ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Румъния-Моловану
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Предишната тема
Следващата тема
Румъния-Моловану
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Румъния и Карпатите Отговорете с цитат
Привет,
Планувам едно пътуване до Карпатите, което с вероятност (вероятността плановете да се объркат в последния момент винаги съществува - особено ако групата се състои от повече от 1 чевек Very Happy ) ще се осъществи само след две седмици, но в дейсвителност все още не съм събрал конкретна информация. Чувах добри за Карпатите и не толкова добри за Румъния отзиви - била планина не по-малко красива от Рила, но пък приятели на приятели са се връщали без багаж и по джапанки Sad . Най-общо плана е да отидем до Молдовяну, но всичко по-конкретно което ми е известно го научих от няколкото пътеписа, които четох в интернет. Бих се радвал ако някой сподели лични преживявания.
Smile
Съб Авг 23, 2008 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tiho78



Регистриран на: 27 Авг 2008
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти, онзи ден се върнахме от Карпатите. повече може да видиш в http://picasaweb.google.bg/kantele1/Romania
ако имаш конкретни въпроси питай на мейла ми tiho@mail.bg т.к. не влизам много по такива форуми

Поздрави

Т.
Сря Авг 27, 2008 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малко закъсняло включване, но да спомена, че нашето пътуване също се осъществи. Преди това разменихме няколко имейла с tiho78, който ни даде ценна информация. Снимки
Вто Ное 30, 2010 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Румъния-Молдовану Отговорете с цитат
Здравейте!Тези дни ми предстои пътуване до Румъния и по-точно вр.Молдовану.Ако някой е бил там и има информация моля да я сподели.Намерих телефон на хижа Подрагу,но ми липсва карта на планината и инфо за най-добрия път до там.Моля за съдействие.


Последната промяна е направена от Peycho Peychev на Пет Ное 30, 2012 6:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 14, 2011 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
И аз смятам да се кача на Молдовану, рано или късно... Би ли постнал тук инфото, с което разполагаш? Благодаря...
Сря Сеп 14, 2011 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние ходихме през Русе, Букорещ, Сибиу и след това с кола до езерото Белеа, което е на около 2000 метра.
Ето в тази тема има снимки: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=600
Сря Сеп 14, 2011 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Румъния-Моловану Отговорете с цитат
Здравейте!Тези дни ми предстои пътуване до Румъния и по-точно вр.Молдовану.Ако някой е бил там и има информация моля да я сподели.Намерих телефон на хижа Подрагу,но ми липсва карта на планината и инфо за най-добрия път до там.Моля за съдействие.
Сря Сеп 14, 2011 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Slavi I.



Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, моя маршрут беше София-Русе-Букурещ-Сибиу-Авриг-хижа Poiana Neamtului- хижа Негою и накрая Балеа Лак, което реално е под върха. Пътувахме с влак и след Авриг започнахме да ходим пеша. Ако искаш да знаеш нещо по-конкретно не се притеснявай и ме питай.
Сря Сеп 14, 2011 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти приятелю.Ние ще се движим с кола и за това питам кой маршрут е по удачен.Единия е по-дълъг в километри,другия има ферибот и т.н.И за самата планина има доста питанки.Всеки качва върха от където си иска.Ще ти бъда благодарен за всяка информация.Ние ще ходим след 2 седмици.Дано и времето да ни е хубаво.
Сря Сеп 14, 2011 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Ходихме до Молдовяну през Юни 1985 година, но не можахме да го изкачим. Мисля, 2012г. да сторя това. От тогава много мътни ми са спомените. Минахме през Сибиу, оставихмае автобусчето пред някаква равнинна хижа или вила, не зная. Първата хижа до която стигнахме същия ден беше cabana Turnuri. Нагоре минахме покрай паднал самолет и стигнахме до cabana Podragul(с буквата L накрая). Вечерта заваля дъжд, обърна го на сняг. По-опитните туристи решиха, да няма изкачване на върха. Ние по-младите не се подчинихме, решихме да опитаме. Вървяхме в дъжд и сняг, който нагоре стигна над глезените. Мъглата беше страхотно гъста. След три часа вървене се отказахме и се върнахме по маркировката. И сега не зная, къде сме вървели и докъде сме стигнали. Нямахме възможност за втори опит, тъй като визите ни бяха тридневни. Имахме човек роден в Румъния, той ни водеше и казваше, че това е най-лекия марщрут към Молдовяну. Ако си намеря спътник, ще видя догодина.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 14, 2011 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djarosk



Регистриран на: 26 Юли 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
здрасти Wink

в края на август се качих до Молдовеану и Негою - пътухвах от София през Видин и после с ферибота. Минах през Трансфъгарашкия път, който си заслужава и предоставя невероятни гледки и красота. След това се прибрах през Русе.
Спах две вечери на палатка на Балеа Лак (Балеа езеро), от където катерих Негою, и после се отправих към Молдовеану през Самбатската долина (х. Самбата). Спах на един заслон, който си беше доста приличен (препоръчвам да не се спи на заслона под Молдовеану - изключителна мърсотия и гняс!). Колата оставих при Бранковеанския манастир - спокойно и сигурно място, от където се тръгва за Модовеану (8-9 часа катерене в едната посока). Пътеките са маркирани, така че е абсурд са се изгубите. Ето ти карта http://www.welcometoromania.ro/Fagaras/Fagaras_Fereastra_Sambetei_Saua_Podragului_e.htm - разгледай я и ако имаш въпроси, пиши
Сря Сеп 14, 2011 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията.Ще седна да направя план и като възникнат въпроси пак ще се допитам до вас.
Чет Сеп 15, 2011 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Брашов - Зърнещи Отговорете с цитат
Вариант от изток:
София - Русе - Букурещ - Брашов - Зърнещи. От там по долината до една хижа - в долината. От тази хижа се качава билото и с едно преспиване някъде там на палатка, а май че имаше и някакъв заслон, се стига до върха.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Чет Сеп 15, 2011 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Е доживях и този връх да изкача.Благодаря на всички за съветите и идеите.Величествена планина,красиви върхове и лошо време.Тази мъгла е повече от кошмар за планинаря.Връх Молдовяну е ........абе става.Местноста Балеа лак е нещото което ми хареса най-много,трябва да призная ,че такова място в България липсва.Това е от мен,благодаря още веднъж.Надявам се ако пак ми потрябва помощ Вие да сте насреща.
Вто Окт 04, 2011 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Peycho Peychev



Регистриран на: 11 Сеп 2011
Мнения: 31
Местожителство: Костинброд

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте отново.Искам да оставя темата отворена за всеки който иска да научи нещо повече.Готов съм да отговоря на въпросите ви,докато са ми пресни спомените.Мястото е наистина красиво и си заслужава да се види.Като се има придвид ,че не успяхме да качим вр.Негую/поради недостиг на време/остава да ходим отново след време.Чао
Вто Окт 11, 2011 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Румъния Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov