ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Около Пещера

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Около Пещера
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Около Пещера Отговорете с цитат
Направихме следния маршрут Пещера - Стенето - Пропадалица- Купена - Кантон Гайтанча - Пещера "Снежанка" - Пещера
Оставихме колата на края на града на изхода за Батак до някакво предприятие на огромен паркинг. Малко по-нагоре от едно турско гробище започва пътеката, която би трябвало да е със синя маркировка. Не че съвсем няма де.... на всеки километър намирахме по маркировка Smile Следвахме показаната мъркировка в GPS-а и то доста трудно. Преди години е имало сеч в някой райони и сега е някаква чудесия - нискорасли дъбови издънки премесени с шипки... пътеката постоянно се губи, там където върви трака е невъзможно за преминаване... На едно място сме се въртяли близо половин час за да намерим път през храсталака. От Стенето нататък пътеката е по-добре оформена и после на Пропадалица се слива с други маркировки и става път. Ние хванахме зелената - за пещерата Снежанка но след Купена решихме, че ще ни бъде малко ходенето и продължихме към Гайтанча. После отново не се спуснахме през самата пещера, а врътнахме по пътя за да се слеем пак със зелената маркировка, която напуснахме и да си удължим ходенето. От паркинга за пещерата хванахме червената маркировка до пътя Пещера - Батак и от там по пътеката, която върви над реката пак стигнахме до турските гробища. Там има и някакви кошари или свинарници с много кучета. Наложи се да влезем в кратка схватка с тях, но 1 камък свърши работа.
/не знам до кога ще ми издържат нервите с тия кучета.... по-предната седмица в района на х.Цепина с.Дорково една огромна овчарка излезе от стадото с още 2 подгласници и въпреки вялите подвиквания на овчяря ни атакува, а ние специално заобиколихме на 200 метра въпреки, че пътеката минаваше през стадото... , сега уж "дворно" куче изкочи на пътя и ни атакува..... Много ми е жал за животните, но.... не знам до кога.... предпочитам то да е мъртво, отколкото аз или жена ми нахапани; и най-лошото че виновни са безмозъчните му стопани!!! /
Пон Окт 29, 2012 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
пусни трак-че, че този район ми е в плановете Smile
Колкото до кучетата, камък и щека вършат работа Wink
Пон Окт 29, 2012 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за разходката Тодоре!
Пусни и снимки, когато имаш възможност, а също и онези от Нова махала. Wink
Вто Окт 30, 2012 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Обещавам в най-скоро време да го направя, че са ми на домашния компютър. Може би ще сложа и гара Костандово - Св.Константин
Вто Окт 30, 2012 1:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ето следата

и снимките

Да допълня, че в големия гъсталак видяхме една сърна, която се подплаши от шума ни, но явно не ни видя, след като ние "замръзнахме", започна да се лута насам натам и мина на 10-на метра пред нас, но пак не успяхме да я снимаме. После над пещера Снежанка имаше 1 прасе в храстите - чуваше се как ходи и грухти в шумата, но не го видяхме. Подвикнахме и то се спотаи. Приготвихме фотоапарата и метнах 1 камък, но то не мръдна. Решихме повече да не си търсим белята и го оставихме на мира Smile
Сря Окт 31, 2012 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
пусни трак-че, че този район ми е в плановете Smile
Колкото до кучетата, камък и щека вършат работа Wink


Така е - знам и го ползвам, ама съм много изкушен, щото винаги имам под ръка .... Затова се моля за още търпение и хладнокръвие. Всъщност съм най-изкушен да тегля един бой на собственика на кучето... Smile щото в крайна сметка той е виновен!
Сря Окт 31, 2012 10:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Не трепай хайванчето, просто го залай и ти и тръгни към него заплашително. Безпогрешно разбират и се оттеглят. Неколкократно ми се е случвало по Влахинската река, под Калините и Триглав да тръгват с лай срещу нас огромни добитъци, обаче като им покажа кой командва тука и те си отиват. Най- често съм "въоръжен" само с тояга или щека. А овчарите са пичове - веднага донасят глоба за лоши кучета във вид на млечни продукти. И тях не трепай. Сизар Милан.
Сря Окт 31, 2012 11:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Не трепай хайванчето, просто го залай и ти и тръгни към него заплашително. Безпогрешно разбират и се оттеглят. Неколкократно ми се е случвало по Влахинската река, под Калините и Триглав да тръгват с лай срещу нас огромни добитъци, обаче като им покажа кой командва тука и те си отиват. Най- често съм "въоръжен" само с тояга или щека. А овчарите са пичове - веднага донасят глоба за лоши кучета във вид на млечни продукти. И тях не трепай. Сизар Милан.


Няма, няма... Smile аз съм хрисим човек Smile просто тук си чешем клавиатурите Wink
Сря Окт 31, 2012 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov