ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвети при избора на панталон с мембрана (waterproof)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвети при избора на панталон с мембрана (waterproof)
Автор Съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Съвети при избора на панталон с мембрана (waterproof) Отговорете с цитат
Бихте ли ми дали съвет за добър панталон с мембрана (waterproof). Трябва ми тънък панталон (не за зимата) за защита от дъжд в нашите планини. Не мога да си отговоря на някои въпроси:
С подплата (мрежичка) ли да бъде отвътре или без?
Да има ли ципове по цялата дължина на крачолите или не?
Как се ползва такъв панталон – само като основен панталон (вали – не вали) или може да се облече само при нужда върху другия панталон? Във втория случай не става ли компот от жега при ходене?
Мога да отделя до 150-200 лв. макс.
Благодаря предварително!
Чет Окт 25, 2012 1:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение ; Отговорете с цитат
виж www.tashev.bg
Чет Окт 25, 2012 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kdragov



Регистриран на: 15 Окт 2012
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Всичко зависи от твоя избор според мен.


Последната промяна е направена от kdragov на Вто Яну 15, 2013 4:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Окт 26, 2012 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Мислех че с отварянето на тази тема ще се породи дискусия ще бъдат изложени различни гледни точки и най-вече опитни хора ще споделят ползват ли или не такива панталони при какви условия както и какви марки и модели.

kdragov написа:
Всичко зависи от твоя избор според мен.

Разбира се че всичко си зависи от моя избор но съм свикнал той да почива на рационални доводи. Другото е като вица "На тъпи блондинки тостери на продаваме..." Ходила една блондинка в магазин за електроматериали и всеки път получавала този отговор. Тя не можела да разбере как всеки път продавача я разпознава след като тя всеки път си боядисвала косата различно. Накрая получила и отговора „Ами само тъпи блондинки искат да си купят тостер сочейки кафемашината...”
Пон Окт 29, 2012 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Съвети при избора на панталон с мембрана (waterproof) Отговорете с цитат
pif написа:
Бихте ли ми дали съвет за добър панталон с мембрана (waterproof). Трябва ми тънък панталон (не за зимата) за защита от дъжд в нашите планини. Не мога да си отговоря на някои въпроси:
С подплата (мрежичка) ли да бъде отвътре или без?
Да има ли ципове по цялата дължина на крачолите или не?
Как се ползва такъв панталон – само като основен панталон (вали – не вали) или може да се облече само при нужда върху другия панталон? Във втория случай не става ли компот от жега при ходене?
Мога да отделя до 150-200 лв. макс.
Благодаря предварително!


Панталон с мембрана се ползва в ситуация когато ти потрябва и яке с мембрана Very Happy - т.е. при дъжд и/или много силен студен вятър. Циповете по цялата дължина на крачолите хората които притежават такъв дивайс ги смятат за предимство, тъй като улесняват обуването им без да се свалят обувки(котки).Едва ли някой е зачислил такъв панталон като основен при хубаво време - омлета е в кърпа вързан Laughing Ако аз купувах вместо теб щях да си взема максимално лек с качествена мембрана - goretex или event. За двеста лева ако дебнеш в Ибей можеш да си вземеш нещо наистина качествено. Не давам съвет за конкретен модел , защото не ползвам такова нещо.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Окт 29, 2012 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Съвети при избора на панталон с мембрана (waterproof) Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
ПАВЕЛ написа:
pif написа:
Бихте ли ми дали съвет за добър панталон с мембрана (waterproof). Трябва ми тънък панталон (не за зимата) за защита от дъжд в нашите планини. Не мога да си отговоря на някои въпроси:
С подплата (мрежичка) ли да бъде отвътре или без?
Да има ли ципове по цялата дължина на крачолите или не?
Как се ползва такъв панталон – само като основен панталон (вали – не вали) или може да се облече само при нужда върху другия панталон? Във втория случай не става ли компот от жега при ходене?
Мога да отделя до 150-200 лв. макс.
Благодаря предварително!


Панталон с мембрана се ползва в ситуация когато ти потрябва и яке с мембрана Very Happy - т.е. при дъжд и/или много силен студен вятър. Циповете по цялата дължина на крачолите хората които притежават такъв дивайс ги смятат за предимство, тъй като улесняват обуването им без да се свалят обувки(котки).Едва ли някой е зачислил такъв панталон като основен при хубаво време - омлета е в кърпа вързан Laughing Ако аз купувах вместо теб щях да си взема максимално лек с качествена мембрана - goretex или event. За двеста лева ако дебнеш в Ибей можеш да си вземеш нещо наистина качествено. Не давам съвет за конкретен модел , защото не ползвам такова нещо.


Добре де, а какво ползваш в споменатите условия особено ако наоколо са само камъни и дъждобрана пречи.
.


Панталона ми е Fjällräven от G-1000 - това име се пише по трудно и от твоя ник Laughing Laughing Laughing . Има една вакса(Greenland wax - смес от парафин и пчелен восък) с която се регулира в някаква степен водоустойчивостта на тази материя.....Досега не ме е натискал сериозен дъжд в ситуация, в която да не мога да си ползвам пончото Rolling Eyes .....200 кинта е граница, която колегата сам си е определил Smile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Окт 29, 2012 9:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
А по това време на годината, преди началото на зимата, когато е доста студено какъв панталон използвате? И съответно през пролетта когато в градовете слагаме първите къси ръкави, а горе има още доста сняг какви дрехи са подходящи?
Летният, бързосъхнещ панталон предполагам не е подходящ за такова време, па макар и с термо бельо ?
Вто Окт 30, 2012 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ами представи си например че подобно време те завари на половината път по билото от Малък Полежан към Джангалска порта или от същия връх към Газей по ония мърдащи черни плочи дето се ходи на четири крака.
По тия камъни е доста трудно да върви човек с дъждобран който се плете в краката му и от който не се вижда къде се стъпва, а като го свали човек дъждобрана подгизва и му замръзват някои неща ако е без подходящ мембранен панталон и термобельо.Smile
Темата май се измести малко и стана за или против мембрания панталон.

Ааа..., няма против Laughing !
Ако не можеш да си ползваш дъждобрана, a панталона не ти предлага добра защита от дъжда , решението е т.нар. overtrousers -
http://www.ebay.co.uk/itm/MONTANE-ATOMIC-DT-2-0-WATERPROOF-PANTS-OVER-TROUSERS-/260670178063?pt=UK_Men_s_Trousers&var=&hash=item3cb127430f. Навличаш отгоре за секунди и си ОК, като спре да се лее - прибираш в сакчето и го закачаш отвън на раницата да съхне Wink. Има ги във всякакви варианти и мембрани.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU

Последната промяна е направена от ПАВЕЛ на Вто Окт 30, 2012 9:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Окт 30, 2012 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
А по това време на годината, преди началото на зимата, когато е доста студено какъв панталон използвате? И съответно през пролетта когато в градовете слагаме първите къси ръкави, а горе има още доста сняг какви дрехи са подходящи?
Летният, бързосъхнещ панталон предполагам не е подходящ за такова време, па макар и с термо бельо ?


Ако панталона ти е ветроустойчив с помощтта на принципа на обличането на слоевете можеш да го пригодиш за който и да е сезон. Примерно аз с един термоклин под панталона се чувствам съвсем комфортно през зимата. Ако пък температурите са екстремно ниски има други решения - поларен панталон като първи или втори слой; пухени панталони и т.н. .........

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Окт 30, 2012 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov