ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Идеи (и съучастници) за двудневно ходене около Tриглав?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Идеи (и съучастници) за двудневно ходене около Tриглав?
Автор Съобщение
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Идеи (и съучастници) за двудневно ходене около Tриглав? Отговорете с цитат
Здравейте,

Мисля си да отида нататък може би на 6-7.09 (ако не се случи нещо), и всякаква информация за места, които си струва да се видят ще ми бъде полезна.
Желаещите да дойдат са добре дошли, ще измислим начин да се срещнем.
Идеята до тук е: пътуване с нощния влак Варна - Казанлък след това до с.Тъжа (6:20 пристига влака); качване до х.Триглав.
Въпроса е какво може да се обиколи след това за още 5-6 часа с връщане в хижата (мислил съм и вариянт за нощувка в х.Тъжа), както и на следващия ден със слизане до с.Тъжа (примерно) до към 18-19 ч.
Приемам всякакви промени.


ICQ: 427 141 189
skype: evgeny_5
Съб Авг 30, 2008 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Ние правихме преход в масива на Триглав, като маршрута беше следния:
Изходна точка село Тъжа, от там се качихме на голям Кадемлия, като маршрута преминахме покрай хижа РУсалка и след, това по реката. От Кадемлията се спусхахме до хижа Тъжа. малко преди Тъжа има мандра, която е направена на хижа и там спахме. На следващия ден тръгнахме към Ботев, но променихме маршрута, поради липса на време и изкачихме връх Марагидик. След това се върнхаме до село Тъжа по пътя. ( 26 километра макадамен път). Има различни варианти в зависимост от това дали ще спите в хижа или не. Може да видите водопадите бабско и Кадемлииско пръскало. Единият се намира на пътя, по,който се върнахме. Вижда се от самият път. До другия има екопътека, която се преминава за около 3 часа.
От марагидик има страхотни гледки към Джендема и Ботев.
Ето малко снимки: http://picasaweb.google.bg/redex.alpine/eJwGfE
Успех!
Нед Авг 31, 2008 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dan40



Регистриран на: 13 Авг 2008
Мнения: 2
Местожителство: София и мн често Златица

Мнение Отговорете с цитат
здрасти, ами аз съм едно сериозно планинарче на 19 години и с удоволствие бих дошъл. Пишеш че приемаш всякакви промени. Ако може самия преход да се отложи с една седмица или нещо такова (абе след 8ми всичко ме устроива), за преди това си имам планове които не мога да отложа. (включително и изпит). Пък и хората може да имат малко повече време да се организираме повече. Иначе в този район не съм ходил до сега. Миналата година ходих от вр. Паскал (над Пирдоп) до Ботев, но до казънлък не съм стигал още. Ако е между 8ми и 15ти, 100% ще доида, само да сте сериозни планинари...
без да се обиждате, наскоро се натресох на една екскурзия с познати, и жените само дето дъски за гладене не си бяха взели.

_________________
Audaces fortuna adiuvat
Нед Авг 31, 2008 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
За 5-6 часа може спокойно да обиколиш и трите върха на Триглав (Голям Кадемлия, Малък Кадемлия и Пиргос) и да се върнеш в хижата. На следващия ден можете да отидете до някой от водопадите. Не пиша подробно, защото хижарите много добре ще ви информират.
Няма маркирана пътека към върховете на Триглав. Ако не си с ГПС, добре е да се въоръжите с някоя топографска карта на района. Хижарите ще опишат подробно как да се ориентирате горе. Това, в случай, че си сигурен, че добре се ориентираш. Ако не, по-добрата опция са водопадите, към тях има ясни пътеки.
Пон Сеп 01, 2008 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Бабското и Кадемлийското пръскало пръскало ще влязат задължително в програмата (въпреки, че по това време на годината едва ли са много пълноводни). Ще ми се да видя и Каменната тринога - гледам на картата, че е близо до х.Триглав, но не знам дали може да се премине р.Тъжа там. Гледам също така на топографската и на картата на Картография, че има пътека която катери от с.Тъжа нагоре от лява страна, гледано срещу течението, на р.Тъжа към х.Тъжа - дали съществува или е обрасла, че предпочитам да вървя по пътеки отколкото по пътища.
Мислех си първия ден да обиколим водопадите, а за втория да оставим масива Триглав (до Пеещите скали с връщане до с.Тъжа не знам дали е възможно да се стигне за един ден). До Марагидик за съжаление няма да може да стигнем при това положение.
Лошо е, че няма маркировка на пътеките по Триглав. За съжаление все още нямам GPS (надявам се да се навие един човек, дето има), и ще разчитам на туристическа и топографска карта.
Пон Сеп 01, 2008 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
От село Тъжа до х.Русалка се върви по пътека, която непрекъснато подсича пътя. Не е неприятно, само малко преди да се стигне хижата се налага да се повърви по път. Разстоянието между х.Русалка и х.Триглав винаги сме го минавали по пътя. Между другото, след като първия ден и без това плановете ви са да обикаляте водопадите и да видите триногата, не е ли по-добре да спите на Русалка? Ако направите така, на другия ден, изкачвайки се към Кадемлийското пръскало можете да минете покрай триногата.
Като се върви по пътя от х.Русалка за х.Триглав, има едно отклонение вляво, което също е доста широк път и е преграден с верига. Този път минава покрай триногата и излиза на пътя към Кадемлийското пръскало.
Пон Сеп 01, 2008 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Евгени написа:
Гледам също така на топографската и на картата на Картография, че има пътека която катери от с.Тъжа нагоре от лява страна, гледано срещу течението, на р.Тъжа към х.Тъжа - дали съществува или е обрасла, че предпочитам да вървя по пътеки отколкото по пътища.


Пътека няма.Върви се по реката. Терена е обрасъл но се минава без проблем.
От другата страна на кадемлията алтернативата е 26 километров макадамен път до село Тъжа.
Успех!

П.С. ето това е реката:
http://picasaweb.google.bg/redex.alpine/eJwGfE/photo#5230560823188388242
Пон Сеп 01, 2008 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Евгени, Пеещите скали не са в масива Триглав, а на главното било.
Наистина не виждам смисъл да ходите до х.Тъжа след като искате да се разхождате по масива.
Ако спите на х.Русалка, питайте бай Димо хижаря, той ще ви обясни къде и как се ходи.
Обичайния маршрут, който стига до х.Тъжа е през билото на масива от х. Соколна, но ще ви трябват повече дни и няма да се върнете от където сте тръгнали.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 02, 2008 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Евгени



Регистриран на: 22 Авг 2008
Мнения: 56
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не, за х.Тъжа вероятно няма да остане време. Дадох я само като отправна точка към която върви пътеката.
Като чета разни пътеписи май наистина ще е на-добре на място да се решава с питане. Като гледам пътеките на картите имат прекъсвания, а според описанията и снимките има даже пътища.
Сря Сеп 03, 2008 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov