ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За означенията по якетата
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
За означенията по якетата
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Кърпете кожусите, хора! Отговорете с цитат
Зима иде, ей!


Чет Сеп 22, 2011 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
5000mm воден стълб означава,че когато на един кв сантиметър има воден стълб над 5м(5000мм)


А какво ще рече това Воден Стълб 5м на какво количество вода се равнява, колко време примерно панталон с 10м воден стълб би издържал на проливен дъжд

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам едно яке на Nitro за сноуборд го дават по принцип и показателите са му 20 000 воден стълб и 20 000 дишаемост. Вярно, не съм го тествал в екстремни и проливни дъждове, носил съм го зимата, ама е някакво тънко за зимата, не става.
Възможно ли е да е толкова добро това яке и с какви дрехи трбва да се носи зимата, че ако не караш борд или ски, си е студено с него.
Сря Окт 10, 2012 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
DHG написа:
Аз имам едно яке на Nitro за сноуборд го дават по принцип и показателите са му 20 000 воден стълб и 20 000 дишаемост. Вярно, не съм го тествал в екстремни и проливни дъждове, носил съм го зимата, ама е някакво тънко за зимата, не става.
Възможно ли е да е толкова добро това яке и с какви дрехи трбва да се носи зимата, че ако не караш борд или ски, си е студено с него?


Е как няма да става за зимата.
Става.
Хубаво си е якето с тези параметри.
Ще спира вятъра и дъжда, а като тръгнеш по баира няма да плуваш в собствен сос, а изпаренията ще излизат навън във вид на фини капчици роса.Smile
То целта на якето не е да топли.
Има си за целта термо бельо(мериносово напр.), полари(за предпочитане с марката на полартек , а не просто нещо което прилича на тях) , вълнени блузи(на баба), шапки(вълнени,полартек). За по студено време когато се кибичи на едно място може и една пухенка да сложиш под това яке.

Ако си намериш истински кашмирен пуловер(топлят осем пъти повече от нормалната вълна) е най-добре, въпреки че истинските струват 2000 хиляди евро и няма как при положение, че половинка прежда е 200 долараSmile Smile

Като вървиш или караш махаш по нещо от катовете дрехи за да не прегрееш , че колкото и да е дишаемо якето все пак възможностите му не са неограничени.

Сега си отговори сам на въпроса ако якето ти топлеше докато стоиш на едно място какво ще стане като тръгнеш по баира.
Това и е целта на обличането на пластове, като ти стане жега сваляш по нещо и обратното, като ти стане студено обличаш още нещо.
Гледаш хем да не се потиш ,хем да не трепериш от студ.
Едно дебело яке което топли е пълен шит.Smile
Подобно дебело яке става само за градски условия.

Само да кажем че вълнените пуловери на баба тежат 3 пъти повече от споменатия полар(на полартек или полар лайт) преди да се намокрят и 5 пъти повече след...за времето необходимо за съхнене не ми се мисли....за комфорта по време на носене също няма да говоря...
относно дишаемостта-или аз се потя повече от нормално или хората малко послъгват в описанията-пробвал съм и гортексови(даже с xcr) и симпа-тексови-аве-потиш си се по баира.....
Сря Окт 10, 2012 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Пий по малко течности и ще се потиш по малко аз лятото като шибна 3 бири и се кача на колелото ела да видиш какво става от седалката ми направо пот се стича Laughing

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Сря Окт 10, 2012 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ написа:
Пий по малко течности и ще се потиш по малко аз лятото като шибна 3 бири и се кача на колелото ела да видиш какво става от седалката ми направо пот се стича Laughing


Да ти не вземат книжката ей Laughing
Сря Окт 10, 2012 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Да ве-по-малко течности че да исъхна и да се спаружа като чируз! Very Happy Ше си дрънкам бирата и ше си ми излиза изпод мишниците... Alcohol
Чет Окт 11, 2012 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
DHG написа:
Аз имам едно яке на Nitro за сноуборд го дават по принцип и показателите са му 20 000 воден стълб и 20 000 дишаемост. Вярно, не съм го тествал в екстремни и проливни дъждове, носил съм го зимата, ама е някакво тънко за зимата, не става.
Възможно ли е да е толкова добро това яке и с какви дрехи трбва да се носи зимата, че ако не караш борд или ски, си е студено с него?


Е как няма да става за зимата.
Става.
Хубаво си е якето с тези параметри.
Ще спира вятъра и дъжда, а като тръгнеш по баира няма да плуваш в собствен сос, а изпаренията ще излизат навън във вид на фини капчици роса.Smile
То целта на якето не е да топли.
Има си за целта термо бельо(мериносово напр.), полари(за предпочитане с марката на полартек , а не просто нещо което прилича на тях) , вълнени блузи(на баба), шапки(вълнени,полартек). За по студено време когато се кибичи на едно място може и една пухенка да сложиш под това яке.

Ако си намериш истински кашмирен пуловер(топлят осем пъти повече от нормалната вълна) е най-добре, въпреки че истинските струват 2000 хиляди евро и няма как при положение, че половинка прежда е 200 долараSmile Smile

Като вървиш или караш махаш по нещо от катовете дрехи за да не прегрееш , че колкото и да е дишаемо якето все пак възможностите му не са неограничени.

Сега си отговори сам на въпроса ако якето ти топлеше докато стоиш на едно място какво ще стане като тръгнеш по баира.
Това и е целта на обличането на пластове, като ти стане жега сваляш по нещо и обратното, като ти стане студено обличаш още нещо.
Гледаш хем да не се потиш ,хем да не трепериш от студ.
Едно дебело яке което топли е пълен шит.Smile
Подобно дебело яке става само за градски условия.


Мда, аз понеже го носих в града миналата зима, за това питах. Трябва да се сдобия с термобельо и истински полар.
Чет Окт 11, 2012 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov