ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Комбинирана раница /и за фототехника/

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Комбинирана раница /и за фототехника/
Автор Съобщение
zpe



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 1

Мнение Комбинирана раница /и за фототехника/ Отговорете с цитат
Здравейте, нов съм а пък скоро ми се налага да правя преход из Рила и проблема е че трябва да нося фотоапарат + тежък обектив + статив, и ми трябва раница в която да има отделение за фототехника. Нещо като раниците на F-Stop ама толкова пари немога да дам. Ако някой има някаква идея ще съм благодарен.
Чет Авг 02, 2012 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Smile Чанта по апарата, която, ако ти е удобно и свикнеш, виси отпред, а останалото В раницата, или закачено отвън, според модела и. Желателно е това отпред в даден момент, ако е необходимо, също да може да се прибере в раницата. Дано след прехода останеш все още ентусиаст, с желание за повтаряне на комбинацията. С моя инат карам все още, но докога ... В края на юли бях 7 дни из Рила, от Белмекен до Рилски манастир. Апарат + два обектива, общо над 3 кг. Тази комбинация я повторих и съвсем наскоро, на Гран Парадизо, в Италия /4061 м/, и нещо ми се отщява вече.
Съб Авг 18, 2012 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Joro написа:
Smile Апарат + два обектива, общо над 3 кг. Тази комбинация я повторих и съвсем наскоро, на Гран Парадизо, в Италия /4061 м/, и нещо ми се отщява вече.


Купих си голямо варио - 18-200 мм. Така поне не сменяш оптиките и намаляваш джаджиите в торбата.
Съб Сеп 15, 2012 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro



Регистриран на: 18 Мар 2010
Мнения: 75
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Да, с този обектив може би е най- удачния вариант, поне за NIKKOR- при преходи. И компактна чанта през рамо- с апарата и обектива. Опцията със статив малко усложнява- тъй или иначе се спира, и за това ми се струва, че статива трябва да е в раницата- максимално компактен и лек. Още повече, че се очаква той да се ползва най- вече сутрин или надвечер, преди или след дневния преход. С моя BENRO A1691T, въпреки че е компактен, теглото му с калъф си е достатъчно за размисъл- около 2 кг, а го дават travel. Не съм се пробвал с него за многодневни преходи.
Нед Сеп 16, 2012 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov