ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш /по Е4 за 12 дни/
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш /по Е4 за 12 дни/
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Говорейки за Е4, ето и моето едноседмично соло изпълнение по маршрута в началото на юли...


Чудесни снимки! Smile
И ми помогнаха да свържа познатите участъци с тези, които не съм минавала.
Още повече ми се прииска да го мина и аз това лято. Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Фев 04, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Мдаа хубаво ниско прелитане над маршрута си направил... Very Happy
Мариана-май ше се засичаме някъде по пътеката,а?? Smile
Сря Фев 06, 2013 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:

Мариана-май ше се засичаме някъде по пътеката,а?? Smile

А дано Smile
Засега говорим за тръгване след 14 юли, но нищо не се знае. Брат ми прави планове да го мине за 9 дни, което означава аз пак да тръгна една седмица по-рано Laughing Мисля този път да не се хвърлям на сляпо, а пролетта да разузная пътя през Верила, че поне е близо Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Фев 07, 2013 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
fena73 написа:

Мариана-май ше се засичаме някъде по пътеката,а?? Smile

А дано Smile
Засега говорим за тръгване след 14 юли, но нищо не се знае. Брат ми прави планове да го мине за 9 дни, което означава аз пак да тръгна една седмица по-рано Laughing Мисля този път да не се хвърлям на сляпо, а пролетта да разузная пътя през Верила, че поне е близо Smile

9дни са ми малко май на мене-местностите са пресечени-ше остане бъхтенето само...вярно че на места има как да се удължт маршрутите ама пък ние ще разчитаме на хижи...има време да мислим и да се чешем по главите Very Happy
За дати още не се ангажрам но ако има как ще се радвам да успеем да синхронизираме с вашия план-поне на места Wink
Чет Фев 07, 2013 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
В описанието на маршрута на гърба на картите на Картография от х. Мальовица до Кобилино бранище има два варианта:
1) х. Мальовица - Страшното езеро - Кобилино бранище
2) х. Мальовица - ЦПШ - Йончево езеро - Римски друм - Кобилино бранище
След като слязохте към ЦПШ, после откъде минахте - през Страшно или през Йончево езеро?


Ако някога мина по Е-4, в този участък, не бих слизал от билото. Получава се нещо като да минеш Ком-Емине и да не се качиш на Купена Sad....
Пет Фев 08, 2013 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
Mariana1000 написа:
В описанието на маршрута на гърба на картите на Картография от х. Мальовица до Кобилино бранище има два варианта:
1) х. Мальовица - Страшното езеро - Кобилино бранище
2) х. Мальовица - ЦПШ - Йончево езеро - Римски друм - Кобилино бранище
След като слязохте към ЦПШ, после откъде минахте - през Страшно или през Йончево езеро?

Ако някога мина по Е-4, в този участък, не бих слизал от билото.

Сигурно не е имало места на хижата и затова са слезли до ЦПШ-то, иначе ми се вижда безмислено.
Ако имаме храна и спални чували наистина е безмислено и слизането до хижата... разбира се тук стои въпроса дали да се придържаме стриктно към червената маркировка или на места да вървим по билото? Разказа на Niksi за пиринската част на Е-4 ме накараха да се замисля по въпроса.

mikesli написа:
Получава се нещо като да минеш Ком-Емине и да не се качиш на Купена Sad....

Ееее, недей ме дразни Sad Още не съм го преживяла това Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Фев 08, 2013 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
То и до хижата няма смисъл да се слиза. Малко по-внимателно и карайте отгоре до Попова капа.
Може да се нощува на БАК, Кобилино бранище или да се понапъните до Рибни.
Пет Фев 08, 2013 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Не спахме на хижа Малъовица, защото в ЦПШ-то имахме отстъпка от цената, за тези които спаха в хотела.А и колата ни чакаше там.
Съб Фев 09, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:

Ако някога мина по Е-4, в този участък, не бих слизал от билото.

По Пирина ше ти е трудно да не слизаш-това значи от вр.Пирин да слезеш чак на Папаз чаир...ами водата???ами спането??
Съб Фев 09, 2013 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Много хубаво сте направили , че не сте спали в хижата - най неприветливата и с най лошо отношение стопанка на хижа в цяла Рила , щяхте да се разочаровате тотално !
Съб Фев 09, 2013 10:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Отговорете с цитат
Хм, grendel, за Катето ли говориш?
Нед Фев 10, 2013 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grendel



Регистриран на: 05 Фев 2013
Мнения: 18

Мнение Отговорете с цитат
Аха , точно така.
Нед Фев 10, 2013 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
mikesli написа:

Ако някога мина по Е-4, в този участък, не бих слизал от билото.

По Пирина ше ти е трудно да не слизаш-това значи от вр.Пирин да слезеш чак на Папаз чаир...ами водата???ами спането??


Може да е леко трудно - но никак не и невъзможно. Ако имаш прилично темпо, нещата се нареждат.
Спането е както следва: Предел-заслон Кончето-Тевно езеро-Папаз чаир. И вода се намира.
И снимки също се намират. Wink

По-здрави ... и до-скитане ! Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Фев 12, 2013 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:

Може да е леко трудно - но никак не и невъзможно. Ако имаш прилично темпо, нещата се нареждат.
Спането е както следва: Предел-заслон Кончето-Тевно езеро-Папаз чаир. И вода се намира.


Съгласен съм, НО /у нас е така, все има "но"/
Голямо размотаване си е - цял ден от Предел до заслон Кончето, ако си тръгнал по Е4.
Връх Пирин не е част от този маршрут. Най-кратко е да се излезе на билото покрай Даутово езеро. Другото е разпределение по дни и предпочитания. Лично аз, не бих пропуснал хижа Яворов. Например организираната група през 2012 е направила ден почивка на Предела след преход от х. Македония. Ние, месец след това за 12 часа стигнахме от Македония до Яворов. Познай къде бих направил ден почивка Smile Та в този ред на мисли, ако имаш "прилично темпо" са напълно възможни дневни преходи х.Македония-з.Кончето или х.Предел з.Тевно ....
Вто Фев 12, 2013 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Спането не е проблем, ако човек си носи спалния чувал и времето е хубаво, но водата определено би ме притеснявала. От Предела до Тевно езеро, освен Даутово езеро къде другаде има вода?
Иначе и аз бих предпочела вр. Пирин пред х. Яворов, защото това ми е първия пирински връх Smile Но пък наистина Е-4 не минава оттам. Ще трябва предварително да се вземе решение доколко стриктно да се спазва маршрута.
Niksi, а от Вихрен до Тевното езеро, както ти си минал по билото, има ли някакви непреодолими участъци за човек с фобия от височини? Нещо подобно на Кончето да речем? Споменаваш въжета на Валявишки чукар, каква е трудността там? Гледах снимките, но когато не съм била на дадено място ми е трудно да си го представя само по снимка.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 12, 2013 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov