ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Лескова
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хижа Лескова
Автор Съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ами при мен не е така, но я има тази тенденция наистина. Постовете в Пирин са с няколко хиляди повече във форума.
Аз ходя предимно по Рила и по 1-2 пъти до Пирин, тази година бяха 7 дена.
В Балкана всяка година около Ботев по празниците около 24-и май.
В Родопите ходех по много, но последните години нямам време.
Чисто логистично, понеже живея в София, ми е най-лесно да скоча до Рила, дори да е за през деня, както правя напоследък.
Малко съм ощетил Врачанския Балкан, който не е по-далече от Рила, но просто май нямам навик за там. Very Happy
Сигурно всеки си има неговото обяснение.
Чет Ное 08, 2012 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Ами при мен не е така, но я има тази тенденция наистина. Постовете в Пирин са с няколко хиляди повече във форума.
Аз ходя предимно по Рила и по 1-2 пъти до Пирин, тази година бяха 7 дена.
В Балкана всяка година около Ботев по празниците около 24-и май.
В Родопите ходех по много, но последните години нямам време.
Чисто логистично, понеже живея в София, ми е най-лесно да скоча до Рила, дори да е за през деня, както правя напоследък.
Малко съм ощетил Врачанския Балкан, който не е по-далече от Рила, но просто май нямам навик за там. Very Happy
Сигурно всеки си има неговото обяснение.


абе статистически трите подфорума са доста близки като брой теми Smile

Иначе всеки си има предпочитания. Моите предпочитания са да ми е разнообразно...

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Ное 08, 2012 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Може да ме плюят кой колкото си ще, но хич не съм фен на Рила и Пирин. И до сега са ми напълно непознати. Балканът обаче ми е толкова на сърце, че винаги се чувствам там като у дома си, в която и да е част. Напоследък все повече ми харесва и Витоша, на една ръка разстояние от София, но все още има много закътани и диви места, като цяло не е много урбанизирана.
Чет Ное 08, 2012 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
Gamina написа:
...Ми не е расла Razz


Понякога магарето е по-ценно от коня - можеш да се качиш и без чужда помощ, за разлика от коня - все някой трябва да ти помага, освен ако вече си станал почти жокей.


В случая язденето на това магаре е по-трудно, ако и да е по-ниско Laughing
Ако начинаещ планинар ме попита дали да отиде на Рила или Пирин, ще му кажа да си купи карта и пътеводител, да си разпечата няколко пътеписа и смело да тръгва. Но ако се отнася за Стара планина и особено за Източна и Западна, ще му кажа - чакай, спри се, помисли добре, ама много добре, айде сега една стабилна подготовка и тогава тръгвай Exclamation

Tito написа:
Напоследък все повече ми харесва и Витоша, на една ръка разстояние от София, но все още има много закътани и диви места, като цяло не е много урбанизирана.


Като малка често ходех на Витоша, а и преди десетина години също. После открих останалите планини и почнах да я пренебрегвам. Не знам заради спомените ли, заради какво, но не ми спореше стъпката в нея. Тази година обаче я преоткрих, особено зимата и пролетта и отново я обикнах Smile Даже преди няколко седмици качвахме Камен дел директно по камъните, голям кеф макар и да мразя камъни. Rolling Eyes
Най-дивото място за мен на Витоша е връх Сива грамада, но пък гледката е хубава Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Ное 09, 2012 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Ако начинаещ планинар ме попита дали да отиде на Рила или Пирин, ще му кажа да си купи карта и пътеводител, да си разпечата няколко пътеписа и смело да тръгва. Но ако се отнася за Стара планина и особено за Източна и Западна, ще му кажа - чакай, спри се, помисли добре, ама много добре, айде сега една стабилна подготовка и тогава тръгвай Exclamation


Абе не е точно така... във всяка наша планина си ги има рисковете, и във всяка са различни. То това им е хубавото Smile
Първият сблъсък с високия Пирин обикновено се отразява на вестибуларния апарат. В Балкана пък разстоянията по билото и от изходните точки до него са по-големи и ако не си подготвен за дълго маане ще ти се разкаже играта. Важи и за Рила. И в трите, ако се нахакаш някъде без маркировка и си неопитен може да ти се отще да си жив Laughing
Пет Ное 09, 2012 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
...Абе не е точно така... във всяка наша планина си ги има рисковете, и във всяка са различни. ...И в трите, ако се нахакаш някъде без маркировка и си неопитен може да ти се отще да си жив Laughing


Абе, не е точно така... При хубаво слънчево време в Рила, Пирин и Централна Стара планина едва ли ще се на...аш, защото, ако няма маркировка, то поне има пътека или някаква следа от живо същество. А от Котел нататък, до Козичино така можеш да се оплетеш...
Гъсталаци човешки бой, една козичка да беше минала. Затова тазгодишните Ком Еминци не се оплакват от вр.Голям Купен, ами от Върбица до с.Рупча. Ами нататък също не е розово, ако не хванете асфалта.
Мариана, Руми, Микесли, Тито и др. са единодушни, че им било най-трудно от Котел до с.Козичино, а не в Ц. Ст. Планина.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Ное 09, 2012 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност само от р.Елешница до Ришкия проход бих казал, в останалите участъци си беше ОК и пътя и маркировката.

Да се върнем на темата за х.Лескова - тя от доста време "работи" само от петък вечер до неделя на обед, така че не виждам какво се променя с това, че й махат табелата и й сменят статута. Така или иначе аз не знам някой да е спал в нея, масово се ползва барбекюто, където кеф ти огън кеф ти вода.
Пет Ное 09, 2012 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
val4ana



Регистриран на: 24 Юли 2012
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
и нашият поход мина от там август месец спахме на барбекюто, бешее прз седмицата но нали има вода и подслон това мисля е важно за западна стара планина. Относно заслон Чукава когато минавахме от там всичко беше разбито и разтурено
Пон Ное 12, 2012 3:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Лоша новина и ме натъжи, защото е на възлово и отдалечено от другите места за нощувки /за тези, които са без палатка/спални чували/ и имам хубави спомени от Ком-Емине през 2010, където пренощувах там:



Sad
Пон Ное 12, 2012 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хижата работи, дори и през седмицата, има двама хижари - мъж и жена. Качват и храна с джип. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юли 03, 2013 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kredit2006



Регистриран на: 07 Авг 2013
Мнения: 5

Мнение Отговорете с цитат
Връщам се от там. Наистина хижата работи през всички дни на седмицата. Мен ме настаниха дори след 22 часа. От скоро са наети да се грижат за хижата мъж и жена - Халил и Елиф. Много добри и любезни хора. Хижата е изключително чиста. Дори дезодорират стаите. Елиф готви храна и няма да ви остави гладни. До хижата има извор с много студена и добра на вкус вода. Тоалетната е външна и баня все още няма, но се надявам собственикът да се направи поне лятна баня. Виждам, че се е захванал с хижата с голямо желание.
Сря Авг 07, 2013 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kredit2006 написа:
Връщам се от там. Наистина хижата работи през всички дни на седмицата. Мен ме настаниха дори след 22 часа. От скоро са наети да се грижат за хижата мъж и жена - Халил и Елиф.

А дали си се сетил да поискаш телефонен номер на хижарите или на собственика? Question

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Авг 08, 2013 12:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Десуна



Регистриран на: 26 Дек 2012
Мнения: 67
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами, те са си непрекъснато там Smile
Чет Авг 15, 2013 2:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Иска ни се да се поразходим този уикенд из района и се поразтърсихме за новости около хижа Лескова. Изрових из нета телефон за връзка с хижата: 0882077718. Човекът се казвал Тихомир, не бил на хижата, а в Ботевград, но "той е чУвЯка, за резервации - при него". Тази информация се оказа вярна - звъннах му, да, телефонът е този, човекът е този, принципно няма проблем, но ...
... "ако сте двама, ще ви сместят някак си, но за повече никакъв шанс, защото в ловния сезон събота и неделя хижата винаги е претъпкана".
Това събуди в душата ми една такава некрасива картинка на шумно запиваща ловна дружинка, която не дава шанс на простосмъртния турист да дремне, след като е бъхтал десетина часа. Някой може ли да сподели скорошни впечатления от хижата? Туристически ориентирана ли е след повторното си отваряне, или ние биваме допускани между другото?
Пет Ное 01, 2013 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Меги



Регистриран на: 06 Сеп 2013
Мнения: 43
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Това събуди в душата ми една такава некрасива картинка на шумно запиваща ловна дружинка, която не дава шанс на простосмъртния турист да дремне, след като е бъхтал десетина часа.

В моята душа- същоSmile, преди 3 седмици/ приблизително/. Също бяхме двама и останах много доволна, че спахме под открито небе. На сутринта се изредиха поне 5-6 джипа покрай нас, докато чакахме дъждеца, който ни събуди, да спре да ръми. По- късно, когато пристигнахме в хижата, аз- зажадняла за кафе, хижарката сподели, че хижата се пълни с ловци, които много се веселят / включително с танци по масите/. 2-ма ,3-ма от тях мернах и останах много доволна от избора ни на място за пренощуване...

_________________
"Life's a journey not a destination"
Съб Ное 02, 2013 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov