ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зимна екипировка с пух за високи планини.
Автор Съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение Зимна екипировка с пух за високи планини. Отговорете с цитат
Някакви мнения за пухен спален чувал(яко зимен и експедиционен)?Ще се ползва из Алпите,Андите,Кавказ.Естествено търся възможно най-лекият и малък такъв,и в същото време много добри минусови показатели.Добре ли е да е втора ръка или пухът ще е прецакан?В същото време да не е някаква баснословна сума.Ако някой знае колко вземат шипинг от чужбина(да речем от ebay,amazon ...)и дали има някакви мита?Благодаря
Сря Окт 24, 2012 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Sports Direct . com . Днес се задържах доста върху спалните чували. Това ,което търсиш е около 360 £. но има и друг много голям избор. Едно от нещата с които се занимавам е и доставка на всичко от английски сайтове,така ,че ако имаш въпроси - питай. Ще помогна с каквото мога.
Сря Окт 24, 2012 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение пухен спален чувал Отговорете с цитат
Ми аз намерих само един на Terra Nova в sportsdirect-а.Ти откъде ги доставяш?Смисъл, дай някакви други сайтове изпитани да се разровя.Мен най-много ме интересува доставката колко е до BG и знам,че май на тия неща по тежките има някакво мито?
Сря Окт 24, 2012 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Отговорете с цитат
Ще ти пиша на лични.
Сря Окт 24, 2012 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
G_P_S



Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 204
Местожителство: Троян-Пловдив-Лондон

Мнение Re: пухен спален чувал Отговорете с цитат
adrenalin написа:
Ми аз намерих само един на Terra Nova в sportsdirect-а.Ти откъде ги доставяш?Смисъл, дай някакви други сайтове изпитани да се разровя.Мен най-много ме интересува доставката колко е до BG и знам,че май на тия неща по тежките има някакво мито?
Плащаш само 1.20 £ на килограм от Англия до Пловдив. След това пращам по Еконт, ако не си от Пловдив. Остави телефон за връзка.
Сря Окт 24, 2012 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
@adrenalin
"Да е за минусови температури" е много обширно понятие.При колко градуса минус искаш да спиш комфортно?
Специално за пухените спалните чували запомни едно-евтино хубаво няма, или ако намериш някакъв нейзвестен чувал, на който комфортната температура е много сериозна, а цената подозрително ниска, със сигурност лъжат в показателите.Ако уточниш температурите, и за какво точно ще го ползваш(в палатка, навън,......) ще е по-лесно да ти се предложи нещо.Желателно е пухените чували, които се ползват за спане на открито да са с някакъв вид мембрана.Иначе, ако пухът се овлажни...той просто спира да си върши работата. Wink
Сря Окт 24, 2012 3:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение пухен спален чувал Отговорете с цитат
Ами аз съм написал къде ще се ползва-Алпи,Анди,Кавказ...Там се предполага да се спи на -20 градуса ,че и повече комфортно(все пак зависи от времето,всички го знаете)Естествено ,ще се спи в палатка,но е добре да е водо и ветроустойчив.Компромис няма да направя,тъй като знам какво е качествената екипировка в сравнение с кучите марки а и над 5/6000м няма място за грешкиSmile
Сря Окт 24, 2012 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Re: пухен спален чувал Отговорете с цитат
adrenalin написа:
Ами аз съм написал къде ще се ползва-Алпи,Анди,Кавказ...Там се предполага да се спи на -20 градуса ,че и повече комфортно(все пак зависи от времето,всички го знаете)Естествено ,ще се спи в палатка,но е добре да е водо и ветроустойчив.Компромис няма да направя,тъй като знам какво е качествената екипировка в сравнение с кучите марки а и над 5/6000м няма място за грешкиSmile

Ок, това е твоят чувал:
http://marmot.com/products/lithium_membrain?p=117
скоро си купих същия и ще го използвам точно за същите цели.Българският преставител на фирмата го няма наличен, а и не може да каже кога ще го достави.Нямало сега, ала бала.....Пък и цената, която ми обяви беше 1150 лева.Аз го поръчах от тук:
http://www.trekkinn.com/outdoor-mountain/marmot-lithium-membrain--18-/24653/p
За съжаление фирмата не използва плащане чрез кредитни карти от България(познай 'що? Smile ).Но ти пращат фактура, превеждаш парите и след около 3-4 дни го изпращат.Сериозни са!
Другата алтернатива е това:
http://www.mountainhardwear.eu/Phantom%E2%84%A2-0-%28Regular%29/OU8438_R,default,pd.html
Но този е най-добре да го търсиш в щатите....То и мармота е най-евтин там де, но разликата с Европа излиза 50 лева.
Доставката от Испания на Мармот-а излиза около 20 евро.Ако огледаш, има същия модел но без мембрана.Той е и малко по-лек, но мембраната си е мебрана.С подходящо шалте, копаеш дупка в снега и лягаш.При втория чувал нямам мембрана, но от тази фирма аз имам един с комфорт -9 градуса(Phantom 15) и съм впечатлен от качеството.Него съм го ползвал бая пъти.В случая обаче, Мармота е твоя чувал-по възможност с мембраната(Lithium Membrein).
Купих го от Испания, защото там го намерих най-изгодно.
Croc


Последната промяна е направена от joropc на Сря Окт 24, 2012 4:22 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 24, 2012 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Rab Expedition 1000 - Comfort -20°C, Limit of Comfort -29°C, Extreme -54°C, Weight: 1695g - £430.00

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 24, 2012 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност да, фирмите, за които трябва да се оглеждаш за такъв вид чували са няколко(ясно е, че ще изпусна някоя, де):
Rab, Mountaine Hardwear, The North Face, Marmmot, и вероятно най добрата, която шие на повечето фирми-Western Mountaineering:
http://www.westernmountaineering.com/

@Ице
За 5/6000 метра няма нужда чак от такъв чувал според мен, защото с него в по-ниското ще ти е некомфортно заради многото топло.ТоА е за К2. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=yAOVhGDSuco

...между другото Петя Колчева е използвала на Еверест български чувал на Milo


Последната промяна е направена от joropc на Сря Окт 24, 2012 4:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 24, 2012 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение спален чувал Отговорете с цитат
Благодаря много.Само се чудя за тоя http://www.ebay.co.uk/itm/Rab-Ascent-900-Down-Filled-Sleeping-Bag-/200835016493?pt=UK_SportingGoods_SleepingBags_SM&hash=item2ec2b3272d
Смисъл такъв излиза от Англия 230 лири.Двойно по-малко от Мармота, а същите характеристики като температура и доста сходни други.Може би само мембраната на Мармота е по-читава,защото Rab-a го дават ,че диша и е ветроустойчив(доколкото намерих в интернет за неговия слой -Pertex),ама май не спира вода или поне толкова добре
Сря Окт 24, 2012 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение спален чувал Отговорете с цитат
Да Rab expedition 1000 е ясен.Но и на мен ми се струва,че ще прекаля с негоSmileНе се знае ,знае ли се ,дали ще се стигне до Хималайте.Дай боже,но...А и толкова евтинко откъде го намери?
Сря Окт 24, 2012 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
Е, то чували много.Понеже "Стената" си обновяват сайта и не мога да го намеря, но и Deuter имат един модел с подобни характеристики, даже им е наличен за около 500 лева, но мой приятел се върна скоро от Каракорум и беше умрял от студ там с него при -12 -15 градуса, а го дават за комфорт -19, така че....
Сря Окт 24, 2012 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Виж за тоя да се сбориш. "The Andes bags feature a water resistant outer fabric ..."

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 24, 2012 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adrenalin



Регистриран на: 29 Сеп 2012
Мнения: 56

Мнение спален чувал Отговорете с цитат
Е да и тва е проблем,че зависи реални ли са стоиностите.Те и теглото най ме притесняват.И парите естествено са другия фактор
Сря Окт 24, 2012 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov