ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
хижа Купена (Физкултурник)?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
хижа Купена (Физкултурник)?
Автор Съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой тези дни да е минавал от х.Алеко посока х.Купена(Академика) през Бистришко бранище? Интересува ме дали има партина вече ,че в началото на месеца се пробвах ама минаването беше невъзможно. Very Happy
Пон Яну 28, 2013 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Тази пътека е лятна, зиме има опасност от лавини от Резньовете. По-добре мини от "Алеко" през Черни връх, това е нормалният зимен път. Между другото, хижата се казва "Професор Иван Стайков". Кой знае защо вифаджиите имат странния навик да я преименуват на всеки няколко години.
Пон Яну 28, 2013 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз бях втрещена като попаднах там посред зимна нощ и нямаше дори един прозорец отключен. Времето беше хубаво, ние си бяхме ок - слезнахме си в Железница, но при други условия това може да има тежки последствия. Какво като е на НСА, ако някой закъса там и няма сили да слиза в Железница - да нощува в преспите ли?

_________________
www.summitsweb.com
Пон Яну 28, 2013 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
korso...



Регистриран на: 11 Яну 2013
Мнения: 21
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
ognedishasht написа:
Тази пътека е лятна, зиме има опасност от лавини от Резньовете. По-добре мини от "Алеко" през Черни връх, това е нормалният зимен път. Между другото, хижата се казва "Професор Иван Стайков". Кой знае защо вифаджиите имат странния навик да я преименуват на всеки няколко години.
Ами,вятъра на промяната духа с всичка сила горе, Laughing иначе по това време на Резньовете си е чиста авантюра.След хижата посока Железница до гората е малко кофти,после няма проблем.
Пон Яну 28, 2013 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Жамина с този довод ме утрепа с мистрията Very Happy Ако ти запари някоя здрава виелица под опашката разбира се, ще разбиеш и врата, какъв е бил проблема с прозорците така и не разбрах? Това е абсолютно оборудвана база а не заслон и е нормално да е залючена, когато няма курсове и други мероприятия? А относно отношението на персонала към туристите прочети един от разказите на съфорумеца Жирко....не съм чувал в друга хижа да ти пускат в 4.30 специално за теб калорифер и да ти подаряват вафли Very Happy Very Happy Very Happy Ако и сега не ти харесва отговора, направо подай молба в катедра "Зимни спортове" или "ТАО" да ти извадят ключ?
Пон Яну 28, 2013 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви.Знам че е лавиноопасно там и не бих рискувал ей така.По-скоро аке се реша първо ще попитам в ПСС на Алеко...по принцип.
Иначе е доста красиво по маршрута и зимно време никога не съм минавал.
Пон Яну 28, 2013 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Von Blücher написа:
Жамина с този довод ме утрепа с мистрията Very Happy Ако ти запари някоя здрава виелица под опашката разбира се, ще разбиеш и врата, какъв е бил проблема с прозорците така и не разбрах? Това е абсолютно оборудвана база а не заслон и е нормално да е залючена, когато няма курсове и други мероприятия? А относно отношението на персонала към туристите прочети един от разказите на съфорумеца Жирко....не съм чувал в друга хижа да ти пускат в 4.30 специално за теб калорифер и да ти подаряват вафли Very Happy Very Happy Very Happy Ако и сега не ти харесва отговора, направо подай молба в катедра "Зимни спортове" или "ТАО" да ти извадят ключ?


Въпросът е принципен Smile Хижа - планина - зима -> опция за аварийно преспиване със или без наличен персонал. Пък и как да разбиеш вратата, като седят еееееей-такива табели "постоянно видео наблюдение".
За персонала нищо не мога да кажа, май не съм го засичала през последните години.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Яну 29, 2013 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Следя Ти внимателно мисълта- и пак не те разбирам? Добре де, даразните това,че хижата е стопанисвана или ,че не са ти оставили отворен прозозорец? И като стана въпрос за стопанисване на хижи на Витоша си мисля: Коя по-точно хижа е с оставени отворени прозорци? Жамина Ти все едно падаш от луната? Всичко на Витоша е: Избушено,ограбено,разбито,усрано....включително и знакови хижи като Бор и Тинтява Rolling Eyes И ти си недоволна, че не ти оставили прозорец да влизаш в подържана хижа,където има 10 тона гориво,радио и видео техника и за нея се влагат средства и време????? Това ми звучи леко нахално! Да ако закъсаш в района(не дай Боже) скиорната под терасата е отворена за да се скрие някой....ама да ми хазяйничи некой защото не си преценил времето мисля ,че не е редно Exclamation P>S Виж под другата тема "Княжево-Зл мостове-Ч.връх" снимките от разрухата на Конярника и кажи дали ти харесва?
Вто Яну 29, 2013 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не, не ми харесва разрухата... Наистина не ме разбираш и просто не знам как да ти обясня виждането си.

Изхождайки от това, че евентуални гости ще разрушат всичко, стопаните оставят хижата заключена, разбирам ги донякъде. На мен в общи линии ми е все едно дали в Академик може да се влезе или не ,камо ли пък да искам достъп до всичките ресурси в нея. Когато попаднах там по тъмно не е било от непреценено време, а съвсем умишлено.
Не знам отново дали ме разбра, не говоря за себе си в случая, мисълта ми е, че това е единствената хижа в района и на повече от час от безопасен подслон. Обаче както сам каза - има ги всякакви, кой не
преценил времето, кой не си преценил силите... Не знаех, че има помещение под терасата - ок. Това решава въпроса, щом има къде да се прислони някой в нужда.

Мисълта ми е, че всяка хижа задължително трябва да има отворено помещение през зимния сезон за аварийни случаи, особено пък ако е единствената наоколо. Това е.

п.с. Гамина, с Г.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Яну 29, 2013 1:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Жамина ми звучи по-добре Very Happy de.Gamine,Gamine, Gomandier......Няма да ти купувам риза, но ще ти казвам Жамина Very Happy В зависимост от прехода всъщност може да стигнеш до "Стрелата" или до гора,която също пази добре от виелица? Кой,както си прецени....Иначе отдолу под терасата големите гаражни врати, и си на завет Oops
Вто Яну 29, 2013 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ти и аз - да, но някой заблуден човечец сигурно не е и чувал за Стрелата Wink

Жамина да съм, добре Croc

_________________
www.summitsweb.com
Вто Яну 29, 2013 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Кръстника каза: Обикновения човечец си стои пред телевизора? Жамина,откачени маршали и хора обичащи планината обикалят и знаят Very Happy ! Радвам се, че бях в помощ BG
Вто Яну 29, 2013 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov