ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Иван Вазов и наоколо
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
хижа Иван Вазов и наоколо
Автор Съобщение
bozdugan



Регистриран на: 28 Авг 2010
Мнения: 63

Мнение снимки Отговорете с цитат
Купи си поляризационен филтър или поне ултравиолетов,ако си с SLR или подобна дигитална камера,така ще неутрализираш маранята, иначе коригираш експозицията с АСDC
Чет Авг 30, 2012 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Сега умувам за нова фото камера. пробвам разни на приятели и умувам каква да взема. Май харесах една на Панаосник, която е супер улекотена.
Пет Авг 31, 2012 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ludmil



Регистриран на: 23 Авг 2012
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
Много хубава тема, поздравления!
Лично аз май ще изчакам малко сняг да падне, за да мога уикенда да ида там и да не е наистина пълно.

За апарат, ако имате възможност изберете канон или никон. Със сигурност ще останете по-доволен. Имат и компактни модели, тъй като не на всеки му се носи голям ДСЛР апарат, наред с останалия багаж. Всичко зависи и от заделените средства, де : ))
Също така интересно нещо е и малката GoPro камерка. Особенно е с нея, но е интересно.

Поздрави
Пет Авг 31, 2012 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
За да не отварям нова тема, ще питам тук - искам за 1 ден с начална и крайна точка Паничище да мина през водопад Скакавица, вр.Отовица, вр.Кабул и евентуално да отида до х.Иван Вазов и Калините, ако успея да се вместя във времето със стегнато ходене. Само че не зная има ли друга опция от Скакавица към Отовица, освен маркираната пътека през Бъбрека? Имам предвид шорткът, дори да е повече драпане?
И после, когато си тръгна от Иван Вазов, макар и по немаркиран маршрут, мога да мина през кабул и да сляза на Зелени преслап, нали? Smile
Питам за някакъв кръгов маршрут, да не минавам в двете посоки по един и същ път, или поне в по-голямата си част, където е възможно Smile
Пет Авг 31, 2012 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Добре си го замислил, но чак пък кръгов маршрут май няма, но леко елипсовиден да. Very Happy
Не разбрах мислиш ли да спиш някъде или само ще вървиш? Very Happy Very Happy Very Happy
Тръгни от Зелени Преслап, което е малко над Паничище. Отиването можеш да направиш през х.Скаквица. циркус Скакавица, отгоре на водопад Скакавица и от там на Бъбрека. От там нататък има повече мегдан за кръгчета. Very Happy
То всичко това е писано и ще отнеме доста да го пиша наново, но потърси из скорошните теми за Рила, как се минава през циркуса на Скакавица и от ез. Окото имаш опции за Вазов през Отовишки или през Раздела.
Виж мненията ми в тази тема относно минаването през циркус Скакавица: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4346&postdays=0&postorder=asc&start=0
На връщане може да цепиш директно отгоре по билото и да слезеш направо на Зелени Преслап.
Ако после ти възникнат още въпроси ми пиши.
Успех
Пет Авг 31, 2012 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
отгоре на водопад Скакавица и от там на Бъбрека.


Имаш предвид онази пътека вдясно на входа на циркуса, за която говориш в другата тема ли? Като се кача отгоре, мога да продължа към Бъбрека по немаркирана пътека или в един момент излизам на маркировката Скакавица - 7-те?

Emil написа:
На връщане може да цепиш директно отгоре по билото и да слезеш направо на Зелени Преслап.

Да, мисля на връщане да мина през Кабул. Не, няма да нощувам, освен ако не реша да отделя повече време на Калините. Ранно тръгване от Паничище и цял ден здраво ходене Smile
Пет Авг 31, 2012 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Като се качиш горе на Скакавишкия водопад по описаната пътека и тераса, хващаш на около 30 градуса вляво от реката и тръгваш срещу течението (на юг-югоизток се пада). Няма как да се обръкаш. Ако отидеш много в дясно е реката и Скаквишко езеро, но не трябва да я пресичаш нито да стигаш езерото, а ако отидеш много вляво, просто по-рано ще се включиш в пътеката от х.Рилски езера към Бъбрека.
На Окото вдясно тръгва пътека, която те изкарва малко преди Отовишки връх. Можеш да я ползваш на връщане, като без да слизаш до Окото хващаш раклонението наляво за Кабул
Съб Сеп 01, 2012 1:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Като се качиш горе на Скакавишкия водопад по описаната пътека и тераса, хващаш на около 30 градуса вляво от реката и тръгваш срещу течението (на юг-югоизток се пада). Няма как да се обръкаш. Ако отидеш много в дясно е реката и Скаквишко езеро, но не трябва да я пресичаш нито да стигаш езерото, а ако отидеш много вляво, просто по-рано ще се включиш в пътеката от х.Рилски езера към Бъбрека.
На Окото вдясно тръгва пътека, която те изкарва малко преди Отовишки връх. Можеш да я ползваш на връщане, като без да слизаш до Окото хващаш раклонението наляво за Кабул


Супер, стана ми ясно, благодаря за подробните обяснения Smile
Ако успея и за един ден да се кача и до Калините (+ описаното дотук), ще е още по-хубаво Smile
Съб Сеп 01, 2012 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
От х.Вазов до Г.Калин е час и още към 30-а мин. до другия Калин. От там до винтчето още 30-на мин. От винтчето обратно до хижата още час. Общо 3 часа. Мисля, че можеш да влезеш в едни 12 ч общо.
Съб Сеп 01, 2012 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря и за тайминга Smile
Съб Сеп 01, 2012 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fireman75



Регистриран на: 18 Апр 2011
Мнения: 36

Мнение Отговорете с цитат
Калинините върхове са с еднаква височина,разликата е в сантиметри.на мен ми се струва че този който наричаш Калин 2 е по-високия
Нед Сеп 02, 2012 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ами възможно е, не съм ги мерил. Very Happy
Гладам да не се втелясвам, чак много в това, даже щях да проврявам в по-достоверни източници, но после се отказах.
Ако имаш точна информация направо я псотвай.
Мерси
Нед Сеп 02, 2012 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Трак -> ЦПШ-Урдина река-Урдин циркус- Раздела-х.Иван Вазо Отговорете с цитат
Чудих се, чудих се къде да изтипосам този трак и реших последно да е тук, понеже е вариант за стигане до Вазов, и при това интересен. Very Happy
http://dox.bg/files/dw?a=575ee14c76
Нед Ное 25, 2012 1:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Re: Трак -> ЦПШ-Урдина река-Урдин циркус- Раздела-х.Иван Отговорете с цитат
Emil написа:
Чудих се, чудих се къде да изтипосам този трак и реших последно да е тук, понеже е вариант за стигане до Вазов, и при това интересен. Very Happy
http://dox.bg/files/dw?a=575ee14c76


Чудесен маршрут! Лятото слязох по него с децата. Урдиния циркус е неверотно място.
Струва си отбивката до вр.Вазов - 20-30 мин. но панорамата е чудна.
Нед Ное 25, 2012 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Посрещане на 2014 Отговорете с цитат
Както винаги чакахме до последно, преди да решим какво ще правим на връх нова година.
Той последният момент винаги е бил най-важният, ако не е той, нищо не се случва. Very Happy
На 30-и решихме, да се качим на х.Иван Вазов и се обадих на няколко приятели, от които само един успя да се включи в последния момент.

Трябваше да измисля нещо по-така, за да има някаква добавена стойност това, че докато сме в планината ще се случи новата година.
И така реших да купя фоерверки, никога не бях купувал преди.
Взех най-големия сандък, който можеше да влезе в раницата, оказа се с 40 ракети вътре. За всеки случай взех и две Римски Свещи с по 8 изстрела всяка. Оказаха се доста-доста тежки.

И така на 31-ви тръгнахме към Вазов през Рилските езера по зимния маршрут.
Пътеките бяха отъпкани и затова не взехме снегоходките, но за всеки случай имахме котки.
Не се наложи да ги позлваме никъде.

Настроението по пътя:


Ледът над ВЕЦ-а на старта хижа на езерата:


х.7-те езера и Рибното езеро:


Изглед към вр.Харамията:


Изглед към Езерния Връх:


Изглед към Рибното езеро, х. Рилски езера и Витоша:


Напредваме по пътя към Радела, тук сме от южната страна на Харамията:


Ха сега познайте кой е Харамията:


Мальовица някъде от Зелени Камък:


Урдин Циркус с Додов връх:


Вазов връх, Зелени Камък и Раздела:


Моя милост:


От Зелени Камък към Мальовишкия траверс:




В ЮИ посока от Раздела се виждат едни хубавци:


Калините и х.Иван Вазов:








На хижата вече почти нямаше места по масите, но намерихме малка маса в ъгъла близо до печката.
Някои хора прекарах така няколко часа, докато чкаха новата година:


Към 11-часа нагласих фоерверките на достатъчно далече от хижата място и към 12.00 ч ги подпалихме.
Получи се доста красиво, жалко ч ни една снимка не е на фокус от зарята. Предполагам има начин как да излизат такива неща на фокус, но аз не съм наясно, засега. Very Happy
Въпреки всичко има кратък видео клип, който утре ще кача.

Иначе на хижата имаше доволно много хора, познати и непознати.
Имаше късмети за всеки. Ради пече някакви погачи в големи тави.
Една част от хората се бяха улисали в ритмите на тамбората и не знам какъв е другият инструмент, който използваха.
Без малко и аз да се улисам, много добър беше пича, който я биеше...

На 1-ви слязохме обратно, но през лятната пътека на езерата, което въобще не беше най-умната идея. Ще пиша утре.


Последната промяна е направена от Emil на Нед Яну 05, 2014 9:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Яну 05, 2014 2:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov