ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бягство от мъглата,старата година и от други неща

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Бягство от мъглата,старата година и от други неща
Автор Съобщение
ribarski



Регистриран на: 06 Яну 2011
Мнения: 17
Местожителство: едно зелено село

Мнение Бягство от мъглата,старата година и от други неща Отговорете с цитат
Още незаглъхнали гърмежите от фойерверките и пиратките между блоковете в София,преситен от софри,вино и обездвижване,рипнах сутринта и право на спирката за Боянския автобус.Мразовито и неестествено тихо....
Докато сглобявах в главата си предполагаемия маршрут,до мен се настани Форест Гъмп от Белите брези.Поздравих го
и той ми отговори на поздрава с рязко бъркане в носа си с пръст.Усилих музиката в слушалките и се обърнах за да не го притеснявам.

Пристигна N 64 и потеглих.Вътре имаше само няколко сънени пазачи и намръщени икономки.Това засили убеждението ми,че съм взел правилно решение за първия ден на годината.В Бояна скочих от автобуса и мъглата отново ме пое.Нагоре бе трудно за дишане,пътят бе замръзнал и нямаше жива душа по улиците.На Беловодската чешма заредих шишето и усилих темпото.


На следващата чешма свих по пряката пътека нагоре към Копитото.


От мъглата някъде изскочи и този черен красавец и без да каже нищо,тръгна заедно с мен.Вече си имах стабилна компания.


Почерпих спътника си с обемист сандвич а той веднага ми даде обет за вечна дружба.
Прескочихме поточето с добро настроение и двамата.


С удвоени сили набрахме бързо нагоре,защото видяхме първите проблясъци на слънцето над главите си.


И така,спокойно, и с добро настроение стръмнината я превземахме без никаква видима умора,а само с известно
изпотяване от моя страна.


Някъде там,в "атаката" към Малкото копито се срещнахме и с бай Иван от Бояна.
Човека бе над 70,но не се даваше!Крачеше смело до нас и в приказки, и закачки стигнахме до разклона за Златните и кулата.


Разделихме се,а ние с новият ми четрикрак приятел поехме към "Момина скала".


На поляната пред ресторанта,използвах момента и олекотих облеклото си.Пих хубав чай с мед,лимон и добавка а после хукнахме развеселени от слънцето,усмихнатите хора и веселите деца,въпреки оскъдният сняг.


До следващата спирка "Планинарска песен" минахме през "Родина"


"Бор"


Предполагам,че ви прави впечатление неумелото ми писане и любителските ми снимки.Не съм застанал тук нито с претенции,нито с очаквания за аплодисменти.Местата за които пиша и показвам са толкова леснодостъпни, а бих си позволил да кажа и обикновенни,както всичко,което е извън суетата на хората и е далеч от модерните /няма да кажа дестинации/посоки.Хубавото на тези кътчета е че там човек може да остане насаме със себе си .Да си отпусне душата
и да даде полет на мечтите си,без да има някой да му пречи,и без да изпитва неудобството,че е попаднал в "небрано лозе"




Ето го и мястото на следващата почивка-"Планинарска песен".Хората си тръгваха обратно,но не ни оставиха без внимание.


Тук помолих една група,която тръгваше към Бояна да вземе кучето с тях и след кратки колебания,
малко прегръдки и обещания пак да се видим,то тръгна след едно хлапе,което го кръсти Джаро,а аз
продължих смело,въпреки късният час към "Кумата"


Минах покрай "Борова гора",после "Боерица"


Кумата я отминах като пътен знак.Беше грозна гледка и сякаш виждах призрак сред боровете наоколо.
Нямах никакво време вече и трябваше да бързам към "Звездица" и "Еделвайс".








Когато наближих хижата,настроението ми се подобри, а и увереността че ще се справя с прехода,
който гонех.Всички съмнения се стопиха под живописната табела !


От тук,по пряката пътека към "Острица" вече задачата се улесняваше,но дойде и изненадата.
Пътеката бе там,но никой не бе минал по нея....Маркировката в началото личеше,но после бе
въпрос на късмет да зърнеш едни малки оранжеви точици.Успокоението дойде едва когато чух
гласовете на някакви яки кучета,които пазеха сградата стърчаща на мястото на старата хижа.
Собствеността горе в планината,тихо и кротко премина в частни ръце,които се оказаха далеч от
идеята за общодостъпен туризъм и спорт.Това е доста дълга и грозна тема за да си разваляме
настроението още в първият ден на годината.От тези лоши мисли ме отърси ето този бял приятел,
който сякаш ме очакваше за да ми каже-"- Ей,това което направи днес е страхотно"



-Така е!-казах му аз.-За мен си бе точно такова!


Честита ви Нова година!Бъдете живи,здрави и все така щури!Наздраве!




Последната промяна е направена от ribarski на Чет Яну 03, 2013 2:59 am; мнението е било променяно общо 7 пъти
Сря Яну 02, 2013 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Рибарски, оправих ти две от снимките - натам си ти.
Адреса на снимката е: с десен бутон на мишката в/у снимката - copy image address или нещо подобно. Зависи от браузъра.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 02, 2013 8:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ribarski



Регистриран на: 06 Яну 2011
Мнения: 17
Местожителство: едно зелено село

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви момчета!Честитих ви Новата година....но може би при вас още не е дошла !
Чет Яну 03, 2013 2:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
пишман турист



Регистриран на: 31 Авг 2012
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Честита да е и на теб!!!
Тук се поздравяват само избрани. Това да не ти е планина, та като те срещне някой да те поздрави Smile
Пон Яну 07, 2013 11:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ribarski



Регистриран на: 06 Яну 2011
Мнения: 17
Местожителство: едно зелено село

Мнение чнг,йордановден,ивановден и т.н. Отговорете с цитат
Прав си п-туристе,тук е всичко равно а баирите са навън Very Happy
Да се радваме на бялата приказка днес навън пък каквото дойде!Да си жив и здрав
Пон Яну 07, 2013 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov