ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Княжево - Златни мостове - Кумата - Черни връх - Симеоново..

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Княжево - Златни мостове - Кумата - Черни връх - Симеоново..
Автор Съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Княжево - Златни мостове - Кумата - Черни връх - Симеоново.. Отговорете с цитат
Ето какво си спретнахме с приятел на 19-ти декември. Духаше леко, нямаше панорами (но имаше видимост!)... Струваше си! =)
Пълния разказ, със снимки и видеа, можете да видите на http://ranitsa.blogspot.com/2013/01/19-vitosha-mountain-in-early-winter.html


Последната промяна е направена от corbin на Пет Яну 04, 2013 1:12 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 03, 2013 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво ходене сте направили. Това с поглеждането на часовника горе ми е познато - миналата година се стресирах така в пет и половина и такова тичане със затъване му дръпнах към Конярника. Laughing Ама замръкнах де, голям страх брах сама в тъмното, че нямаше никой друг луд. Laughing
А Кумата видяхте ли дали работи, въпреки че не сте се отбивали? Защото аз миналата година изобщо не си спомням някой да я е намирал отключена. Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Яну 03, 2013 3:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Минахме покрай Кабата, но решихме да не губим време (с моето успиване бяхме загубили достатъчно вече). Хижата изглеждаше спретната, видимо обитаема, но следи от присъствие в този момент не видяхме. И аз съм решил другия път да сляза към Кабата, по обратния маршрут, със ски. Оттам към Златните, за маршрутка към София Smile
Чет Яну 03, 2013 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
А защо и викаш Кабата, тя е Кумата?
Чет Яну 03, 2013 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
А защо и викаш Кабата, тя е Кумата?


Ейии, благодаря за поправката! За първи път минавах оттам, та името ми звучи още ново, незапомнено! Я сега да видя как мога да поправя заглавието...
Пет Яну 04, 2013 1:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Чудовищна разсипия в сградата на влека" Конярника" гадна работа. Обикновено минавам покрай заслоните на ПССто и те са изоставени и разграбени обаче мислех, че поне някой е заковал вратите на влека?
Пет Яну 04, 2013 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
corbin



Регистриран на: 27 Сеп 2010
Мнения: 84
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Чудовищна разсипия в сградата на влека" Конярника" ...

За жалост, така е. А при липса на съзнателно отношение може и по-зле да стане - засега доста от ламперията си стои по стените и тавана, никой май не е палил огън вътре, има едно напълно функционално спално помещение. Надявам се някой да го вземе мястото, за да се стопанисва.
Нед Яну 06, 2013 2:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Кумата е любимата ми хижа още от дете. Мястото е изключително красиво и закътано, през годините се стопанисва изключително не съобразно? Доколкото знам собственик е туристическо дружество " Черни връх" И преди 2 години есента имаше някакъв опит за съживяване две момчета направиха някаква скара лятото пуснаха безалкохолни и тържествено казаха: От тази зима всичко ще е /ок!/ обаче гледам всичко си крета по старому? Сега разбрах,че и Боерица е аут вече. А за Конярника просто нямам думи! Доколкото знам за последен път е работил 2003/04 и след това разрушение, не виждам и въжетата? А съм сигурен,че преди 2 години бяха там. Интересно, най-вероятно е собственост на инвеститора " Витоша ски" защото влека на " Ветровала" е техен. Иначе странен начин за/ инвестиране/ като оставиш нещо за разграбване и саморазрушаване....стимулираш спорта,туризма и най-вече възпитанието на младите? А в същото време група клакьори крякат и затварят пътища а по националната телевизия се явява някакаъв предтавител на някакаква организация за регионите ли не знам каква?? И с наднормено тегло,измачкан костюм и бели чорапета започва със сериозен, дори назидателен тон да обяснява колко важни по принцип са /инвестициите/ в нови съоръжения и дрън,дрън....до безкрай! Жалка картина! Направо се радвам,че съм подминавал и пропускал на последък района, по добре да го видиш в сайт отколкото с очите си!
Нед Яну 06, 2013 8:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм за закон задължаващ изчистването на всички неизползваеми постройки и строежи в планината и връщането на стария терен на мястото на всяка сграда. Да им се даде 1-2 години гратисен период и ако не се направят инвестиции за качествено стопанисване да ги задължават да ги събарят, товарят и извозват.
Витоша е пълна с такива изоставени хижи и съборетини.
Можеби едно време софиянци са ходели повече по планината и затова са ги построили, но с времето народа е спрял да ходи.
Нед Яну 06, 2013 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Народа си ходи с желание на витоша за това и има този сайт? Има страшно много тънки игри за придобиване на собственост,концесии и най-вече мераклии,които мислят,че от една хижа ще станат милионери за 1/2 сезона? А хижар не е просто кръчмар? Хижар е призвание,познаване на планината,познаване на климата,познаване дори ако щеш на хората идващи при теб.....това сутрин в 7.00 да има топъл чай и запалена печка някои не го разбират? Това е....хижата е за туристите, не за гуляй и соарета! Всъщност Чавдар на Черни връх го прави като по учебник! А мръсниците можеха да отстъпят Конярника на някое учебно заведение или на спортен клуб....всъщност това /беше/ най-малко амортизираният влек не само на Витоша а май в цяла България!
Нед Яну 06, 2013 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
korso...



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Народа си ходи с желание на витоша за това и има този сайт? Има страшно много тънки игри за придобиване на собственост,концесии и най-вече мераклии,които мислят,че от една хижа ще станат милионери за 1/2 сезона? А хижар не е просто кръчмар? Хижар е призвание,познаване на планината,познаване на климата,познаване дори ако щеш на хората идващи при теб.....това сутрин в 7.00 да има топъл чай и запалена печка някои не го разбират? Това е....хижата е за туристите, не за гуляй и соарета! Всъщност Чавдар на Черни връх го прави като по учебник! А мръсниците можеха да отстъпят Конярника на някое учебно заведение или на спортен клуб....всъщност това /беше/ най-малко амортизираният влек не само на Витоша а май в цяла България!
И си вършеше работата ,говоря за ,,Конярника".Не съм скиор ,но беше удоволствие да ги гледам по време на кратките почивки към Черни връх.
Сря Яну 16, 2013 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov