ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Протест в Защита на българската гора
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Протест в Защита на българската гора
Автор Съобщение
JoroS



Регистриран на: 22 Дек 2011
Мнения: 19
Местожителство: София

Мнение Протест в Защита на българската гора Отговорете с цитат
На 16 май от 18:30 на площад "Света Неделя"
http://www.facebook.com/events/360015467380220/

Елате с нас, защото вие сте нашата сила и ако ви пука, че:

- Промените в Закона за горите предвиждат за гората да бъде всичко - писта, лифт, стадион, футболно и голф-игрище, сграда за културни и религиозни нужди, мини ВЕЦ-ове и др., освен едно - ИСТИНСКА ГОРА! Такава, каквато я обичаме и сме решени да я пазим!

- Ще бъде отворена кутията на Пандора, която ще върне гражданските борби за спасяването от застрояване на Черноморието, Пирин, Рила, Витоша, дори Странджа отначало, защото те ОТНОВО ЩЕ БЪДАТ ЗАСТРАШЕНИ!

- Отново ще бъдат разрешени и сечите на малки частни горски имоти – до 20 декара, което ще доведе до ИЗСИЧАНЕ до голо на почти всички частни гори. Както вече се случи преди години, когато този текст беше в сила!

- Застрояването ще става бързо и евтино, тъй като инвеститорите ще могат да спестят от таксите и процедурите за изключване от горски фонд. Такси, които до момента се използваха за т.нар. "компенсаторно залесяване". С други думи - ще ни изсекат горите без да е нужна компенсация, защо гората ще продължава да се води ГОРА „НА ХАРТИЯ”.

ЩЕ ПОЗВОЛИМ ЛИ ТОВА?
Пон Май 14, 2012 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Там съм! Отговорете с цитат
След като и трите ръководни дами от Министерството на околната среда и водите - Нона Караджова, Евдокия Манева и Ивелина Василева, си свалиха гащите пред Цеко Минев, всичко последващо е само логическо продължение.
Пон Май 14, 2012 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Протест в Защита на българската гора Отговорете с цитат
JoroS написа:
На 16 май от 18:30 на площад "Света Неделя"
http://www.facebook.com/events/360015467380220/

Елате с нас, защото вие сте нашата сила и ако ви пука, че: ...

Подкрепям инициативата ви и казвам хвала на вас. Лошото е там, че не мога с пенсийчицата която ми дава министър Дянков, да стигна до София. Няма да ми покрие разходите за два дена. Колко сме жалки картинки.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 14, 2012 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Да защитим и бразилската гора! Отговорете с цитат
http://www.avaaz.org/en/veto_dilma_global_final_push/?vl

Подпишете се и в момента ще видите как Вашият глас е надхвърлил двата милиона!
Чет Май 24, 2012 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Да защитим и бразилската гора! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
http://www.avaaz.org/en/veto_dilma_global_final_push/?vl

Подпишете се и в момента ще видите как Вашият глас е надхвърлил двата милиона!

Извинете ме г-н Сотиров, аз съм един неграмотен на английски език. Защо ми поднасяте нещо, което е неразбираем за хиляди, а може и за милиони българи. Преведете го и го поднасяйте на чист български език. Мразя, да направо мразя всеки който поднася информация на някакъв чужд език. Питам: Докога робство на турски, руски, английски и не зная още на какви езици? Ще има ли да робуваме на патагонски език?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Май 25, 2012 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Айде, чак пък толкоз! Отговорете с цитат
Извинявай, господин Мечо Пух, ама преиграваш. Та чак робуване и чуждопоклонничество да ми приписваш... Няма никаква нужда да знаеш подробностите в текста: написал съм в заглавието "Да защитим и бразилската гора!", има красноречива снимка, отдясно има полета за мейл, име и държава - какво повече ти трябва, за да изпратиш личното си послание до нашата сънародничка г-жа Дилма Русефф? Обикновено за такива петиции е достатъчна каузата, а за мотивите всеки може да се досети и без да ги чете. В случая дори го има текста на руски, стига човек да натисне копчето най-горе:

Дилма, защити Амазонку!

Застрашени от изсичане са територии с тропически гори колкото 50 Българии! Единствената надежда сега е президентката да наложи вето върху закона, приет от бразилския конгрес. Дано не направи пред бразилския Цеко Минев това, което Нона Караджова направи пред нашенеца. Имам пред вид гащите... Cool
Пет Май 25, 2012 9:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stosto



Регистриран на: 19 Мар 2010
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Протестът срещу изсичането на бразилската гора има (поне частичен) ефект: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1392263
Old Протестите действат, стига да има достатъчно поддръжници на каузата! Да се надяваме че ще имаме успех и при защитата на българските гори!
Protest Protest Protest



Croc
Пон Май 28, 2012 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JoroS



Регистриран на: 22 Дек 2011
Мнения: 19
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Браво на Дилма и бразилците!
И тук трябва да сме повече по площадите.
Вто Май 29, 2012 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Само така! Отговорете с цитат
Как да не съм горд, че и моят глас е бил чут, макар и само един от 2 143 291 подписали? В България обаче е далеч по-страшно, защото и парламентът, и излъченото от него правителство още по рождение са купени от Цеко Миневци. Нещо като крепостното право - то е доживотно. Пътувайте по някое от шосетата за Смолян, Самоков или Малко Търново и бройте камионите с трупи! Погледнете десетките хиляди кубици дъбова дървесина за огрев в стотиците складове само около София и нагледно ще се убедите в трагедията на българските гори. А по медиите се лее кал срещу природозащитниците, че били платени с валута, за да саботират туризма! И като четете коментарите по форумите, обвиненията хващат дикиш. Рулетката се е завъртяла и няма спиране, уви!
Вто Май 29, 2012 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Само така! Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Сотиров написа:
Как да не съм горд, че и моят глас е бил чут, макар и само един от 2 143 291 подписали? В България обаче е далеч по-страшно, защото и парламентът, и излъченото от него правителство още по рождение са купени от Цеко Миневци. Нещо като крепостното право - то е доживотно. Пътувайте по някое от шосетата за Смолян, Самоков или Малко Търново и бройте камионите с трупи! Погледнете десетките хиляди кубици дъбова дървесина за огрев в стотиците складове само около София и нагледно ще се убедите в трагедията на българските гори. А по медиите се лее кал срещу природозащитниците, че били платени с валута, за да саботират туризма! И като четете коментарите по форумите, обвиненията хващат дикиш. Рулетката се е завъртяла и няма спиране, уви!

За седмица в Родопите видях доста лунни пейзажи-изровени кални пътища, а около тях нямам думи.
Тези черни пътища които са навсякъде не са за удобство на туриста, а именно за улеснение добива на дървесина.
Между другото имам впечатление поне от местата на които съм бил че в Родопите се сече с най-бясно темпо от всички други планини в България.


Нормално е - дърводобива е основен поминък на хората в Родопа. Наред с рудодобива.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 29, 2012 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Е, то ако тръгнеш из Добруджата и Тракия юли месец - има поголовна жътва на житни култури - отсечени стръкове пшеница и прочее. Цялото това занятие е пагубно за почвата и околната среда знаеш - торене, пръскане с пестициди и хербициди, дълбока оран, горят се тонове нафта от машините на полето и т.н. Като теглиш чертата - загиват цели екосистеми, човешката намеса е драстична и вероятно пагубна ... Cool

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 29, 2012 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Нямам думи за това Sad Confused Shocked Mad

Цитат:
‎"...След цял ден спорове депутатите приеха окончателно промените в Закона за горите. Парламентът реши ски писти, лифтове, влекове и второстепенни постройки да могат да се изграждат на терени от горския фонд, без да се сменя редназначението им. Правото на строеж ще се дава след провеждане на търгове. След 30 години ползване от инвеститора, съоръжението остава в полза на държавата или общината. От опозицията определиха текста като лобистки и поискаха президентът да наложи вето. От ГЕРБ обясниха, че всеки инвеститор може да участва в търговете..."

Цитат:
Красимир Велчев - председател на ПГ на ГЕРБ:
- Няма столица в Европа, която да има тази даденост - от самият град да се тръгва и да отиваш да караш ски и ние това нещо да го съсипем по най-безотговорен начин, и да искаме някой да дойде да инвестира милиони, да направи съоръженията, а държавата да не носи никаква отговорност. Или както казвате вие - ако може като направи съоръженията, да даде и 100 милиона - такъв инвеститор как ще намерите? А после упреквате ГЕРБ, че нямало достатъчно инвестиции.

Юнал Тасим - ДПС:
- Искайки да развиваме такъв спорт, България губи пари. Според мен загубите ще бъдат между 280 до 450 милиона.

Десислава Танева - ГЕРБ:
- Моята съвест е чиста и аз съм изключително спокойна по отношение на текста, който беше гласуван. Правото на строеж за ски писти, съоръжения и инфраструктура ще се учредява след провеждане на публичен търг. И смятам, че това е най-важното по отношение гарантиране на прозрачността и достъпа до такива инвестиции на всеки инвеститор, който счита, че има смисъл и за него е добре да инвестира в такива съоръжения.


"Хвала" на таквизи...

Информацията е от тук Shocked
Чет Юни 14, 2012 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Над 10 000 днес на протеста в София.
Колеги, в градовете, от където сте, става ли нещо или на никой не му се занимава?
В София посрещнаха мирни демонстранти със 6 редов кордон пред МС.
Сетих се изведнъж за поговорката "Страх лозе пази"
Толкова полицаи не бях виждал досега, освен може би когато стачкуваха за заплати самите полицаи.

http://pressclub.bg/society/20120615/news-105803

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=256009024504916&set=a.255928054513013.51164.126892684083218&type=3&theater
Съб Юни 16, 2012 1:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Във Варна май се спи. То си е столица на чалгата и лицемерите, но все има и свестни. Но спят.
Съб Юни 16, 2012 2:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/525786_3416170486238_1631581104_n.jpg

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Юни 16, 2012 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov