ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Молба

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Молба
Автор Съобщение
madebyme



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Молба Отговорете с цитат
Здравейте,
Искам да ви помоля за малко помощ, искам много да изненадам приятелката си, която от седмици ми повтаря как иска да прекара един ден някъде на планина (това и беше и нещо като Коледно желание, но така и не стана) та идеята е да ми препоръчате някъде закрито място, дали ще е Хижа, Заслон нещо (да не е много на високо) където да има една свободна стая, ще си платим каквото трябва ще бъде само за през деня ще останем там няколко часа може би ще си вземем филм или просто ще ги прекараме в сладки приказки... разбирате ли тя адски много ще се зарадва.. Smile Дано ме разберете и ми помогнете
Сря Яну 02, 2013 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Молба Отговорете с цитат
madebyme написа:
Здравейте,
Искам да ви помоля за малко помощ, искам много да изненадам приятелката си, която от седмици ми повтаря как иска да прекара един ден някъде на планина (това и беше и нещо като Коледно желание, но така и не стана) та идеята е да ми препоръчате някъде закрито място, дали ще е Хижа, Заслон нещо (да не е много на високо) където да има една свободна стая, ще си платим каквото трябва ще бъде само за през деня ще останем там няколко часа може би ще си вземем филм или просто ще ги прекараме в сладки приказки... разбирате ли тя адски много ще се зарадва.. Smile Дано ме разберете и ми помогнете


http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Сря Яну 02, 2013 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
madebyme



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това са всичките Хижи, кажете ми някоя за която имате впечатления и биха ми помогнали ? И дали сте ходили скоро, няма да е лошо да споделите как варират цените, аз ще говоря и с хижата, просо не мога да реша, коя от всичките..
Чет Яну 03, 2013 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Боерица не ги бройте.Хижата не работи от години а хотелчето от няколко месеца,мой познат го държеше но се отказа.

Като гледам май трябва да се обнови инфото в "Къде да нощуваме във Витоша".Мисля че някои хижи са в историята както и повечето заслони - например Ушите,Самара,Конярника....х.Кумата работи когато му е кеф на стопанина,2-пъти мина не работи,следващия път работи....смешна история.

madebyme бий една жица до "Еделвайс".Не съм спал там но съм минавал,богато меню имаха преди 1-2 седмици също и района е красив.
Чет Яну 03, 2013 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз като се замисля, малкото пъти, за които знам мои познати да са оставали в хижа на Витоша, леко са съжалявали.
Вие си знаете, защо трябва да сте в затворена стая, вместо да се разхождате, само за през деня,
но общо взето не са много стока хижите по Витоша.
Обикновенно е влажно и студено в стаите.
А заслон знаете ли какво е, че леко съм притеснен за вас?
Ако искате на не високо място, да има стаи, които да не са общи, то отидете в хотел Хюндай (1550 нм)? Предполагам поне ще е топло.
http://www.hyundai-hotel.com/index.html
Успех
Чет Яну 03, 2013 12:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
alexander86



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 60

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Момина скала е хубаво място и е близо до Златните мостове. Бях там преди около месец. Smile
Чет Яну 03, 2013 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
защо само на Витоша се предлагат варианти?

madebyme, има и един такъв момент - ако приятелката ти не е ходила по планините, може доста да се разочарова. Хижите не са хотел.

В такъв случай бих препоръчал един малко ни риба, ни рак вариант - къща за гости в някое забито планинско село. Примерно в с. Борово до Кръстова гора, къща за гости "Бориките", мисля няма да останете разочаровани. Малко и там взе да става много комерсиално та не знам сега, но преди 2 години беше идеално като за първи стъпки на градско чедо в планинарството.

Други популярни варианти от този сорт - Лещен, Момчиловци, Трявна, Рибарица.

иначе, ако твърдо трябва да е хижа, от приятели имам много добри отзиви за Соколна в Стара Планина. Но там отскоро има нов хижар та може и да са се променили нещата
Чет Яну 03, 2013 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
madebyme, вярно уточни къде живееш да не те пратим в другия край на България Wink
И кажи ходили ли сте друг път на планина, има ли приятелката ти подходящи обувки, търпи или на ходене по стръмно, че да няма после "развод ми дай" по вина на съветващите Wink
Аз за Витоша освен препоръчаната ти Момина скала (до която много лесно се стига, защото има транспорт до Златните мостове) се сещам и за Алеко (поради същата причина) и за Звездица (за която съм чувала хубави отзиви).

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Яну 03, 2013 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madebyme



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От София сме и писах в раздела за Витоша, защото може би е най близката планина пък и никак не е лош като избор за разходки. За катеренето ходил съм няколко пъти до Витоша тази година, не съм от редовните планинари, докато тя е ходила и на Рила тази година.. Момина скала ми се стори много добре предложение и мисля да помислим над него. Smile
Чет Яну 03, 2013 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madebyme



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 4
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нека някой ако в близко бъдеще посети някоя хижа да сподели тук мнението си, ще съм много благодарен!
Нед Яну 06, 2013 2:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tonizieca



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 13
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Хижа Планинец е в същата част на планината и е добро предложение също, есента бях там и нямам забележки/но имай на предвид , че не съм от претенциозните/ Smile
Нед Яну 06, 2013 6:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На х. Артистите също е хубаво, имат 2ни стаи, топло е, предлагат храна и е слабо посещавано, около 10лв е нощувката на човек. Намира се на 30-40мин от Златните мостове, това лято и правиха ремонт.
Пон Яну 07, 2013 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Опитайте също и Погледец! Хижата е на 20 мин от долната станция на /Витошко лале/ Работи със сигурност събота и неделя, ако се разбереш с хижарите може и през седмицата. Телефонът ще намериш в сайта: Хижите в България Smile
Вто Яну 08, 2013 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сериозно ли работи х. Погледец? Онази дървената уютна свряна между борчетата хижа? Това е страхотно, последните 2 години беше затворена май..
Сря Яну 09, 2013 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov