ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мнения за изкуствени топлоизолации в дрехи горен слой

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Мнения за изкуствени топлоизолации в дрехи горен слой
Автор Съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Мнения за изкуствени топлоизолации в дрехи горен слой Отговорете с цитат
Мислите ли че едно insulation jacket с пълнеж от primalof би могло да се ползва за градско яке за зимата? Дали няма да ми е студено при температури от -5 до -15 градуса като отдолу съм облечен само с памучна тениска и памучна жилетка да речем (демек нормални градски дрехи). Не знам дали тези якета се носят като връхна дреха или по-скоро са предвидени да се обличат под хардшел.
Предпочитам пълнежът да не е естествен пух защото той е скъп и капризен за пране а все пак ако си купя такова яке ще го нося всеки ден в града. Мислите ли че primalof е най-добрата в момента изкуствена изолация?
Поразгледах няколко такива якета на Rab и на Montane. Май качулките им са проектирани да побират и шлем та се чудя могат ли да се носят и без шлем - добре ли ще уплътняват пространството около главата?

Ако някой има опит с такива яекта ще се радвам да сподели предимства и недостатъци. Приемам съвети за конкретни модели които ще ми вършат добра работа в града.
Склонен съм да отделя до 400 лв. макс. за такова яке.
Благодаря предварително. Cool


Последната промяна е направена от pif на Пет Ное 16, 2012 2:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Ное 15, 2012 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Последните 2 зими нося в града планинарско яке с изолация от Прималофт ( на Direct Alpine) и мога да кажа, че ми е по-добре с него от всякакви градски кожуси и шуби.. все пак, за голям студ са измислени тези якета, а вложените изолационни материали са с по-добри харакеристики от 'ватите' използвани за градски дрехи. При -15 С не мисля, че ще ти е комфортно само по 1 памучна тениска де, освен ако не си купиш някое яке за полярни експедиции. Иначе поддръжката на пухено яке не е никакъв проблем също така, убедих се от собствен опит, имам един пухен елек, който за 4 години не е мръднал, не съм успял да намокря пуха досега, прал съм го 1-2 пъти, само сушенето е бавно и изисква разни специфични упражнения.
И една идея, ако ще си взимаш такова яке само за града, не знам дали има смисъл да даваш 400 лв. Миналата седмица в SLS на Черно връх имаха якета на Regatta за ~150 лв с прималофт-подобна изолация, мембрана, качулка и всичко необходимо.. Няма да ти свърщи работа за полярна експедиция, но за града, мисля е достатъчно.
Чет Ное 15, 2012 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
На снимките - полар с дебелина около 200(зеленият) и яке(сивото,пуловер по-точно) с прималофт,на закачалки и сгънати в торбички. Якето с прималофт(този модел е съвсем тънък) топли осезаемо повече и е ветроспиращ...


Последната промяна е направена от Momchil на Нед Мар 16, 2014 6:12 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Ное 16, 2012 1:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shoker



Регистриран на: 25 Фев 2010
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Momchil написа:


....На снимките - полар с дебелина около 200(зеленият) и яке(сивото,пуловер по-точно) с прималофт,на закачалки и сгънати в торбички. Якето с прималофт(този модел е съвсем тънък) топли осезаемо повече и е ветроспиращ...


С риск да задам глупав въпрос, какво означава полар с дебелина 200? Confused
Пет Ное 16, 2012 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Якето ще го нося като единствена връхна дреха (без друго яке под или върху него). Под него няма да съм само по памучна тениска а ще слагам и жилетка отгоре й. Става въпрос за нормални градски дрехи а не за термобельо и полари разбира се. При всички случаи ще го нося при температури под 0 градуса та до -15 предполагам за нашите условия.
Якето задължително трябва да е без мембрана защото това само усложнява поддържката му а и за града не ми трябва мембрана.
На всяка цена искам качулка защото още помня студовете от миналата зима в града където ходя доста пеша между впрочем. Притеснява ме само че може би качулките на тези якета са предвидени да побират освен глава и шлем та... знам ли как ще стоят и дали ще уплътняват главата без шлем.
Сега ми изпаднаха малко пари и искам да си взема що годе нещо добро. Не казвам че на всяка цена ми се дават 400 лв. но такива са реалностите.
Днес направих кратко проучване и синтезирах по-важната информация за някои якета които ми хващат окото. Вторият модел Mountain Hardwear Men's Hooded Compressor Jacket в Нета го има в два варианта – без и със регулация на качулката съответно затова е даден и такъв голям марж на цените.

Mountain Hardwear B'Layman Insulated Jacket - Men's
Основна материя: 20D Nylon Ripstop
Изолация: 200 g/m² Thermic Micro
Регулация на качулката: Да
Тегло: 793 g.
Ориентировъчна цена: 240$
http://www.mountainhardwear.eu/Men%27s-B%E2%80%99Layman%E2%84%A2-Jacket/OM4780,default,pd.html

Mountain Hardwear Men's Hooded Compressor Jacket
Основна материя: 20D Ripstop
Изолация: 100/80 g/m² Thermic Micro
Регулация на качулката: Да
Тегло: 482 g.
Ориентировъчна цена: 140$ - 200$
http://www.mountainhardwear.eu/Men%27s-Hooded-Compressor%E2%84%A2-Jacket/OM4782,default,pd.html

Montane Mens Flux Jacket
Основна материя: PERTEX Microlight Ripstop
Изолация: 100/60 g/m² Primaloft Eco
Регулация на качулката: Да
Тегло: 570 g.
Ориентировъчна цена: 190$ (120EU)
http://www.montane.co.uk/products/men/insulation/flux-jacket/274

Rab Generator Alpine Jacket
Основна материя: Pertex Quantum
Изолация: 100/60 g/m² Primaloft One
Регулация на качулката: Да
Тегло: 590 g.
Ориентировъчна цена: 180$
http://rab.uk.com/products/mens-clothing/synthetic-fill/generator-alpine-jacket.html

Arcteryx Atom SV Hoody Men's
Основна материя: Nylon ripstop
Изолация: 100 g/m² Corelof
Регулация на качулката: Не
Тегло: 475 g.
Ориентировъчна цена: 260$
http://www.arcteryx.com/Product.aspx?EN/Mens/Jackets/Atom-SV-Hoody#Insulated_Shell


Възможно е извън полезрението ми да са останали и други добри якета така че приемам всякакви съвети.
Пет Ное 16, 2012 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Щом сериозни си се насочил към най-високия клас якета на тези фирми, които си поствал , не мисля че ще сбъркаш в избора. Ако търсиш мнения за тях, препоръчвам ти да се зачетеш в коментарите в онлайн магазина www.backcountry.com , там влизат хиляди хора и винаги има доста информация за продуктите, които се продават там, вкл. и за неща, които в България няма кой да си ги купи..
Ето я категорията с такива якета: http://www.backcountry.com/mens-synthetic-insulation-jackets . Ако можеш да пазаруваш от САЩ, може и някоя оферта да намериш тук..
Относно 'мембраната' на такова яке, не си прав, не изисква никаква поддръжка различна от това да переш якето с подходящ перилен препарат. В повечето такива якета, които съм виждал се използват леки 2 слойни мембрани, не висок клас гор-текс про, ивент и тн, съответно няма съществено завишение на цената, а предимствата пред яке от недишаема материя са съществени.
Аз все пак бих ти препоръчал да обиколиш магазините в София и да пробваш на място варианти и модели, винаги е по-добре от поръчването на сляпо онлайн. Избор има немалък, даже не знам откъде да започна..
Пет Ное 16, 2012 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Пак ви казвам бе хора, зимата не ходя само по тениска а слагам отгоре пуловер или жилетка (памучни). Днес видях в един секънд хенд зимно яке тип парка ново с етикетите. Беше намалено на 89 EU а тук го продаваха за 50 лв. Беше ми голямо иначе го бях отнесъл. Та на него пишеше че е с пълнеж Poly fill – 220 g/m² Бая си беше дебеличко баш каквото ми трябва. Та в тази връзка си мисля че първият модел който съм дал горе Mountain Hardwear B'Layman Insulated Jacket който е с пълнеж 200 g/m² ще ми върши идеална работа в града.
Ся отделен е въпросът че струва една шапка мангизи та затова ще се вслушам в съвета на Mitko и ще потърся първо тук какво има.
Mitko би ли ме упътил откъде да започна в София. Говорим за яке с топлоизолация предназначено за трети слой дреха щото в града едва ли някой ще тръгне с хардшел под или над якето си.
Пон Ное 19, 2012 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov