ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Към вр. Каменица Отговорете с цитат
В събота се надявам да потегля от Петрич към Туричка черква и после към вр. Каменица. Първо загрявам с 6 кубика дърва/ рязане, цепене/, а преди малко ги стоварих... Изчетох наново всичко след като сайта тръгна следобяд Very Happy Ще се опитам около 7.30- 8.00 да съм на Туричка черква. Там разбрах, че трябва да оставя колата и на "бегом" към хижа Беговица. После с "мръсна газ" към Беговишки превал и оттам ако е рекъл който е....следва Каменица. Връщането е по същия път както разбирам, за да се върна вечерта по светло при колата на Туричка...Ако има някакви супер сложни участъци и кофти, т.е. препъни камъци споделете овреме, че не съм от най- бързите Laughing А ако някой е по трасето в този ден да си каже. Засега сам трябва да бъхтя Както го чета от колегите съфорумци за около 10 часа трябва да се справя...
Времето в събота го дават добро засега...
Сря Сеп 21, 2011 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние ще сме в гр. Сандански и ще обикаляме из района, но още не сме определили маршрутите....та нищо чудно и да се видим някъде.
Срам, не срам, ще призная, че пряката пътека от м. Попина лъка (разклона Мозговишко водохващане-Туричка черква, там оставих колата) до х. Беговица, много ми хареса - бавно качване за час и 20 мин. и бързо слизане за около 45 мин., та въпреки по-голямата денивелация, може би е за предпочитане....
Лек ден!
Чет Сеп 22, 2011 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
23 септември - прекрасен, ясен, слънчев, но не горещ ден, само за ходене! Реших да покажем на нашите приятели любимото ми Беговишко (Кукленско) езеро. Поехме от горната част на м. Попина лъка по "Пътеката на мира" (защо са я кръстили така не зная...). За около час стигнахме х. Беговица и с умерено темпо продължихме нагоре. На Даков мост направихме лека почивка, която повторихме и на езерото.

Явно този ден, ходенето ни спореше и продължихме нагоре към премката между вр. Зъба и скалния гребен Куклите. Откриха се невероятни гледки във всички посоки и докато снимахме, спорехме да качваме ли Зъба, или да продължим веднага към Куклите.


вр. Зъба - на една ръка разстояние...

така започват Куклите....

кулата на Ореляк...

Надделя второто и се закатерихме по зъберите. Гледката спира дъха - особено Вихрен и Кутело, а ми се струва, че и Бански суходол лееекично се показва отзад.

Беговишкото езеро отвисоко, зад него последователно - вр. Беговишка капа, Беговишки рид, Мозговишки рид с Мозговишка порта и Валявишки чукар, вляво отзад Бъндеришки чукар, Вихрен, Кутело и Тодорка - красота!

На слизане прескочих до вр. Голена, но не ме впечатли нито върха, нито гледките от него и продължих към Солището, като пътем настигнах спътниците си, които останаха много доволни от разходката...
На следващия ден бяхме на барбекюто организирано от Санданската група на поляната до Даков мост...перфектно!

Надявах се колегата excalibur да се присъедини към групата, но уви...
Всички снимки.
Пон Сеп 26, 2011 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки, че тази година посетих доста места, чувствах някаква неудовлетвореност и затова щом се появи възможност, веднага "клъвнах". Направихме много приятно ходене, от Мозговишкото водохващане, през з. Спано поле, до Дългото Спанополско езеро. Мъглата малко попречи на снимките....но дано не сте придирчиви Laughing .
,
,
.
Всички снимки
Вто Дек 13, 2011 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
[quote="lubitel"]23 септември - прекрасен, ясен, слънчев, но не горещ ден, само за ходене! Реших да покажем на нашите приятели любимото ми Беговишко (Кукленско) езеро. Поехме от горната част на м. Попина лъка по "Пътеката на мира" (защо са я кръстили така не зная...). За около час стигнахме х. Беговица и с умерено темпо продължихме нагоре. На Даков мост направихме лека почивка, която повторихме и на езерото.
На следващия ден бяхме на барбекюто организирано от Санданската група на поляната до Даков мост...перфектно!

Надявах се колегата excalibur да се присъедини към групата, но уви...
quote]
Е все някой трябваше да пази Демиркапия Laughing
Здраве да е! За мен има много за ходене в района и все някога ще ви нацеля на софрата на Даков мост. И там си е много хубаво за пикник. Добре са го подбрали санданчани Alcohol
Сря Дек 14, 2011 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
lubitel написа:
....но дано не сте придирчиви Laughing

На последните кадри има и слънчице. Като гледам как сте се разхвърляли край езерото май-май мъглата ви е сгорещила,.... или винцето Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Дек 14, 2011 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Макар и доста късно, чак на 25 юли, първото ходене в Пирин отново беше до Спанополските езера - от водохващането, през заслон Спано поле, по обиколната пътека. Някои хубавини по пътя:


Дългото Спанополско езеро:

Голямото Спанополско езеро:

и Спанополски чукар:

Водопада:
.
Всички снимки.
Пон Авг 06, 2012 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
По-добре късно, отколкто никога е казал народа.
Някакви строителни работи по Спано поле текат гледам. Дай повечко информация ако имаш.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Авг 06, 2012 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нямам никаква представа! Когато минахме през заслона, имаше много туристи, а и Дончо усилено ковеше пирони и не ми беше удобно да питам. Зададох въпроса на страницата на санданската група във фейсбук, но още няма отговор.
П.П. Днес пътуваме за Добринище, въпреки прогнозата за времето. Ще се чуем.
Поздрави!
Вто Авг 07, 2012 7:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И така, въпреки прогнозите, се озоваваме в Добринище. Нощта е хладна, може да се спи Laughing.
Относително рано (за нас) поемаме по маршрута х. Вихрен - Муратово езеро - Бъндеришка порта. Идеята е, да се качим към Муратов връх и от там по билото към Гергийца.
Ръбчето от Муратов към Хвойнати, Вихрен и билото:

По това било, се надяваме да стигнем до Гергийца; виждат се Гергийските езера и Муратова чука; в далечината, зад безименния връх, наднича Синаница:

Гредаро и Влахински езера:

Влахински езера, Вихрен и билото:

Явно, за такива снимки, ми трябва по-широкоъгълен обектив Oops
Каменни фигури:

Напредваме:

Поглед назад - Вихрен, Муратов, а на преден план - интересни скални изваяния:

Поглед от Гергийца - Спанополските езера, над тях е надвиснал Спанополски Чукар, зад него - Бъндеришки и Башлийски чукари, а отзад - билото от Каменица до Голена:

Поглед от Гергийца към Синаница и едноименното езеро:

Поглед от Гергийца - Вихрен и билото, Гредаро, третото Гергийско езеро и интересно ръбче:

По обратния път, към х. Вихрен, нямаше нищо интересно. Вечерта, обаче, ни изненада таз буболечка:

Изненади имаше и на следващата сутрин. Наложи се, нашите приятели, спешно да си тръгнат. Ние поехме към х. Безбог, с нагласа за Джангала, но.....едва потеглили от междинната станция и някъде около нея тресна свирепа гръмотевица и лифта спря. Докато се чудехме и маехме, тресна втори път, малко по-далеч от междинката и небето се продъни - докато намерим и сложим дъждобраните, бяхме вир-вода. Междувременно, лифтът тръгна, а като стигнахме хижата, лека-полека и дъждът спря. Но идеята за Джангала отпадна. Докато поизсъхнем, се събраха доста хора пред кръчмата на Славчо.
Приехме идеята на една групичка, да ги придружим, за да видят отвисоко Кременските езера:

Всички снимки.
Вто Авг 14, 2012 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво ходене сте спретнали Clap. Жалко, че времето ви се е втечнило и не изпълнихте 100% замисъл. Все пак сезона си е в разгара .
Вто Авг 14, 2012 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По предложение на Жоро (jordy) и Пепи, от Санданската група, направихме много приятно ходене по маршрута: Мозговишко водохващане - з. Спано поле - Малко Спано поле - Малоспанополско езеро - билото между Безименна кота 2636 м. и Бъндеришки чукар - Безименна кота 2636 м. - Крайната кота на Караулите (Дончови караули) 2609 м. - Спанополски чукар 2576 м. - Безименна кота 2404 м. (някои я наричат св. Никола) - з. Спано поле - Мозговишко водохващане.
Навлизаме в циркуса Малко Спано поле:


Езерото, зад него Башлийски чукар:

Безименната кота 2636 м., която е първата ни цел:

От билото ни очакват невероятни гледки:


Вече сме на безименната кота 2636 м.:



Самата кота:

Поглед от крайната кота на Караулите 2609 м. към последната ни цел за деня - Спанополски чукар. Под него са Спанопослските езера - голям мерак имах, да видя езерото под върха, оказа се доста обезводнено....

Вече сме на Спанополски чукар:

Спанополски зъбери, отзад Караулите:

Пирински камънак:

Всички снимки.
Вто Авг 28, 2012 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
По екстра камънак сте ходили . Отдавна май се гласеше да газиш този чукар Very Happy . Сега на кой пирински чукар идва ред.. Question
Вто Авг 28, 2012 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въобще не съм мислил, че и тази година ще качвам вр. Вихрен, при толкова непосетени места в Пирин,
но...факт! Приятели имаха голямо желание да погледнат от върха, но в началото на месеца, дъждът провали всичко. Сега, времето беше великолепно и позволи да се изпълни желанието им.
Качваме се през Кабата:



Еделвайс:

Поглед от вр. Вихрен към следващите ни цели (апетита идвал с яденето Wink):

Вихрен от Кутело:

Към следващите коти на Кутело:

Кончето и Бански суходол :

Поглед от Бански суходол към Баюви дупки и останалите Пирински красавци:

....и обратно, към Кутело и Вихрен:

Пирински мак:

Всички снимки. Wink
Пон Сеп 03, 2012 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Вихрен Отговорете с цитат
Ето ви във ваши води, т.е. висини!
Това хубаво време го поръча за Джангала, но то пак за Вихрен е било.
Много красив Пирин, много красива синева!
Красиви снимки, до които добавям думите от дневника на поета Евтим Евтимов:

„- ПИРИНЕ МОЙ!
Откъде се изтръгна тоя вик под високите скали?
Аз ли го откъснах от гърдите си, или вятърът, който преминаваше над косите ми?
Бъндеришката река ли го изрече, когато излизаше от долината на Пирин планина?
Или оня орел, който се виеше над върховете от мрамор и гранит?

Пътеката се вдигна нагоре, до самото небе.
Стоях на Вихрен – върха на вихрите и бурите и си казвах:
Дотук човек се изкачва. Оттук нагоре трябва да лети, защото започва небето.

Може пеша цял живот да вървиш по течението на Струма и Места, може долу да живееш векове,
но никога няма да откриеш истинския мой край, както от Вихрен.
Аз тръгнах към него оттука, от Пирин планина.

Някога Иван Вазов беше казал от тоя връх: „… а погледнеш ли нагоре, виждаш Бога!”

Пред мен беше Пирин планина – с върхове и езера, с поляни и страшни пропасти.

Аз погледнах – през върхове и долове, през реки и полета, за да видя душата на своята земя.

Аз хвърлих сърцето си в тази земя....., да остана завинаги при тази бяла магьосница, при тази планина,
за която устните ми нашепват винаги:

- ПИРИНЕ МОЙ!”

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Сеп 04, 2012 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 4 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov