ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимни трисезонни обувки.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимни трисезонни обувки.
Автор Съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След дълго оглеждане по сайтове и магазини се спрях на тези два модела:
1 http://www.barrabes.com/tienda/calzado-montana/p-18552-d-1187-v-72099/crispi/breithorn-abss-gtx.html Crispi Breithorn
2 http://www.deportesnomadas.com/Boreal-Maipo/en Boreal Maipo

Кои според вас са по-добри?

До каква температура ще е комфортно с Бореалите (нямат изолация)? И дали ще има някакви проблеми с тях при зимни преходи/изкачвания/траверси по нашите планини? Много благодаря за отговорите предварително. Smile
Чет Дек 20, 2012 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не знам за температурата, но според мен няма да имаш проблеми с Бореала.
Моето Асоло изглежда подобно на тези, и са с 2.4мм набук, няма thinsulate или нещо от сорта, но не съм страдала от студ в краката Wink Даже мога да се похваля, че след зимен бивак само те не бяха станали на буци лед Twisted Evil
Криспито, поне като дизайн, изглежда по-сериозна обувка. И така като гледам е по-леко.
Чет Дек 20, 2012 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Storm



Регистриран на: 20 Дек 2012
Мнения: 69

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички от форума, коя марка и модел качествени зимни обувки са 'широки' ? Имам проблем с избора ..моят крак е широк отпред (предната част) тези дни пробвах зимни обувки на ЛаСпортива - моят номер, но се оказа че са ми много тесни отпред! Не на пръстите, а малко по-назад но буквално мачка крака и краката ми изтръпнаха за 1 минута докато бях с тях, не искам да си представям какво ще е на планина зимата Confused Някой има ли подобен проблем, едва ли ЛаСпортивата ще се отпусне дори минимално имайки предвид че са дебели обувки с доста корави гумени бордове, с фабрична гета отгоре и т.н. Конкретно модела който пробвах беше Batura GTX.
Нед Дек 30, 2012 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
@Storm
Щом си отделил бюджет за обувки като Batura, заминавай тук и мери Scarpa Phantom Guide:
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=728
Лошото е, че и тук е останАл само 41-ви номер, но принципно си виж номерацията по Скарпа, макар и с други обувки, които са с подобно предназначение, а после знаеш какво да направиш.Скарпата е по-широчка от Ласпортива-та. Wink
Нед Дек 30, 2012 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
Някой модели зимни обувки, умишлено се стесняват в пръстите и петата за да се увеличи чувствителноста при катерене.
По-нагоре в темата, се начетох на какви ли не глупости за обувките... няма да навлизам в подробности!
Също искам да спомена, че от личен опит установих - единствено кожените зимни обувки, издържат повече от 2 сезона здраво ходене и катерене. Кордурите, кевларите, суперфабрик и всички такива измишльотини се смачкват, обувките омекват, почват да пускат вода и т.н.
За така наречените от някой зимни "ласпортива транго с ево" в сайта на ласпортива, както и в други сайтове където се продават обувки, много добре си е написано и обястнено, че не е зимна обувка! Става за виа ферата, разходки по алпийски терен и ледници - следователно са приложими в нашите планини за през пролетта, есента и лятото в по-високото.
За зимата, обувките задължително трябва да имат изолационен матерял. Прималофт, горе текс дуратерм или нещо от тоя род!
Та ако някой все пак реши да си вземе "зимни" обувки без изолация го съветвам да са му 2 номера по-големи от нормалния Very Happy та да може да си набута краката в 3 чиФта вълнени чорапи Exclamation
Съб Яну 05, 2013 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
http://www.asolo.com/eng/prod_det.php?area=1&catid=3&itemid=12
нямат допълнителна изолация, по-големи са ми със скромните 2/3 номер, втора зима съм с тях, не съм мръзнала дори и на едно място, винаги ги обувам само с един чифт чорапи и не нося вълнени.
Айде сега ми кажи, че не стават за нашите планини през зимата...
Съб Яну 05, 2013 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
pepyZX5 написа:
...
За зимата, обувките задължително трябва да имат изолационен матерял. Прималофт, горе текс дуратерм или нещо от тоя род!
...

Като цяло съм съгласен с теб за кожата, не случайно написахме уики-статия /в подписа ми/ за туристическите обувки...
Само не съм съгласен с теб, че Прималофт, горе текс дуратерм са материали с еднакво предназначение.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Яну 06, 2013 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
http://www.asolo.com/eng/prod_det.php?area=1&catid=3&itemid=12
нямат допълнителна изолация, по-големи са ми със скромните 2/3 номер, втора зима съм с тях, не съм мръзнала дори и на едно място, винаги ги обувам само с един чифт чорапи и не нося вълнени.
Айде сега ми кажи, че не стават за нашите планини през зимата...

Обувките си стават... За отъпкани пътеки и не много студено време...
Освен това кожата играе ролята на естествена изолация!
Нед Яну 06, 2013 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ми да почна да ходя по утъпканите пътеки, освен Rolling Eyes Confused
Пон Яну 07, 2013 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
ми да почна да ходя по утъпканите пътеки, освен Rolling Eyes Confused




_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Яну 07, 2013 8:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не е смешно, глей само на къв риск съм се излагала зима и половина, без да знам Crying or Very sad
Вто Яну 08, 2013 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Обувки Koflach Отговорете с цитат
Може ли да сподели, който има лично или на съседа мнение за обувките Koflach/Кофлач, в търсачката на форума нищо не излезе за тях.
Ето линк, описанието в сайта е потресаващо - Вибран, пройзведено в България?!?!

http://redrockbg.com/product.php?id=1157

Благодаря!
Вто Яну 08, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Нещо немога да разбера, какво означава външна обувка и вътрешна обувка Question Confused

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Яну 08, 2013 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Е то тогава за България тази обувка практична ли е Idea

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Яну 08, 2013 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ludmil



Регистриран на: 23 Авг 2012
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
От бая време следя и чета темите за обувки, понеже имам мерак да си взема едни за зимата за нагоре. Сега съм с едни на Rohan, имат си всичко, ама за големия сняг не съм много сигурен дали е най-добрия вариант...
Някой дали е тествал тези http://www.e-boreal.com/movil/us/mountain/mountain/triglav01.htm ?
Мерси, поздрави!
Пет Яну 11, 2013 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Следваща
Страница 3 от 32

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov