ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Мая Йезерце (Проклетие, Албански алпи)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Предишната тема
Следващата тема
До Мая Йезерце (Проклетие, Албански алпи)
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение До Мая Йезерце (Проклетие, Албански алпи) Отговорете с цитат
Ето една картинка като за начало:



А тук е останалото: текст, снимки и тракове.
Сря Окт 17, 2012 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Що е камънак що е чудо! Особена красота има тая планина. Какво стана с колата, оставихте ли я в двора? Laughing

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Окт 17, 2012 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
Интересна и трудна за траверси планина Wink Мисля, че корена на името на планината е български и ако това е така, вероятно е кръстено заради характерните и дадености. Разбира се учасниците са го разбрали най-добре.
Един въпрос: На какъв език се разбирахте с шкиптарите

п.п. Поздравление за хубавите снимки и ходене Smile
Сря Окт 17, 2012 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Страхотни снимки! Разгледах и другите в профила в пикаса, ти си машина човече!

Офтопик: Би ли дал малко подробности за техниката с която снимаш, филтри евентуално. Предварително благодаря Rolling Eyes
Сря Окт 17, 2012 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Какво стана с колата, оставихте ли я в двора? Laughing

Аз казано честно започнах да се замислям, но ситуацията беше наистина много странна, защото този с нищо не подсказа, че това е неговия двор, просто ни посочи и каза "Отваряйте и вкарвайте ..." После някой от групата се изказа в смисъл "Абе ти наред ли си, ще оставиш колата в чужд двор", което всъщност реши въпроса и тя остана както си беше пред заставата.

NikTod написа:
Един въпрос: На какъв език се разбирахте с шкиптарите

Всъщност ние подходихме от Черна Гора, където явно, макар и етнически албанци, нямаха проблем да говорят на сръбски (за разлика от косоварите, с които не можеш да се разбереш); така че те на сръбски, ние на български и се разбирахме. Всички, с които контактувахме бяха много дружелюбни, няма как да не призная (дори само за това на човек му се приисква да се върне там).

Stanev написа:
Би ли дал малко подробности за техниката с която снимаш, филтри евентуално.

Канон 5д марк 2 със стандартните 17-40 и 70-200. Заедно с чанта, батерии и т.н. общо взето 3 кг отгоре върху багажа. Филтри - единствено поляризатор. Някои от по-хубавите широки снимки са правени с твърдия 35 мм на Дидо. Като цяло във фотографията съм доста бос - ако изключим няколкото урока именно от Дидо преди време.
Сря Окт 17, 2012 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Всички, с които контактувахме бяха много дружелюбни, няма как да не призная (дори само за това на човек му се приисква да се върне там).

И на мен точно това ми е минавало през ума! А как си пазят природата и колко е чисто...и маркировка...наистина ти се иска пак да отидеш. Пожелавам ти догодина пак!
Чет Окт 18, 2012 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Както се казва: "Дай Боже всекиму" да посети това място

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Окт 18, 2012 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Много скали и много камъни, обаче някак си красиво и хармонично. Поздравления за пионерския дух!
Пет Окт 19, 2012 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Канон 5д марк 2 със стандартните 17-40 и 70-200. Заедно с чанта, батерии и т.н. общо взето 3 кг отгоре върху багажа. Филтри - единствено поляризатор. Някои от по-хубавите широки снимки са правени с твърдия 35 мм на Дидо. Като цяло във фотографията съм доста бос - ако изключим няколкото урока именно от Дидо преди време.


Еее бос не си, имаш усет за нещата и снимките са си екстра. Миришеше ми на мен на фул фрейм, много блага динамика докарва канона.
Пет Окт 19, 2012 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Ей това било е много яко
http://2.bp.blogspot.com/-49Tvyz-8d5E/UH3HVxUIAJI/AAAAAAAA24Y/mBbLiJDdYWE/s1600/IMG_0721.jpg

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Съб Окт 20, 2012 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Албания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov