ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 52, 53, 54  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
След голямото ходене лятото, най-после се свърши и голямото писане есента. Вчера най-после драснах точката на пътеписа си. Цифром и словом - 218 страници. Не става да го кача тук, така че обмислям варианти. Най-вероятно ще си направя някой блог и ще го пусна там и тук ще пусна линк.
Пет Ное 16, 2012 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
След голямото ходене лятото, най-после се свърши и голямото писане есента. Вчера най-после драснах точката на пътеписа си. Цифром и словом - 218 страници. Не става да го кача тук, така че обмислям варианти. Най-вероятно ще си направя някой блог и ще го пусна там и тук ще пусна линк.

Живо се интересувам и чакам. Не съм сам, група сме по местоживеене и ще сме ти благодарни, да прочетем редовете ти, за да разберем, какво си направил, какво си изпитал по най-славния поход по нашите красиви планини.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Ное 16, 2012 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
След голямото ходене лятото, най-после се свърши и голямото писане есента. Вчера най-после драснах точката на пътеписа си. Цифром и словом - 218 страници. Не става да го кача тук, така че обмислям варианти. Най-вероятно ще си направя някой блог и ще го пусна там и тук ще пусна линк.


Страхотно, нямам търпение да започна да чета! Smile
Ако си го писал в Word защо не го качиш някъде и така както си е, например ако имаш поща в ABV - в DOX-а и всеки ще може да си го изтегли, ще е лесно и за четене, и за разпечатване.
А аз както нямам компютър ще ми е перфектно да си го преобразувам и да си го кача на Kindle-чето и да мога да си го чета и препрочета спокойно (егоистично мислене, ама човещинка, какво да направя Oops )

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Ное 17, 2012 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Пълен GPS трак от Ком-Емине това лято - http://www.4shared.com/get/n8FmyMC6/KOM-EMINE.html







Пътеписът преминава финална редакция, веднага щом е качен по какъвто и да е начин ще пусна линк тук.
Нед Ное 18, 2012 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
С това число 561 км няма да се съглася, ако ще турско да е!!! Laughing
Колкото и да сме обикаляли по по-удобни за колело пътища, разликата с измереното от мен с километража е твърде голяма!
Според мен е 631.47 км! Laughing
Пон Ное 19, 2012 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Обсъждали сме го много пъти в тази тема, GPS-ът не отчита денивалацията. Това разстояние е проекцията на траекторията в хоризонтална равнина.
Пон Ное 19, 2012 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
А колко е след смятане на денивелацията?
Пон Ное 19, 2012 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Чел съм и 600 и 700 и 720км. Но какво значение има? За мен Ком-Емине беше мечта, а мечтите не се измерват с цифри.
Пон Ное 19, 2012 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
За постигането на мечтата и емоцията спор няма. Вече три пъти го направих и имам мерак за още Laughing
Ама все пак едно е да знаеш (и да се похвалиш Laughing ), че си минал 720 км (колкото са го смятали картографите и студентите от едно време), а друго са тия "мизерни" 560 Laughing
Според мен неотчитането на денивелацията от GPS-a има по-малко влияние върху резултата, отколкото факта, че следата представлява свързани с права линия отделни точки. Реалното движение между точките обаче не е права линия.
С колелото пък неточността идва заради криволиченето по по-широките пътища и заобикалянето на някои трудни за колело отсечки - това увеличава километрите. Обаче на някои места се носи на гръб и не отчита почти нищо (понякога вятърът върти предната гума неконтролирано) - това намалява резултата. С тия уговорки аз измерих толкова - 631.47 км.
Пон Ное 19, 2012 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
...[color=orange]Така както го усещам Аз, Ком-Емине е преди всичко един път който се извървява с цел самоопознаване...

Казаното от теб важи с пълна сила за мен.
Боледувах от гонартроза на двете колена. Можех да вървя до 500 метра. След дълго лечение(около година и половина ), започнах с километър. Казах си, не съм труп, мога да вървя. Изкачих се до хижа Младост в Търговище. Казах си достатъчно е за човек на 65 години. После любимия връх Ботев. Казах си, че съм здрав. Реших да опитам Ком Емине. Подготвих се почти две години. Много пот, много усилия. Целта бе голяма, желанието огромно. Трябваше да се самоопозная, да докажа на самия себе си, че мога. До четвъртия ден мисълта ми беше в колената. След четвъртия ден си казах: Аз съм човек като всички други, аз ще вървя докрая, аз ще успея.
Ком Емине ме върна на живот.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Ное 19, 2012 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:


Според мен неотчитането на денивелацията от GPS-a има по-малко влияние върху резултата, отколкото факта, че следата представлява свързани с права линия отделни точки. Реалното движение между точките обаче не е права линия.




Напълно подкрепям това. Сравних с мои ГПС следи от същото трасе. Моите са с 6-8% по-дълги, защото ГПС-а ми записва точки през 12 секунди, а този на Тито през 24.
Вто Ное 20, 2012 12:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Този спор не е от вчера, няма да завърши и утре. За някои са 700 км. а всеки друг може да ги приеме за 500 км. Има ли значение колко са? Да, само за тези които го минават за рекорди.
Лично аз ги приемам за толкова, колкото са. Важното е Ком Емине - начало връх Ком, край нос Емине.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Ное 20, 2012 1:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
ZCEZBPM написа:
...[color=orange]Така както го усещам Аз, Ком-Емине е преди всичко един път който се извървява с цел самоопознаване...

Казаното от теб важи с пълна сила за мен.
Боледувах от гонартроза на двете колена. Можех да вървя до 500 метра. След дълго лечение(около година и половина ), започнах с километър. Казах си, не съм труп, мога да вървя. Изкачих се до хижа Младост в Търговище. Казах си достатъчно е за човек на 65 години. После любимия връх Ботев. Казах си, че съм здрав. Реших да опитам Ком Емине. Подготвих се почти две години. Много пот, много усилия. Целта бе голяма, желанието огромно. Трябваше да се самоопозная, да докажа на самия себе си, че мога. До четвъртия ден мисълта ми беше в колената. След четвъртия ден си казах: Аз съм човек като всички други, аз ще вървя докрая, аз ще успея.
Ком Емине ме върна на живот.


mecho puh, евалла ти правя за това. Повечето хора на твоята възраст отдавна вече са се предали на болестите и робуват на фармацията и лекарите за всичко и реват от малките пенсии. Важното е да ценим това което ни е дадено, колкото и да е то, а не да недоволстваме за това, което нямаме.
Сложи си една снимка, нека хората те разпознават в планината, да те дават за пример. И не се майтапя, най-сериозно ти го казвам, като приятел съфорумец.
Вто Ное 20, 2012 8:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Напълно разбирам какво му е било на мечо, макар и не в такъв смисъл. Мен също Ком-Емине ме върна към много истински неща, които нямат нищо общо с планините. Между другото хартиеният тираж на пътеписа ми е факт. Съставлява внушителната бройка от ... 1 екземпляр Very Happy Подарих го на майка си за рождения й ден вчера:



Дали обаче не сбърках някъде, защото днес като я чух по телефона каза, че 3 пъти е плакала, докато го е прочела Confused
Вто Ное 27, 2012 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
...

Дали обаче не сбърках някъде, защото днес като я чух по телефона каза, че 3 пъти е плакала, докато го е прочела Confused

Tito, нищо не си сбъркал, направил си най-хубавото. Не забравяй, децата най-добре ги разбират родителите, най-вече Майката. Единствено Майката милее за децата, колкото и да са големи, каквито и да са станали.
Кажи на майка си, да не плаче, а да се гордее със своя син, щото е станал такъв силен и волеви мъж.
Колкото за книгата, ще и се радваме и ние.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Ное 27, 2012 12:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 52, 53, 54  Следваща
Страница 46 от 54

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov