ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
estario



Регистриран на: 18 Яну 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Аз си поръчах челник от Китай за 40 лева. Вече 1 година го ползвам без никакъв проблем. Свети зверски. Челник от същия клас в бг струва минимум 100 лева.
http://www.dealextreme.com/p/h3-focus-adjustable-and-dimming-cree-q5-white-led-headlamp-set-3xaaa-80915?item=182
Сря Апр 25, 2012 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Взех си го (Petzl - MYO XP).
Първи впечатления (нощна разходка по плажа на Поморие Smile - след което по нашето плато) - добре свети.
Сега ще му направя сравнително тестване за издръжливост заедно с +-а.

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Сря Май 02, 2012 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
някакви отзиви за този http://www.petzl.com/en/node/16804 ???

искам да си взема нещо дето да може да свети силно като ми потрябва

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Юли 06, 2012 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitaka



Регистриран на: 27 Яну 2008
Мнения: 25
Местожителство: София/Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Имам го от миналата седмица, снощи го сравнявах с Myo RXP. Миото свети долу горе два пъти по далече, но е и два пъти по тежко.

П.С. Myo XP имат фабричен дефект с кабела между лампата и батериите, кабела се прекъсва там където влиза в лампата. Моя преди 2 седмици отказа изведнъж както си светеше.
Пет Юли 06, 2012 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Mitaka написа:
Имам го от миналата седмица, снощи го сравнявах с Myo RXP. Миото свети долу горе два пъти по далече, но е и два пъти по тежко.

П.С. Myo XP имат фабричен дефект с кабела между лампата и батериите, кабела се прекъсва там където влиза в лампата. Моя преди 2 седмици отказа изведнъж както си светеше.


е то се предпоалга, че ще има разлика... 60 кинта сапарите повече.

Гледах, Блек даймонд Сторм който е само 35 лв повече...
ама се чудя дали тикката няма да ми е достатъчна... за каране на колело по тъмно

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Юли 06, 2012 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitaka



Регистриран на: 27 Яну 2008
Мнения: 25
Местожителство: София/Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
И моят си има специална кутия, но след около 3години вярна служба отказа. Разтърсих се в интернет и се оказа много чест този проблем с кабела, вносителя също беше наясно с проблема и с доплащане на разликата между mio xp и rxp ми замени челника гаранционно. Твърдението е, че при новия модел проблема е оправен, кабела е по еластичен и има оплатнение на входа към лампата.
Пет Юли 06, 2012 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
стига с тоз Мио Smile това с батериите отвън и кабели и жици... не си е работа!

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Съб Юли 07, 2012 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
По принцип кабели и батерии отвън си е по-сложно за обслужване, но трябва да ти кажа, че аз си ходя с един професионален пещерен Пецел с 4хR14 и знам, че няма да ме остави нито в дъжд, нито кабела и т.н. Има и диоди и криптон. Има фокусиране. Има заключване. Не стои в никаква специална кутия и няма проблем. Всичко е изолирано, батериите се са в специална кутия и се слагат на колана или другаде. В случая просто съм заложил на професионална играчка, понеже осветлението за мен е много важно, и затова си го нося, нищо, че бая тежи с тези 4хR14. Аз си знам, че често ми се налага да правя непланувани нощни преходи.Very Happy
Обаче осигурява яко светене цяла нощ. Пробвах и с разни малки диодни, но явно все не случвах на марка и се отказах от такива компромиси. Very Happy Very Happy Very Happy
Съб Юли 07, 2012 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
сдобих се вчера с Black Diamond Storm.... дано не се нацаках много Smile !

edit: първи впечатления, май уцелих перфектният челник за моите нужди. На слаб режим с двата малки диода е перфектен за пеш туризъм. С големия 3 ватов диод пък все едно имам фарове и с колелото не ми е проблем да карам в гори и по пътеки, както и бързо в тъмницата. Допълнително и двата режима със слабите и силните диоди имат регулиране за силата. Като добавим и водоустойчивостта....

Остава да видя за колко време ше ми яде батериите Wink

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Юли 13, 2012 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivjordan



Регистриран на: 15 Сеп 2011
Мнения: 93

Мнение Отговорете с цитат
Вдигам малко темата, за да попитам за мнение за Black Diamond, моделите Spot и Cosmо.
Колебая се между тези двата, защото Storm ми се вижда твърде скъп. Ще се ползва по-често при лагеруване, отколкото за ходене в тъмната часта на денонощието.
Също, тези модели Black Diamond в сравнение с Petzl Tikka 2, заслужават ли си малко по-високата цена?
Мерси предварително!
Чет Авг 30, 2012 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ludmil



Регистриран на: 23 Авг 2012
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Привет!
До вчера бях със Спот, по-точно ето този:
http://www.blackdiamondequipment.com/en-glbl/shop/mountain/lighting/camo-spot

Идеален челник е, особено ако ще е само за лагеруване, силна светлина, особено когато батериите са още нови. Когато се поизхабят, честно казано доста намалява силата на лъча, даже първия път, когато се случи помислих, че нещо се е развалил... Oops Razz Very Happy
Казвам до вчера, понеже беше безпощадно изпран и сега не дава никакъв признак на живот. Една от батериите е потекла от водата и въпреки, че привидно почистих всичко, сложих чисто нови батерии и изобщо не работи.
От дъжд и влага не е имал проблеми, но пералнята изобщо не му е простила, въпреки, че беше оставен и да съхне на слънце повече от 24 часа...
Не мога да го сравня с Тикка-та, но лично за мен и двата вече не са опция, понеже следващия челник, който ще си купя ще бъде със сигурност водоиздържлив. Преценете и това, при избора на светлина.

Поздрави
Вто Сеп 11, 2012 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kiriaka



Регистриран на: 11 Сеп 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм супер странно изненадан. Вчера се разхождахме с приятелката в детския магазин Джъмбо и гледам някакви челници, като най-скъпия е 10лв Very Happy Разбира се бях сигурен, че ще свети отвратително, но си го взех. Като го пробвах снощи бях изключително учуден- свети чудесно дори на по-слабия лъч- има слаб, силен режим, както и червена/зелена светлина. Много приятно изненадан! Препоръчвам ако някой не е толкова претенциозен, защото за съжаление няма настройка на разпръскването на светлината. Надявам се да съм бил полезен Smile
Пет Сеп 28, 2012 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
kiriaka написа:
Аз съм супер странно изненадан. Вчера се разхождахме с приятелката в детския магазин Джъмбо и гледам някакви челници, като най-скъпия е 10лв Very Happy Разбира се бях сигурен, че ще свети отвратително, но си го взех. Като го пробвах снощи бях изключително учуден- свети чудесно дори на по-слабия лъч- има слаб, силен режим, както и червена/зелена светлина. Много приятно изненадан! Препоръчвам ако някой не е толкова претенциозен, защото за съжаление няма настройка на разпръскването на светлината. Надявам се да съм бил полезен Smile



ама то не е за чудене. Тея китайските от всичко по левче светят доооста силно. Проблем е че не може да им се разчита мног много.

Има едни модели, дето след като прецаках 3 челника разбрах каква е работата .... а имено, докато е пуснат батериите не се вадят. Ако се извадят - прецаква се челника Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Сеп 28, 2012 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Нека и аз да се похваля с новия модел 2012 на Petzl Tikka2 Plus Very Happy
Неговите основни предимства -185ч работа в икономичен режим, осветява до 40м, 5 режима на работа, 70 Лумена, има индикатор за изтощени батерии, тегло с батериите 82гр.
Гаранция 3 години за БГ Smile

Ето неговите технически характеристики
http://www.petzl.com/en/outdoor/headlamps/universal/tikka-plus
Нед Окт 28, 2012 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение съвет за челник-ikon(нов) black diamand или petzl mio xp Отговорете с цитат
имам нужда от съвет при избор на челник.Първоначално мислех да взема нещо по евтино от рода на тика 2 плюс на петцел, но после реших да вложа повечко и да е наистина добро,силно и надеждно.
избора ми се свежда до следните марки - ikon на black diamand -новия модел -(aluminium) или
petzl mio xp или мамут lucido tx 1 belt. по принцип мамута belt като ,че не ми се струва практичен ,заради това ,че батериите не са на главата ,а трябва или в някой джоб или на колана или другаде да се сложат ,та може би бих се отказал от него като избор. Аз много исках мамут lucido tx1 не belt, а модела с батериите на главата ,но никъде не го намирам ,освен като внос от чужбина ,но това ми се струва малко сложен вариант и не съм много склонен на него, а и оскъпява .
Та може би избора ми е между двата челника - ikon - black diamand и ptzl mio xp.
Ако някой има впечатления от тези челници ( и мамута belt) ,нека сподели или ми даде съвет кое е по-добре като избор - удобство, надеждност, издръжливост на батериите, екстри и т.н.
Като пари мога докъм 130 лв да отделя. Предимно ми е нужен за ходене по планини,върхове,фотография на пейзажи,къмпингуване на палатка - при всякакви условия и терени. мерси за помощта.
Пет Мар 08, 2013 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 4 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov