ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мармот в България?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Мармот в България?
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Мармот в България? Отговорете с цитат
Извинявам се предварително, че нямам време и желание да изчета всичко за пазаруване от чужбина.
Накратко - харесал съм си спален чувал от каталога на фирмата, но този модел го няма в бг магазини. Посъветвайте ме какъв е пътя да се снабдя с такъв модел.
За този модел става въпрос.
Чет Авг 23, 2012 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Мармот в България? Отговорете с цитат
Todor написа:
Извинявам се предварително, че нямам време и желание да изчета всичко за пазаруване от чужбина.
Накратко - харесал съм си спален чувал от каталога на фирмата, но този модел го няма в бг магазини. Посъветвайте ме какъв е пътя да се снабдя с такъв модел.
За този модел става въпрос.

Звъниш на 0885552300 - Страхо се казва човека и се разбирате. Ще ти достави стоката.
Работи в магазин Спотчето /София, ул. Паренсов 12 ( в двора на пицария Парма ) 11ч до 19ч от Понеделник до Петък/, които са официални вносители на Marmot.
Успех!

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 23, 2012 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Yassen



Регистриран на: 03 Дек 2006
Мнения: 42
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor,


Това е летен чувал от пух. Не препоръчвам, ако ще спиш с него отвън, а не по хижи. Лете има влага, пухът се мокри и спира да топли. Вземи си за лято синтетичен чувал. С този ще береш ядове. Отделно е скъп и се подържа много трудно.

Ако го мислиш за зимен, по-добре размисли. Всичко, което няма екстрем към -30*, т.е. комфорт около -10, не е точно зимен чувал. Пухът става за зима, защото при минусови температури влажността на въздуха е нула. Единственото, от което страда пухчо зиме, е влагата, която отделяме, докато спим.


Smile, поздрави!
Чет Авг 23, 2012 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не - мисля го за летен.
Зимен вече имам и съм много доволен. Но пък е 1,8 кг. Не ми се мъкне.
За лятото имам ферино кухи влакна 1,1 кг. /по спецификация, реално почти 1,3 кг./ с подобни та този мармот характеристики.
Този ако наистина е 600 грама.... ще си го нося вечно, - хижа, заслон, палатка.
Явно остарявам и не ми се носи тежко вече - гледам да се отърва от всеки възможен грам Smile
Чет Авг 23, 2012 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Yassen написа:
Todor,


Това е летен чувал от пух. Не препоръчвам, ако ще спиш с него отвън, а не по хижи. Лете има влага, пухът се мокри и спира да топли. Вземи си за лято синтетичен чувал. С този ще береш ядове. Отделно е скъп и се подържа много трудно.

Ако го мислиш за зимен, по-добре размисли. Всичко, което няма екстрем към -30*, т.е. комфорт около -10, не е точно зимен чувал. Пухът става за зима, защото при минусови температури влажността на въздуха е нула. Единственото, от което страда пухчо зиме, е влагата, която отделяме, докато спим.


Smile, поздрави!



Вчера отделих още 1-2 часа да прочета дискусии "Пух срещу Синтетика", до които се добрах и забелязах, че става въпрос най-вече за намокряне на пухен чувал по време на прехода. Не виждам как може да се случи, ако се вземат подходящи мерки. В палатката - също ми се струва трудно намокрянето. Тази пролет ходихме из Родопите на практика в почти постоянен дъжд /почва-спира влажност ~ 100%/ 4 дни - 3 нощувки. Бяхме си с пухените чували - никакъв проблем не сме имали освен, че на мен ми беше горещо и се чувствах презаран да мъкна почти 2 кг. като мога да мина с 1 кг. или дори по-малко. Във висока Рила също влагогомера през нощта в палатката показваше Hi, което значи, че е над 95% и пак не съм усетил проблем... Скоро имахме случай, в който не избрах удачно мястото за палатка на паркинга на Бъндерица. Като заваля и около и под нас се събра около 5 см. вода/все едно бяхме на водно легло/. Аз си бях с тънката синтетика, но съпругата ми беше с пухения чувал и въпреки конденза, който се образува по пода отвътре, бяхме много далеч от намокряне и от какъвто и да е дискомфорт.
Всъщност истинския проблем е цената - много е скъп, но ако мога да си го позволя - ще си спестя 0,5-0,6 кг.
Пет Авг 24, 2012 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bozdugan



Регистриран на: 28 Авг 2010
Мнения: 63

Мнение ре Отговорете с цитат
Препоръчително е пухените чували да с Гортекс мембрана,макар това да ги оскъпява още,особенно ако катерите в Хималайте, етц.,поради изключителните ветро/влаго устойчиви характеристики на гортекса.Синтетичните чували определено тежат повече, но могат да поемат повече влага без влошаване топлинните си качества.В нашите планини рядко има студове които да налагат пух.....Имам -40С чувал на Мармот,гортекс, пухен,носил съм го Аконкагуа и в Хималайте.,спиш като БЕбе. За тук обаче е прекалено топъл и обемист.Аз лично нося само гортекс бивак сак на Норт Фейс без чувал лятно време и спя прекрасно с дрехите в него.Говорейки за Ферино,проверете за двойния им синтетик модел, до минус 30,bag in а bag, два чувала в едно за около 260$,осигуряват ви функционалност,вътрешният няма качулка.
Пет Авг 31, 2012 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov