ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
По Триглав - горещ "оранжев' преход.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
По Триглав - горещ "оранжев' преход.
Автор Съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение По Триглав - горещ "оранжев' преход. Отговорете с цитат
Веднага да кажа защо преходът ми се стори оранжев. Защото още в 6.30 сутринта в подножието на планината духаше не топъл, а горещ вятър. А слънцето още не беше изгряло. Какво ли щеше да е след изгрева в ниските части? И в ниското, и по високото си беше жега, само горе по самото било подухваше прохладен ветрец. И въпреки, че Голям Кадемлия е най-високият от четирите двухилядника, там вятърът беше най-слаб и усещането за жега беше по- осезаемо.
Отново имах само един свободен ден и нямаше къде да отида хем близо до Казанлък, хем над 2000м. Единствената възможност бе Триглав. Отдавна ми се въртеше из главата идеята за еднодневен преход с качване и слизане до четирите двухилядника на масива. За целта маршрутът трябваше да е максимално кратък, но и да има нови елементи и непреминавани участъци. Новото беше директно изкачване към Зли връх през скалния венец. За целта подходих към водопад "Пръскалото", отпочинах в една плитка прохладна пещера, за която чух от колеги планинари от Казанлък и пробвах преминаване през три улея. Средният от тях беше най-лесен и успях да излеза на южното било на Зли връх.
После Пиргос и Кадемлиите, директно слязох към началото на Бабска река, там където се събират трите потока и има развалини. Подсякох от изток Пауна и през х. Русалка се върнах до село Тъжа.
Когато се тръгва от юг към върховете в Калоферска Стара планина винаги денивелацията е сериозна - в случая по около 1600-1700м на изкачване и слизане, без да се броят междинните денивелации между върховете горе.
Общо взето се получи приятно и горещо /в буквалният смисъл/ изживяване.

Под снимките съм писал по-подробни обяснения:

https://picasaweb.google.com/100300943884381466514/fSpYgI
Вто Авг 07, 2012 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Мнооооого сериозно ходене, особено при тези климатични условия Exclamation ! Тъкмо мислех да пусна въпрос във форума за водоизточника на Голям Кадемлия, и ти свърши перфектна работа - чудесен фотопътепис както винаги !Дано очакваните дъждове да дадат повечко живец на изворчето !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Авг 07, 2012 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Браво братчет-убу си походил...аз тва пръскало трябва да мине бая време че да го пожелая-голям зор си е отдолу Mad
Масичката,дето я правихме на Кадемлията отвън до заслона още стои-браво!даже са сложили още една"скамейка"-хвала!!! Clap
Вто Авг 07, 2012 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Много ми хареса маршрута ти, ама страшно много... Цъкам си пред компа и ти завиждам за страхотната неделя Rolling Eyes Като знам как от снимките не се усеща заснетата действителност се опитвам да си представя картината която си видял. Има ли вероятност да разполагаш с ГПС координати? Мисля да го направя и аз този преход, но малко ми е мътно при изкачването.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Авг 09, 2012 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
cholla написа:
Много ми хареса маршрута ти, ама страшно много... Цъкам си пред компа и ти завиждам за страхотната неделя Rolling Eyes Като знам как от снимките не се усеща заснетата действителност се опитвам да си представя картината която си видял. Има ли вероятност да разполагаш с ГПС координати? Мисля да го направя и аз този преход, но малко ми е мътно при изкачването.

Изкачването е"на изуст"-пътека няма!
Аз имам трак но след пръскалото излязох направо покрай него от скалния венец и -нагоре към Кадемлията...ако искаш-ще ти го пратя.Виж тази тема за по-подробно описание на маршрута ми:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4440
Чет Авг 09, 2012 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
cholla написа:
Много ми хареса маршрута ти, ама страшно много... Цъкам си пред компа и ти завиждам за страхотната неделя Rolling Eyes Като знам как от снимките не се усеща заснетата действителност се опитвам да си представя картината която си видял. Има ли вероятност да разполагаш с ГПС координати? Мисля да го направя и аз този преход, но малко ми е мътно при изкачването.


За съжаление аз нямам ГПС, така че не мога да ти пратя трак. Тия дни ще начертая карта в гугъл, ако това може да помогне донякъде?
Чет Авг 09, 2012 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско за включването!
От линка с темата на Фена ми просветна за стартовата точка.
Пламен, ако нямаш подобни запитвания не си отнемай от времето да чертаеш в гугъла, снимковият материал е повече от достатъчен. Аз се надявам да го обходя през Ноември/Декември, с преспиване на заслона дано и времето даде ръка...

_________________
www.senseofbulgaria.org
Пет Авг 10, 2012 2:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
cholla написа:
Благодарско за включването!
От линка с темата на Фена ми просветна за стартовата точка.
Пламен, ако нямаш подобни запитвания не си отнемай от времето да чертаеш в гугъла, снимковият материал е повече от достатъчен. Аз се надявам да го обходя през Ноември/Декември, с преспиване на заслона дано и времето даде ръка...

Дано дотогава да поправят външната врата на заслона че иначе зимата ще се пълни със сняг вътре(ако изобщо може да се отвори вътрешната,де)
Пет Авг 10, 2012 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
cholla написа:
Благодарско за включването!
От линка с темата на Фена ми просветна за стартовата точка.
Пламен, ако нямаш подобни запитвания не си отнемай от времето да чертаеш в гугъла, снимковият материал е повече от достатъчен. Аз се надявам да го обходя през Ноември/Декември, с преспиване на заслона дано и времето даде ръка...


В този пътепис
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3124&postdays=0&postorder=asc&start=0

във седмото мнение с заглавие Гол. Папратлива-вр. Чим Колиба-водопад Пръскалото-Кар. егрек съм снимал и описал как от село Тъжа се стига до водопад Пръскалото. Ако има сняг обаче не е хубаво да се ходи до водопада. Поляната преди него е със изразен страничен наклон и има реална опастност от подхлъзване.
Пет Авг 10, 2012 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Машина си, щом си се качил от полето и си слезнал пак долу!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Авг 13, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
Пламен, погледнах и др тема... издържана му работа. Огромно Евала и повторно благодаря!
ОСЗ!

_________________
www.senseofbulgaria.org
Вто Авг 14, 2012 4:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov