ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Сборник с маршрути или достатъчно подробен сайт?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Сборник с маршрути или достатъчно подробен сайт?
Автор Съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Сборник с маршрути или достатъчно подробен сайт? Отговорете с цитат
Бих искал да събера колкото се може повече информация за еднодневни, уикендови и многодневни маршрути из нашите планини, със съответните места за настаняване, забележителности и т. н. Ако човек се зарови по сайтове, ще сбере оттук-оттам доста информация... Но дали има по-бърз и резултатен начин? Някой да знае нещо за сборник, събрал именно планински маршрути или за уебсайт със същата насоченост? Благодаря предварително!!
Пон Дек 17, 2012 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Вземаш карта и гледаш - пътища, пътеки, хижи, водоизточници и прочее ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Дек 17, 2012 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: Сборник с маршрути или достатъчно подробен сайт? Отговорете с цитат
corbin написа:
Някой да знае нещо за сборник, събрал именно планински маршрути...


Пътеводителите не са ли точно това? Smile
Дори и информацията в тях да не е съвсем актуална, ако са по-старо издание, пак вършат работа поне за идеи и първоначално планиране.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Дек 17, 2012 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Сборник с маршрути или достатъчно подробен сайт? Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:


Пътеводителите не са ли точно това? Smile
Дори и информацията в тях да не е съвсем актуална, ако са по-старо издание, пак вършат работа поне за идеи и първоначално планиране.


Съгласен.
Но мисля, че във форума има толкова много пътеписи повечето актуални и подробни, а и може да се зададе уточняващ въпрос към този който ги е писал.
Това ги прави по добър източник от остарелите и не актуални пътеводители, това си е мое мнение. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Дек 17, 2012 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
реса, напълно съм съгласна за пътеписите, но пътеводителите имат едно голямо предимство - информацията в тях е систематизирана и е по-лесно да си съставиш първоначалния план. Има и интересна информация, като например колко е дълбоко някое езеро или интересна легенда.
После с пътеписите и снимките човек може да запълни подробностите.
А и не всички пътеводители са от 1988 година, има и по-нови и актуални Wink Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Дек 17, 2012 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Вземаш карта и гледаш - пътища, пътеки, хижи, водоизточници и прочее ...

Хахаха, това винаги остава последен вариант! Много надежден, ама изисква и бая хамалогия =)
Пон Дек 17, 2012 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
еее, то пък не може всичко наготово Laughing

А и като нямаш много-много представа къде отиваш е по-гот Rolling Eyes
Вто Дек 18, 2012 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Хрумна ми да набиколя и Народна библиотека, с тази цел. Ето повод да се иде на едно чудно място = )
Вто Дек 18, 2012 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
...А и като нямаш много-много представа къде отиваш е по-гот Rolling Eyes

Да, най-голямо удоволствие е да се загубиш, а след това, щастие е да се "намериш". Но специално при мен има още един момент на удоволствие. Подготовката. Решавам да тръгна за някъде, но много отрано. Мога цяла седмица в къщи да обикалям района по карти, интернет, пътеводители, GPS и т.н. Подготовката е удоволоствие, а ходенето - щастие.
corbin, прав си. Най-лесния начин за осведомяване е интернет - форума.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Дек 18, 2012 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NikTod



Регистриран на: 26 Юни 2012
Мнения: 297

Мнение Отговорете с цитат
corbin написа:
Хрумна ми да набиколя и Народна библиотека, с тази цел. Ето повод да се иде на едно чудно място = )


Понеже ме нямаше известно време в ефира. Не разбрах, книга ли ще пишеш?
Защото ако ще пишеш, в библиотеката е "заровено кучето". Ако ли ще планинарстваш, щеш не щеш без баир и карта, няма да минеш. От мен ти съвет Smile
Вто Дек 18, 2012 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
За планинарстване иде реч Smile
Планинарстване със солидна подготовка по отношение на достъпните маршрути - колкото се може повече, в колкото се може повече планини. Смятам да прохождам още непознатите, както и да свързвам познатите с "бели петна", липсващи места в досегашния ми опит. Иска ми се да си създам база с информация, като най-рентабилно щеше да е да ползвам вече създадени бази. Пътеводителите тук идват тъкмо на място! Тепърва ще издиря и сайтове, събрали повечко информация по темата...
Вто Дек 18, 2012 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Не те разбирам съвсем ...
Искаш да правиш колекция от маршрути за някакъв комерсиален сайт ли?

Това като цяло е безмислено начинание, предвид следните особености:
- има десетки такива сайтове;
- в нашия форум има описани подробно стотици маршрути, с екстрата жива помощ ако някой я поиска;
- 20 свързани в мрежа пътища и пътеки могат да ти генерират няколко десетки различни маршрута; бройката за цялата България е милиони маршрути предвид колко пътища и пътеки има нарисувани по картите;

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Дек 19, 2012 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Corbin, qвно имаш доста време за четене вместо за ходене.
И на мен не ми става много ясно, какво точно искаш да намериш. То това не е хард диск, който просто да вклюичш в компа.
Мнооого пъти по-добре ще е да си набелезиш някоя планина или дял/маршрут и да изчетеш актуалната информация във форума (или в други форуми). Така ще знаеш наистина актуалните подробности.
Пресен пример с Иван, който е ходил на Загражден и мостовете по екопътеката ги няма вече а преди три години бяха там а преди още три нямаше еко пътека. Нещата са с някаква динамика.
Ако ще учиш релефа, кой рид след кой следва и кой връх след кой, аз и сега като отворя карта се хипнотизирам и мога с часове да я гледам и всичко се запечатва.
А щом те интересуват достъпните маршрути, предполагам маркирани имаш предвид, тях ги има по картите.
Ако си с машинка, ги има на мапсорса, та даже и голяма част от немаркираните.
Не казвам, че няма полза от пътеводител, но ти си знаеш.
Във форума има хора, които могат да напишат по няколко пътеводитела за всяка планина в БГ, но те рядко пишат пътеписи. Но ако имаш по-конкретна цел и попиташ ще получиш много инфо.
Сря Дек 19, 2012 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Не, dido, не за комерсиален сайт иде реч, а за мой личен архив - планински водач съм и търся най-енергоспестяващ начин за създаването на програмен архив - пътеки, хижи, забележителности и т. н., и т. н.
Emil, може пък за в бъдеще да ходя повече, отколкото да чета =) Всички, които се включихте тук, помогнахте - мерси за което! Сега почвам да пълня хард-диска...
Чет Дек 20, 2012 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov