ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Избор на раница Отговорете с цитат
Здравейте, решил съм да си купя нова раница и съм се спрял на два модела :
http://stenata.com//index.php?itemID=325&groupID=&categoryID=&brandID=8&start=40&max=20&order=&direction=&search_submit=1&search_word=
и
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=425
но въпроса е кой от двата Rolling Eyes

Помогнете всички мнения са добре дошли Very Happy
Пон Мар 03, 2008 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Дойтера вземи. Мамута е приличен ама си е базов модел.
Вто Мар 04, 2008 2:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
и аз съм за Deuter Smile
Вто Мар 04, 2008 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Избор на нова раница Отговорете с цитат
За пореден път останах без раница, и ми писна защото имам удивителната способност да ги късам и то не от много използване а от простотия, моля за съвети и препоръки търся нещо до 100 лв. и около 40 литра, мах 45. не искам да казвам на какво съм се спрял за да чуя и чуждото мнение

Благодаря на всички предварително Very Happy Very Happy
Вто Юли 22, 2008 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Привет.

Аз ползвам Айгер 40 на Ташев.

Друга марка не съм ползвал, че да ти кажа дали тази е лоша Laughing .

Нямам оплаквания иначе.
Вто Юли 22, 2008 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз тва е един от вариантите на които сам се спрял

последната ми беше Вихрен 40 но за 2 месеца нищо не става от нея

причината - на спускане с колело(бях я поставил на кормилото, не беше пълна) част от презрамката влезе и аз не знам къде точно в спиците - последствията не знам дали можеш да си ги представиш Very Happy Very Happy Very Happy

на раницата презрамката се откъсна от горната част - а аз е прибх се малко Very Happy Very Happy не чак като куче ама направих доста колоритно падане

а да не говорим че и предишните ми раници имат подобни съдби Very Happy
Вто Юли 22, 2008 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро пазарихме с градския Deuter Futura 32 - 130 лв. Раницата е невероятна като удобство. Ако обаче ще я съдираш по колелета - по-добре не се набутвай.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 22, 2008 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
e dido ne vsi4ki gi sadiram po kolelata ama ne znam kvo pravq ta uspqvam za kratko vreme da gi sasipq za tav sam re6il da ne davam mnogo pari 4e ne se znae kolko vreme 6e iskara pri men koqto i da se raniza

za momenta ot 2000 do sega sam smenil....9 ranizi Smile
Вто Юли 22, 2008 2:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А стига бе! Shocked Това не е нормално! От 1998 до сега карам с 1(+1малка, за еднодневка).
Ако сега трябваше да си купувам(пак се замислям де) бих си купил тази:
http://tashev.bg/bul/summit_42.htm
Е, в Пловдив я продават за 123лв, затова предполагам че е по-евтина навсякъде другаде. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 22, 2008 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
знам че е така (и аз се чудя как успях 9 раници за 8 години) и тая раница Summit 42 я гледах, ако си я поръчаш от сайта им e 105,80 лв доставката до цялата страна е безплатна

аз съм се спрял на 3 модела на Ташев, два вече се споменахаSmile Very Happy
Вто Юли 22, 2008 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Раницата ми на Ташев е неудобна Отговорете с цитат
купих си раница на ташев tracker 45 и реших да видя как е отивайки до хижа Ехо от Рибарица. и поради тоя Ташев трябваше да се върна и така и не стигнах до Ехо. имах ужасни болки в гръб. и след това още 1-2 дена ми болеше гръб. по принцип дори не съм сложил много неща във него, ама нямах такива болки преди никога. не знам. гледам много хора го ползват, значи проблема е във моя гръб.......
сякаш съм изхвърлил 108 лева.....

някой има ли същата раница? как е при вас?


Последната промяна е направена от raskoll на Съб Яну 23, 2010 5:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 09, 2008 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам Ташев-ка, модела май беше Вихрен 55+8 л. Принципно се държи добре, но след преход повече от 8 часа ми става некомфортно на рамената от тежеста. Често ако не нося щеки си държа ръцете отзад и я подпирам, за да ми олекне на рамената въпреки кръстния колан.

Все пак като цяло съм доволен. Според мен трябва да се опиташ да я регулираш. Вероятно проблема е там - в "настройките" на раницата, а не в твоя гръб. Ако не стане номера, щом е нова, би могъл да я продадеш и да си вземеш някоя "Дойтер", като се оръсиш още толкова пари за същия литраж. Относно комфорта на гърба дойтерките са доста напред с материала. Имат някакво Х-образно "окачване", което е много добро за гръбчето.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител

Последната промяна е направена от Speedy на Чет Окт 09, 2008 5:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 09, 2008 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
didipav



Регистриран на: 05 Сеп 2008
Мнения: 49
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам такава раница от 2години и нямам такъв проблем(при положение,че аз правя походи повече от 4 дена,като не спя в една хижа 2 пъти т.е.съм постоянно в преходи с раницата на гръб).Има два варианта:или проблема идва от собствения ти гръб Very Happy или не подреждаш правилно раницата и по този начин,тя ти създава проблеми.
Чет Окт 09, 2008 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Re: Раница Tashev Tracker 45 Отговорете с цитат
raskoll написа:
купих си раница на ташев tracker 45 и реших да видя как е отивайки до хижа Ехо от Рибарица. и поради тоя Ташев трябваше да се върна и така и не стигнах до Ехо. имах ужасни болки в гръб. и след това още 1-2 дена ми болеше гръб. по принцип дори не съм сложил много неща във него, ама нямах такива болки преди никога. не знам. гледам много хора го ползват, значи проблема е във моя гръб.......
сякаш съм изхвърлил 108 лева.....

някой има ли същата раница? как е при вас?


Моята е Вихрен 40, което я прави една идея по-смотана Wink Последния път така я бях натоварила, че седмица след това ме болеше гърба, да не говоря че ми се бяха подули рамената. И въпреки това не съм имала проблеми че чак да се връщам Rolling Eyes
Опитай да я регулираш някак.
Чет Окт 09, 2008 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Моята също е Ташев, 60+10, трябва да има 10 години вече. Пък и аз съм 64 кг, сериозни проблеми нямам. Е, ако я напухам до козирката вече ще ми е много. Затова се замислям за Съмит 42, не че ми е спешно. Rolling Eyes

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Окт 10, 2008 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 1 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov