ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велотуризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велотуризъм
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lgr написа:
Е разминали сме се за малкоSmile Трак не съм свалял, че имаше тук-там лутания, а и невинаги позвах ГПС-то, за да пестя батериите. Но ако имаш нужда от някаква информация, можеш да ми пишеш на mgbulgaria(at)yahoo.com.
Иначе в момента живея в Банско и съм винаги навит на карания, стига да нямам някакъв ангажимент в момента.
Над Струма си струва и по ниското, особено над Влахи и Ощава, много красиво е. Високото мисля за по-натам, когато долу ще е вече твърде горещо.

Човек, мани тоя моабет, под 1300м.н.в. от 12.00 до към 17.00 вече е такъв ад, че ми се наложи и принудително да утрепам 3 часа на х.Пирин /таман се и суших, че ме повлече Демиркапийска река барабар с Дзверо Laughing/.
Та...търся нещо по-нависокото - идеята е да не падам под горецитираната надморска.
Апропо - един съвет към всички, които са решили да се мотат по източните поли на Пирин до към 1800м.н.в /може и по-нависоко да ги има/ - носете си някакъв репилент против комари. По-стръвни и многобройни гадини отдавна не ме бяха нападали. Aotan-ът ми свърши перфектна работа. Без него си бех заминал като нищо от анемия. Ба*и стръвниците са тия откъм Места... Shocked

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юни 21, 2012 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Да, жега е, на обяд - почивкаSmile Ами не съм ходил и аз по-нависоко в тоя район, гледах един заслон Зиданица на картата и разни пътища до и от него. Иначе ми се искаше от Сенокос директно да прекося билото (има дадена пътека/път), ама не си бях взел мачете. После ми казаха, че бил проходим известно време след началото. Като цяло има доста пътища в района и малко информация за тях - единствено около кариерата над Струмяни не виждам да има подходящ - ама трябва да се види на място.
Чет Юни 21, 2012 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хехе, около Мочарата действително живеят едни от най-бруталните комари дето съм виждал - хапят, късат и бегат Very Happy
Igr, от Сенокос до билото няма да ти е много лесно, особено ако си решил да минеш през в. Пирин.

От Струмяни над кариерите няма пътища, само разни поизоставени пътечки под Конски кладенец.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 21, 2012 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Не, става въпрос за минаване от Чакърска махала през т.нар. Сапато, там имало път, дето местните ловци го прочиствали донякъде скоро.
Чет Юни 21, 2012 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
От Чакърската махала май всичко отива към клека на в. Пирин. От Арнаутската нагоре има бая пътища нагоре по Шейтандере или по Невързумското дере, дето излизат към Албутин или жандармите на север.

Ама това бая пущиняк Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 21, 2012 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да препоръча какви външни гуми да си взема? Два пъти - по веднъж на предната и на задната гума - телче се скъса и проби вътрешната гума. Карам по асфалтиран път по около 20 км на ден.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вто Юли 03, 2012 8:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Някой може ли да препоръча какви външни гуми да си взема? Два пъти - по веднъж на предната и на задната гума - телче се скъса и проби вътрешната гума. Карам по асфалтиран път по около 20 км на ден.


Schwalbe cx comp, идеална за асфалт Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юли 03, 2012 9:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
geagleiam написа:
Някой може ли да препоръча какви външни гуми да си взема? Два пъти - по веднъж на предната и на задната гума - телче се скъса и проби вътрешната гума. Карам по асфалтиран път по около 20 км на ден.


Schwalbe cx comp, идеална за асфалт Wink


Благодаря за съвета.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Вто Юли 03, 2012 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Витиня-Мургаш-Бухово-Витиня Отговорете с цитат
Снимки от вчерашния ми преход (07.07.2012) от Витиня по билото до Мургаш, после спускане до Бухово и връщане по асфалта до Витиня.
https://picasaweb.google.com/102946911792159948108/qvXpUJ
Трак на маршрута: http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=3049342

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Нед Юли 08, 2012 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте колеги. Имам удоволствието да Ви поканя на второто за тази година каране с практически съвети. Датата е 29 юли от 09.00 часа пред Боянско ханче. Маршрута този път ще бъде Бояна - Тихия кът - Бояна. Ето и линк към събитието.
https://www.facebook.com/events/418714358164709/
Съб Юли 21, 2012 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Laughing



_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Юли 23, 2012 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Някоя е карала без седалка пак!
Вто Юли 24, 2012 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
+1 Very Happy
То без седалка, че и без предпазители Wink (safety first).
Croc

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Юли 24, 2012 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Едни епични два дни с Дзверо по маршрут от Говедарци през х.Мечит - в.Мечит - т.нар. Лопушки връх - Поповокапски превал - з.Кобилино бранище - Поповокапски превал - Йончево езеро - ЦПШ - Овнарско - Говедарци. Малко снимки тук.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Авг 17, 2012 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
направих една велоразходка в Средна гора до вр.Богдан пък аз.

Клисура - х. Богдан - вр. Богдан - хижа Чивира - хижа Средногорец - Клисура... 55км общо с 1700 метра нагоре.
Голям 1.6 хилядник Very Happy ... ходиш ходиш и изведнаж изниква от шубрака Smile Имаше мухи на кило. Ужасна досада.

Пускането от х. Средогорец до Клисура е 25 км ... черен път в гората. Мнооого скорсотно. на мен лично много ми хареса, за съжаление половината го карахме на челници и неможах да отпусна спирачките като хората ... но следващият път. Ще кача и един трак на маршрута , защотото по ГПС картите пътя дето минахме го няма, но за сметка на това има една камара други измислени Smile

trak - http://www.2shared.com/complete/qisFZ7v8/Klisura_-_Bogdan_-_Srednogorec.html

ето и малко снимки от карането: https://plus.google.com/photos/102182711547631326964/albums/5784759575268885377?authkey=CNn566_zteOBpwE

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Сеп 03, 2012 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 11 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov