ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПРОБЛЕМИ С ЕКИПИРОВКАТА

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
ПРОБЛЕМИ С ЕКИПИРОВКАТА
Автор Съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение ПРОБЛЕМИ С ЕКИПИРОВКАТА Отговорете с цитат
Пускам тази тема с идеята тук да споделяме и дискутираме за горчивия си опит , натрупан по метода"проба-грешка" Confused. Без да залитаме в крайности по очернянето на който и да е магазин или марка, смятам че всеки от нас може да бъде от полза за хората , които все още не са направили своя избор - т.е. не са изтеглили късата клечка Cool ....................

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Яну 06, 2013 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение GoreTex Отговорете с цитат
Мисля,че самата тема е много важна,а не мойто кофти яке.
Но за начало,ще пейстна няколкото мнения тук.
Всъщност това е разклонение на темата за обувките,така че ще преместя няколко поста оттам+личните впоследствие-та,тук ги местя:
.......................................................................................................................................................

Това "дишащо "свойство на GTX -малко майтап ми се струва.Освен това лично се убедих в неиздръжливостта на гортекса-ново скъпо фирмено яке след 50-60 часа с тежка раница взе да се протрива на места,става на топченца материята, като ония анцузи.Затова-да се запушва мембраната(ако въобще е отпушена,аз се съмнявам)

ПАВЕЛ написа:

Сигурен ли си , че за неиздръжливостта на гортекса можем да съдим по появата на "топченца от материята" на фирменото яке ?

joropc написа:

То това, което става на топчета не е гортекса а външният слой на якето.Би ли споделил на коя фирма е, и кой модел, защото на мен такова нещо досега не ми се е случвало, а имам 3-4 якета, които определено не стоя в гардероба постоянно.А иначе....след мазането с течен парафин, забрави за всякакви мембрани.

corrector написа:

Сигурен ли си , че за неиздръжливостта на гортекса можем да съдим по появата на "топченца от материята" на фирменото яке ?
Аз съм убеден,че гортекса няма добри износоустойчиви качества.Освен,че се протрива от раницата,и най-малкото трънче му пуска...като бримка.Ако е само за сняг-ски,или да открием нов обект-да прережем лентата,става за фасон.

То това, което става на топчета не е гортекса а външният слой на якето.Би ли споделил на коя фирма е, и кой модел, защото на мен такова нещо досега не ми се е случвало, а имам 3-4 якета, които определено не стоя в гардероба постоянно
На Salewa,преди около 4 години го купих за над 500 лв.,намалено от над 700 лв.Всъщност 2 якета в едно-долното полар,а горното гортекс,модел не пише.Като видях какво му се случва го пенсионирах и си взех друго ,не гортекс.
За мен гортекса е шит,за тези пари и уж от добра фирма се набутах.Не смятам да продължавам да експериментирам,има толкава други добри разработки,най-вече по-износоустойчиви.
Ето малко снимки,това са ръкавите,също и на гърба е почнало така да става,на допирните точки с раницата.
(лошо осветление):


П.П.
То това, което става на топчета не е гортекса а външният слой на якето
Да,то нали е Gore + textile,но е супертънко,не мисля че ще спре след Tex-a и ще остане само Gore-то.. Laughing


Това на снимките не говори за лошо качество на мембраната, а на външния слой на ламината......Така че критиката трябва да е насочена към Salewa, a не към Goretex
Аз си мисля,че това е патентована технология,и всички фирми купуват платове от едно място(може и да греша),със съответните персонални изисквания.
Сега видях,че имали 3 вида гортекс:

GORE-TEX® Active product -леко,комфортно,за колоездачи,бегачи,бързи изкачвания
GORE-TEX® products -широк кръг от дейности на отрито
GORE-TEX® Pro -за сериозни професионалисти и ентусиасти,за екстремни условия.

Последното може би е добро,но вероятно 2 пъти по-скъпо от другите,които и без това са с нереално високи цени,предвид недостатъците.
Та така мисля аз-добре рекламиран нереално скъп продукт.
Мое мнение
ПАВЕЛ написа:
- За якето - когато спомена за топчетата , веднага аз и joropc направихме асоциация с евтините полари . И в тая връзка предположих, че става въпрос за Gore Windstopeр мембраната, която се вгражда в различни софтшели. Сега като гледам отново снимките на якето виждам че е нещо от типа на хардшелите, т.е. наистина това би трябвало да си е материя производство на Gore. ....Чел съм много статии за проблеми с износването на мембранни якета(преди да си купя моето), но винаги в зоната на презрамките на раницата, и никога в степен като твоето ....Сещам се за много ментета на световно-известните марки - дали има вероятност да си уцелил късата клечка ?Иначе моето мнение e, че мембраните си работят добре при правилна поддръжка и в комбинация с други "правилни неща" - чорапи, слоеве дрехи и т.н. Но магия няма - всичко си има някакви граници и срок на годност.Ползвам яке с eVent и обувки с Goretex....

corrector написа:
Сещам се за много ментета на световно-известните марки - дали има вероятност да си уцелил късата клечка ?
Не мисля,якето е добре ушито,подлепени шевове,хубави ципове...
Има и друго-раницата ми е малко по-тежка-между 25 и 30 кг,което увеличава триенето,но пък където 15 кг. там и 25...
Salewa имат тяхна разработка мембрана-Powertex,имам панталон-много добро качество!Непромокаем ,износоустойчив и доста по-евтин плат,пък не знам дали диша ,аз чак толкава не мога да различа.И така.
След това си взех на Hanah едно яке екстремна серия,някакви техни разработки ,и съм много доволен,за Гортекс не искам и да чуя.
Та затова нямам вяра,от мембраната на обувките тръгна темата-ще ги мацам яко с пасти,вакси и парафин-ев@л съм ги в мемраните

.........................................................................................
Извинявам се,стана роман и половина...Странен пост Rolling Eyes
Пон Яну 07, 2013 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
А това износване в областтта на ръкавите от какво се получи ? В резултат на някакво триене ,или .....?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пон Яну 07, 2013 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
corrector



Регистриран на: 28 Окт 2010
Мнения: 31

Мнение Отговорете с цитат
А това износване в областтта на ръкавите от какво се получи ? В резултат на някакво триене ,или .....?

Да,триене,но как точно не мога да разбера...Май при вдигане на раницата и нахлузване на прзрамките,и обратно.
Иначе и на гърба е почнало,а за трънчета-2 съм закачил,2 ....като бримки са пуснали.Малки трънчета.Среден трън мисля,че ще скъса плата.
Това от около 60 часа с раница,добре-тежка раница около 27 кг.
Пон Яну 07, 2013 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Яке-мембрана на Zajo не диша въобще. 10000 на 10000 са показателите.
Сря Яну 09, 2013 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Gateways to purgatory за якето тогава!
Чет Яну 10, 2013 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За градско вАжи, бе. Фашон си е. Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Яну 10, 2013 12:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov