ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Алпийския траверс и нехуманното отношение в хижа Левски
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Нямаше да го пиша, но като е станало дума...Нямаше вода на хижата тогава, защото нямало бензин за помпата. Кенефите бяха заключени, а имаше доста хора и то такива дошли от прохода със все снаряжение и кучета, деца и прочее. На мен не ми пука, аз имах 200 мл вода от подножието на Боба, купих и една бира(2,70лв) и щях да изкарам. Вечерта пуснаха помпата и народа си уми очите. Ето за това разчитам на това, което си нося в раницата.


Е, такива неща се случват... пък и ей къде е чешмата под Юмрука.

Аз не мога да си обясня как един отзивчив човек като Галя е породил такова всенародно недоволство... явно в определен етап на всички хижари просто им писва да се занимават с тълпите, въпреки че за това в крайна сметка са отишли там. Жалко, наистина.
Сря Сеп 26, 2012 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
още малко за хижарите. може би нямаме особени проблеми, понеже си носим сичко на гърба- храна - течна и твърда, микрокотлон и пособия за елемнетарен бивак, за недайса Боже. Друго - големите групии в почивни дни е много по вероятно да имат конфликти с хората стопанисващи хижите. аз съм водил един път група / Плевен-Ботев-Рай ноември/- 9 човека и на половината път подопечните ми щяха да ме линчуват Rolling Eyes Трето на жихарска храна не разчитам, макар да може да не съм прав. След две мусаки на една емблематична хижа в Балкана с прословуто отзивчив хижар /той още е там/. ...бягах към клозета рано сутринта и взех акъла на ...готвача който беше заел поза скален орел в единствената по чиста кабинка Cool и страдаше, ах как страдаше Cool
ядеме си от нащо, пиеме си също от него. чаршафите ако не са много мръсни и да няма пиянски изстъпления от страна на персонала - хижата получава звезда, за топла водичка две, за специално позитивно отношение - три. повечето ни хижи са с между две и три звезди. поздрави.
Сря Сеп 26, 2012 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Gamina права си за чешмата под Юмрука,но за съжаление тази година е пресъхнала още зимата доколкото знам.
Сря Сеп 26, 2012 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Абе трябва да се завъртя аз из Балкана скоро, ето изпускам новините - чешмата била прсъхнала, Галя се държала кофти, на Левски били също някакви злодеи... кой знае още какво се е случило от март месец насам Laughing
Сря Сеп 26, 2012 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
xxxxx13



Регистриран на: 25 Сеп 2012
Мнения: 9
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Да, Галя Кавалска се казва хижарката на Ехо . Все пак според мен доброто отношение между хората в планината е много по-важно от условията по хижи и тн. То на всеки му писва понякога от нещо но не е и това начина да го показва.Все пак всеки си има глава на раменете и тя не е само за да запълва пространството между ушите.
Сря Сеп 26, 2012 1:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Gamina ами хайде де, обади се ако искаш и може да се засечем из балкана
Сря Сеп 26, 2012 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
mislesht написа:
Нямаше да го пиша, но като е станало дума...Нямаше вода на хижата тогава, защото нямало бензин за помпата. Кенефите бяха заключени, а имаше доста хора и то такива дошли от прохода със все снаряжение и кучета, деца и прочее. На мен не ми пука, аз имах 200 мл вода от подножието на Боба, купих и една бира(2,70лв) и щях да изкарам. Вечерта пуснаха помпата и народа си уми очите. Ето за това разчитам на това, което си нося в раницата.

Е, такива неща се случват... пък и ей къде е чешмата под Юмрука.
...

НИКОЛАЙ Т. написа:
Gamina права си за чешмата под Юмрука,но за съжаление тази година е пресъхнала още зимата доколкото знам.

На 17.03.12г. бяхме на хижа Ехо и нямаше вода. Хижарите споменаха, че и на клaденчето няма вода...

На 21.07.12г. минах покрай кладенчето...

Сря Сеп 26, 2012 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Trand



Регистриран на: 14 Юли 2010
Мнения: 69
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Абе хора ся заради една хижарка няма да спрем да ходим на Ехо я! Просто си говорим, че не са приятни тези неща, но на Нас Планината ни е приятна и нищо не може да ни спре Very Happy! Croc
Сря Сеп 26, 2012 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nikiniki



Регистриран на: 16 Сеп 2018
Мнения: 1

Мнение Да си хижар в днешно време е все едно да си Опълченец! Отговорете с цитат
[ quote="Gamina"][quote="mislesht"]Нямаше да го пиша, но като е станало дума...Нямаше вода на хижата тогава, защото нямало бензин за помпата. Кенефите бяха заключени, а имаше доста хора и то такива дошли от прохода със все снаряжение и кучета, деца и прочее. На мен не ми пука, аз имах 200 мл вода от подножието на Боба, купих и една бира(2,70лв) и щях да изкарам. Вечерта пуснаха помпата и народа си уми очите. Ето за това разчитам на това, което си нося в раницата.[/quote]

Е, такива неща се случват... пък и ей къде е чешмата под Юмрука.

Аз не мога да си обясня как един отзивчив човек като Галя е породил такова всенародно недоволство... явно в определен етап на всички хижари просто им писва да се занимават с тълпите, въпреки че за това в крайна сметка са отишли там. Жалко, наистина.[/quote]


Искам да изкажа благодарността си към Галя - хижар на "ЕХО" . Усмихната, ведра и услужлива. Страхотно поддържана хижа. Чисто, топло и уютно / дори чаршафите изгладила.
Не сме учудени, че разни мамини синчета и кифли се жалват от условия в хижите и от хижарите. Всеки такъв трябва да стане хижар поне за един ден. След, като разгонена компания е надувала чалгата цяла нощ, недоспал, да стане да им изчисти свинщината, да пусне пералнята, да изглади чаршафите, да сготви за следващата група, да окоси около хижата/или да изчисти снега, да яхне коня и да отиде до подножието за нови продукти, да следи за икономия на електричеството, да подготви чая, кафето и ако има заявки за закуска, същата да е готова, че като станат глезльовците, /които не си носят храната, да има с какво да заредят. Да разбира от електротехника и строителни дейности, че каквото са счупили или повредили пияните / или дрогирани лигльовци - да бъде отремонтирано бързо и безшумно. Видно е, че трябва да се въведе военна служба и за мъже и за жени, /като в Израел, че да има ред и правилата да се спазват. Що за идиот трябва да бъдеш, за да наречеш млада жена като Галя "бабе". Всеки в планината трябва да си мие съдовете и да си носи боклука обратно в раницата. На когото не му отърва да ходи в хотел а не на хижа. Каквото повикало - такова се обадило. От години обикаляме хижите и лош хижар не сме срещали, но лоши хора много а човеци малко. Ще ме сгази по пътеката и добър ден не се е научило да каже а претенции - много. Хижарите са посветили години от живота си на нас - планинарите. Ето за това НЕ четете тъпи постове а отидете и се уверете сами, че парите които плащате за нощувка са отишли да ви направят парно, да ви акумулират електричество, да ви вкарат извора да тече от чешма в хижата, да ви платят интернета и телевизионните канали и т.н.
Повече уважение, твърде млади госпожици и господа, че сега "прочоквате" и не е съвсем сигурно, че от вас ще излезе туристи!
Ако някой се е обидил или засегнал от този пост, това означава, че той е именно този, който е винаги против и никога за. Че той никога не може да бъде не само хижар а и нищо друго, с което да е полезен на някого. Такъв плазмодии може да остави след себе си само лигава следа.
Нед Сеп 16, 2018 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
arko



Регистриран на: 18 Юли 2016
Мнения: 5
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Браво,накова ги.Олекна ли ти.Хижара нали за това взема заплата.
Пет Сеп 28, 2018 5:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
arko написа:
Браво,накова ги.Олекна ли ти.Хижара нали за това взема заплата.

Хижарите не са на заплата.
Пон Окт 01, 2018 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Повечето са на заплата!!!
Които не са още по зле за тях.......арендатори наематели и т. н.
Пон Окт 01, 2018 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Повечето са на заплата!!!
Които не са още по зле за тях.......арендатори наематели и т. н.

Кои повечето? В кои хижи са на заплата? Дай пример?
Вто Окт 02, 2018 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Добрила /всички са на заплата/ , Дерменка/ всички са на заплата/ Орлово гнездо / от времето на баче Насо всички на заплата/ , Хубавец/ когато Бай Ангел и Дора бяха под наем нямаше хора на заплата като им прекратиха договора и смениха условията бай Ангел беше на заплата/ Вежен / заплата/ , Момина поляна / Баньо е на заплата/,заслон Ботев /Ичо/ Тъжа / заплата/ .....и още знаини и незнайни.......в някой хижи арендаторите, наемателите стоят там и помагат пр. / В. Левски бай Вълко и жена му/ останалите са персонал които не стои там без заплата. Които не са на заплата са взели хижите под наем или аренда...нали не си мислиш , че някой ей така щото няма какво да прави стои като отшелник някъде без възнаграждение Very Happy Very Happy Very Happy
Вто Окт 02, 2018 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Добрила /всички са на заплата/ , Дерменка/ всички са на заплата/ Орлово гнездо / от времето на баче Насо всички на заплата/ , Хубавец/ когато Бай Ангел и Дора бяха под наем нямаше хора на заплата като им прекратиха договора и смениха условията бай Ангел беше на заплата/ Вежен / заплата/ , Момина поляна / Баньо е на заплата/,заслон Ботев /Ичо/ Тъжа / заплата/ .....и още знаини и незнайни.......в някой хижи арендаторите, наемателите стоят там и помагат пр. / В. Левски бай Вълко и жена му/ останалите са персонал които не стои там без заплата. Които не са на заплата са взели хижите под наем или аренда...нали не си мислиш , че някой ей така щото няма какво да прави стои като отшелник някъде без възнаграждение Very Happy Very Happy Very Happy

Хм, благодаря за информацията, наистина не знаех.
Сря Окт 03, 2018 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov