ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически бутилки, аксесоари, пречистване на вода
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Туристически бутилки, аксесоари, пречистване на вода
Автор Съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Лично на мен ми допада DEUTER, защото новите им модели мундщуци се "заключват" и по този начин не капят- нещо, което се случва с другите след време.


На Dakine също се заключва. Плюс това когато искаш да напълниш меха с вода не е нужно да вадиш и маркуча от раницата заедно с меха. Щуцера свързващ меха с маркуча има клапа която не позволява да тече вода от меха ако не е свързан маркуча. Това също е много голямо удобство. Гледал съм хора с друг вид мехове да вадят меха барабар с маркуча за да го напълнят под чешмата или пък търсят шише с което да пресипват водата от чешмата в меха. При Dakine няма такова положение.
Чет Май 05, 2011 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
simply red



Регистриран на: 07 Мар 2011
Мнения: 11
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
мерси за отговора на това се надявах някой който е използвал да сподели Smile Smile а да раницата има H2O отвори на Ташев модел Кентавър 60 + 10 само не знам дали, ако си купя от тези 3 л. дали ще станат и в Хасково няма откъде да се пазарува и ще се ходи до Пловдив дано има там Smile Smile
joropc написа:
simply red написа:
Наистина всеки прави своя избор за бутилка ,а да попитам и аз тъй като ме убеждаваха в един магазин за тези Кемълбеци били много удобни практични и особено надеждни и тъй като попитах разбира се ако се използва през лятото в жегите дали водата ще е сравнително студена не чай отговора беше нямаш грижи взимай ... та молбата ми е не съм използвал и се чудя дали наистина си заслужава покупката или да си използвам 2 бутилки с минерална вода 1.5 л. Smile Smileето линк за резервоара http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=206

Тъй наречените кемълбеци са си удобна работа.Аз също ползвам такъв, даже имам един 3 литров и два 2 литрови.Трябва да знаеш, че този, който си посочил не струва.Слаб е откъм мундщук и водата в него се умирисва на пластмаса.Когато се купува такова нещо, трябва да е DAKINE(като на колегата по-горе), Deuter или SOURCE(тези са едни и същи - SOURCE е израелската фирма, която ги прави и за DEUTER) или класическите CAMELBAK или OSPREY.Лично на мен ми допада DEUTER, защото новите им модели мундщуци се "заключват" и по този начин не капят- нещо, което се случва с другите след време.Наличието на такъв съд изискава да имаш и специални четки за маркуча и самия мях, които е хубаво да почистваш отвреме-навреме, защото иначе ще започнат да потъмняват и да развъжда вътре разни животинки Smile.За такава профилактика се използват и специални таблетки, които дезинфекцират съда(не че някога съм ползвал, де).Лично за мен, с такъв съд за вода е невъзможно да правиш сериозни зимни преходи в голям студ.Имам и неопренова обвивка на маркуча, ама като стане студено си замръзва и е невъзможно да пиеш вода.В ледената зима- само бутилки и термоси!Иначе за лятото кемълбеците са си удобство. Wink
Забравих най-важното:
Ако си купуваш такова нещо, трябва да си сигурен, че раницата ти е съвместима с хидратиращи системи т.е. да има отвор на корпуса откъдето ще излезе маркучът(обикновено е означен с капка или надписа H20), водачи за маркуча на една от презрамките и джоб във вътрешността на раницата, където ще сложиш самия съд.


_________________
С алпийски котки трудно се играе футбол!Smile Smile Smile
http://www.tdaida.com/
Чет Май 05, 2011 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Миналото лято сам си бях направил хидратираща с-ма като замбосах 2 отвора на капачка от бутилка от сокове Derby и пухнах 2 8мм шлауха с различна дължина. Ползвах я всичко на всичко 1 път. Няма смисъл, само ми отнема поивката. Wink Ако се сетя, ще снимам и ще ви покажа.
Иначе за качеството на водите в нашите планини мисля, че преигравате, има си все още прилична вода горе. Тия гадинки, които споменавате са направо безобидни в сравнение с кучешката тения, от която се заразяват годишно може би стотици! И то без да ходят извън града...Такива неща съм чул и видял за нея, че косата ми се изправя като се сетя. След историята с кърлежа от това лято, която преживях май тенията е едно от малкото неща, които могат да ме стреснат по нашите земи.
Иначе от локва вода не пия! Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 07, 2011 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Малко излизам от темата, но искам да попитам някой ползвал ли е соларен душ? Като например http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=371 . В летните дни водата ще се стопли в по-низки райони, но не зная ще свърши ли работа в планините.
Позволете ми и да добавя по-конкретно по последните изказвания- в една от последните ми разходки първо усетих миризма, а после видях мъртва сърна в един ручей. Най-вероятно е била ранена от ловец преди това - жалко... Искам да кажа, че всички животни и насекоми са близо до водите, за това аз се доверявам само на водата, коята си нося.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Сеп 26, 2011 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kpacu



Регистриран на: 24 Ное 2011
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
СтъкленаSmileSmileSmile Вярно че е вреден алуминият.Не съм запознат с технологията, но не вярвам да не са се погрижили да няма пряк контакт между водата и алуминия .Преди доста години съм чувал че е забранен за направата на съдове за готвене в САЩ.Предполагам че става дума за алуминиеви съдове без покритие.Май че Алцхаймер причиняваше.Гледах по тв как впръскват някакъв изолиращ,безцветен и уж безвреден лак от вътрешната страна на кутийките за кока кола именно с тази цел.Пак предполагам че с времето като се поочука бутилката и заради разните хим. вещества това покритие тук там пада.Тя и пластмасата не е безвредна особено ако се е намачкала бутилката или си пийваш горещи напитки заради бисфенолите които причиняват един куп болести като диабет и т.н. http://ecomedia.bg/doctor-eco/waste-chemicals-recycling/article/2534 .Имаше някакви надписи на пластмасовите бутилки за това от какво са направени и кои са уж безвредни ама не ги помня.Аз лично си купувам три шишета по 500мл минерална вода и с тях си ходя.


Вреден е само когато има досег с киселини, на пример лимонена киселина в манджата или фосфорната киселина в безалкохолните. Алуминият е активен метал, реагира със слаби киселини и солите му са канцерогенни.
Чет Ное 24, 2011 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Малко излизам от темата, но искам да попитам някой ползвал ли е соларен душ? Като например http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=371 . В летните дни водата ще се стопли в по-низки райони, но не зная ще свърши ли работа в планините.
Позволете ми и да добавя по-конкретно по последните изказвания- в една от последните ми разходки първо усетих миризма, а после видях мъртва сърна в един ручей. Най-вероятно е била ранена от ловец преди това - жалко... Искам да кажа, че всички животни и насекоми са близо до водите, за това аз се доверявам само на водата, коята си нося.

За в ниското върши работа (имам подобен от 5г.) - за планината няма смисъл Very Happy - там си има рекички и езера Wink
А за бутилките основно ползвом AL - но в момента чакам да ми пратят две такива

http://hockgiftshop.com/2010/08/20/nalgene-wide-mouth-grey-1000ml/

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пет Ное 25, 2011 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
- но в момента чакам да ми пратят две такива

http://hockgiftshop.com/2010/08/20/nalgene-wide-mouth-grey-1000ml/


Аз също от известно време съм с NALGENE - бутилка и мога да кажа , че е страшно удобна за ползване ! Здрава, лесно се пълни и почиства заради широкото гърло, не добавя никакъв мирис .....Ако не познавам добре терена си нося и филтър за вода. А ако знам предварително, че маршрута е дълъг и "безводен" - тогава хидратиращата система е моят избор .
Пет Ное 25, 2011 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Много съм доволен от NALGENE бутилките. Взех две по литър и две по половин за мен и жена ми. Найстина са много удобни (да не говорим колко лесно се пълнят (заради широкото гърло) не само с вода ами и с малини и боровинка Very Happy ).

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Окт 18, 2012 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov