ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Вада - х. 7-те езера през Юни

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
х. Вада - х. 7-те езера през Юни
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение х. Вада - х. 7-те езера през Юни Отговорете с цитат
В Събота се възползвах от водния дефицит навън и след работа направих едно бързо качване по Витоша от Драгалевци до платото. До към 8 бях горе, времето беше тихо и спокойно, очертаваше се един чуден залез. Не ми се прибираше, почудих се малко накъде да хвана и поех към в. Ушите. Не бях ходил досега в тая част на планината, та си струваше разходката де. Докъм 8:30 стигнах до Ушите и се покатерих по камънака. Оттам се откри прекрасна гледка към платото, свежатата нова зеленина и последните червени слънчеви лъчи даваха един доста мистичен изглед на околността. Ето малко снимки:

Изглед към платото, двата резена и Черни връх


Залязващото слънце и Копитото от Ушите


Копитото


На другия ден, в Неделя, станахме рано рано и тръгнахме към Рила и хижа Вада. Там оставих парахода (бензинохода), платих си 3 лева за паркинг - хм, доста странна такса, и тръгнахме към 7-те езера. Разчитах да направя малко снимки там, че някои изгледи ми липсваха в колекцията. Исках да стигна в района на езерата към 11, но хлапето не ми се върза и стана едно яко влачене не е истина...

По пътя разбрах - с неудоволствие - че малката се е вманиачила по събиране на "вълшебни кристали", а сещате се що камънак има по Рила, набързо ми напълни торбата с кварц и мрамори разни. Влече я май минно-геоложкия, както може да се види от тази снимка Laughing :



Стигнахме до хижа Ловна. Там се оказа, че тече здрав ремонт и направо са я вдигнали във въздуха:



До хижата - една табела със схема на пътеките и бая странна ориентация - по запада:



От Ловна тръгнахме по баира нагоре и скоро стигнахме до хвойнатото плато източно от х. Рилски езера. Там нещата не изглеждаха съвсем розови - Харамията и езерния циркус тънеха в ниската облачност, нещата явно отиваха към мокреж. 15 минути преди Долното езеро закапа слабо. Ускорихме крачката, преминахме с марш на скок стената под Рибното езеро и се скрихме в хижата. То само това и чакаше явно - заваля като из ведро.

В хижата ни чакаше една лъчева печка и малко народ. Пихме по чайче и седнахме да хапнем. След малко откъм Близнака се изсипа измокрен народ и хижата се пооживи. Излязох навън, огледах се - беше спряло да вали. Нарамих раницата и фотото и тръгнах в посока Близнака и Трилистника. Точно при езерата отгоре затътна. Реших да не предизвиквам дядо Боже, нащраках малко снимки въпреки мътното време и лошата светлина, и се върнах обратно в хижата:

Трилистника от склона под Бъбрека:


Харамията и Близнака:


Циркуса при Близнака - снегът е малко, в езерото има съвсем малко лед:


Рибното езеро и хижата, на връщане:


В хижата се заприказвахме с една група - хората се объркали и тръгнали по пътеката със синя маркировка при Сапаревската вода - на пръв поглед директна до района на езерата, но рядко посещавана и яко обрасла. Там нейде двете момчета намерили изгубено по пътеката момиче и продължили заедно напред. Като видяли, че нещата стават зле, избушили през хвойнака до зелената пътека Laughing - яко приключение. Та тръгнахме заедно с тях обратно къмто Вада. По пътя ни капа малко, но нищо по-сериозно. Това е Smile
Сря Юни 06, 2007 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки лошото време снимките са си хубави, това е то хубавата техника...
Сря Юни 06, 2007 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе биват, но няма небе просто, беше зверска мъгла след 2500 може би и водата стои черна. Иначе при синьо безоблачно небе езера изглеждат много красиви - стават сапфирено-сини.

То времето беше много побъркано де, постоянно въртеше облаците в района, ту капе ту спре, неприятно. И напук на прогнозите освен това - даваха го слънчево Smile
Сря Юни 06, 2007 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Схемата на Е4 е много странна! Laughing
Сря Юни 06, 2007 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Е как бе зверска е просто - като игра на открий 20-те дебилии вътре Laughing Ей сега ми се наби на очи латинския вариант на 'от х. Ловна до...' Laughing
Сря Юни 06, 2007 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Tooth Ами ти маршрута х. Ловна - Пелопонес как така да не го знаеш бе! Oops Trampoline
Чет Юни 07, 2007 8:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
goro_levskara



Регистриран на: 04 Дек 2006
Мнения: 309
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Добре си направил Laughing . Аз също много обичам лятно време след работа да излизам нагоре. Ако имаше малко повече време трябваше да се качиш на Черната скала, откъдето също има много хубави гледки, но нищо и така добре си се справил Laughing . А за Рила си мисля, че си извлякъл максимума откъм снимки, въпреки мъглата и лошото време. Все пак това е природата, трябва са се съобразяваме с нея...
Поздрави!!!
жоро
Чет Юни 07, 2007 9:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov