ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
"Котки" тип градски. Мнения и дискусии.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
"Котки" тип градски. Мнения и дискусии.
Автор Съобщение
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение "Котки" тип градски. Мнения и дискусии. Отговорете с цитат
Здравейте.
Моля ви да изкажете мнение за този продукт:
https://www.yaktrax.com/product/pro

Понеже подметките от вибрам , знаете,много се пързалят,а не на всяко заледено камъче и участъче
може да се гъзи човек и да слага котки,то дали това няма да спаси ситуацията?
Има по-подсилен вариант,който е на високата обувка.
Дали ще държи на скъсване се чудя този"durable natural rubber bleng for flexible fit".
Има ги и в БГ , 59 лв.Май ще ги взема...Кажете нещо.
Мерси.
Вто Ное 20, 2012 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Не ми е ясно какво смяташ да правиш с тези 'котки'. Ако ще се разхождаш из парка и пред блока, или из горички - стават. Ако ще ходиш в планината зимата, ще качваш склонове с лед и твърд сняг - забрави да ти свършат работа. С това чудо не виждам как ще се задържиш на твърд сняг, а за лед да не говорим, рискуваш да се вкараш в доста неприятни ситуации с риск от падане, додхлъзване, невъзможност да слезеш склон, който някак си успяваш да качиш преди това.... Още повече, ако са 59 лв, по-добре да дадеш още 20-30 и да си вземеш истински котки..
Сря Ное 21, 2012 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Зрасти.
Аз си имам котки,но когато още не става за тях,а е пълно със заледени стъпки,камъни,участъчета-тогава вибрам подметките + тежка раница много изненадващи и кофти подхлъзвания са ми причинявали,най-малкото постоянно супер внимане изисква ходенето...
Това ми е мисълта,дали ще издържат тези...
Сря Ное 21, 2012 4:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Aah.. ок сега разбирам - за сезона с малкото сняг преди зимата говориш Smile. Не знам дали си струва да дадеш толкова пари за нещо, което не се знае дали ще ти свърши работа.. Аз в такива условия разчитам много на щеките като допълнителни опори при ходене по камънак с малко сняг и лед, а ако знам че ще се минава по по-стръмни участъци си нося и пикела.. а защо не и котките да си вземеш, за всеки случай..
Пет Ное 23, 2012 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
Мен ме притесняват тесни стръмни пътечки,където има разни заледени участъци.Не можиш да сваляш раница,вадиш котки,стъпваш с тях на камънака(!),слагаш раница и щък-щък,за 2 метра и обратна процедура.А при 20 такива участъка?!Като се топи през деня и се събира и заледява на места само и баш където не трябва.Мислех в началото да ги слагам тези и през цялото време с тях,но няма да издържат по камънаците...За 12.50 лв.бих пробвал,но 60 лв...
Мерси за съветите.
Пет Ное 23, 2012 8:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, ако можеш да си закачиш котките на всякакви обувки си решаваш проблема... вадиш, слагаш, сваляш, прибираш - преживява се.

Пресен пример - от вчера се чудя, ако утре тръгна по пиринските ръбове какво да правя - да повлека зимните "кютюци", които ще ме измъчат без сняг и тежат сто кила, но мога да им сложа котките ако се наложи или да перкам с трисезонките, но без котки Rolling Eyes
Слава богу, сетих се, че у нас има едни чужди "обикновени" котаци от тоя тип, които са твърде негодни, но ще спасят положението...

Иво, ти не си ли с пълен автомат също.. не ти ли е терсене с бореала през юни? Rolling Eyes
Пет Ное 23, 2012 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Мислех, че си с котки автомат, затова Wink

Точно такива 65-левови седят вкъщи от март месец, на един приятел са. За тях се чудех дали да не понеса, ако тръгнем утре нагоре /едва ли, нещо сме болни Sad/. Щом казваш, че стават - екстра, реши ми дилемата Smile

Ако ще ходиш сега на Черни връх - можеш и по маратонки Wink Не ти трябват нито котки, нито зимни обувки.

В зимно време - също не ти трябват котки, според пропускливостта на обувките и количеството сняг решаваш с кои Wink
Пет Ное 23, 2012 6:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Я кажи да не ровя, като се качва човек на Черни връх(Витоша) трябват ли му котки?
И Булнеса ли да обувам или трисезонните.
Ако се качиш до Черни връх с котки в момента, ще те чакам с каса бира на площада в Драгалевци, ще си първия за сезона сигурно Smile . Горе няма грам сняг, може би само в някоя дълбока сянка на Резньовете да има мъничко. Но по стандартната пътека-път Алеко-Черни връх в момента никакви котки не ти трябват, камо ли пък за по-ниските части на Витоша, остави си ги вкъщи, сняг още няма Idea
Даваш ми добра идея иначе, утре май ще е идеално за едно бързо ходене на Витоша Smile
Пет Ное 23, 2012 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Може ли да дойда.. за бирата, сам ще му е трудно да я изпие. Ако трябва и котки ще нося! Laughing
Пет Ное 23, 2012 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mitko



Регистриран на: 04 Сеп 2009
Мнения: 169

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Може ли да дойда.. за бирата, сам ще му е трудно да я изпие. Ако трябва и котки ще нося! Laughing
Ако обещаете да слезете до долу с котки !!! Laughing
Пет Ное 23, 2012 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov