ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
tzezko, добре дошъл си. Явно ще си много полезен с уменията и материалното осигуряване, които имаш.

Ако ще правим нов маршрут ще трябва и да се маркира, нали? А БТС ?

Струва ми се че работата ще е доста и два дни както преди сте маркирали няма да са достатъчно. Аз ще мога до седмица най - много.

Здрасти! аз ходих да оглеждам миналата година с Мечо и сега също би ми било интересно. преди обаче да се планира нещо колосално от много хора и за няколко дни, може би е добре да се мине просто за оглед, та да се знае какво се е променило след зимата Wink
Пон Фев 25, 2013 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:

Здрасти! аз ходих да оглеждам миналата година с Мечо и сега също би ми било интересно. преди обаче да се планира нещо колосално от много хора и за няколко дни, може би е добре да се мине просто за оглед, та да се знае какво се е променило след зимата Wink


Здравей.
Прав си, добре ще е да се направи разузнаване. mikesli по нагоре е писал за това. Още е много рано за да уговаряме точна дата, но към края на април, съобразявайки се с прогнозата за времето ще изберем някой от уикендите. Ако имаш други предложения пиши.
Пон Фев 25, 2013 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:

Ако ще правим нов маршрут ще трябва и да се маркира, нали? А БТС ?


Като се уточни какво точно ще се прави, аз мога да отида до БТС.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Фев 25, 2013 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Йосарян написа:

Ако ще правим нов маршрут ще трябва и да се маркира, нали? А БТС ?


Като се уточни какво точно ще се прави, аз мога да отида до БТС.


Добре, ти си свръзката с БТС.
А няма ли да дойдеш на "бойното поле" ? Тъкмо ще опишеш после всичко по твоя начин Very Happy
Пон Фев 25, 2013 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Свръзка добре звучи, но честно казано друга полза няма да има от ходенето до БТС, освен успокояване на гузните ни съвести, че може да правим това, което не ни е работа Wink Laughing
И наистина се надявам да мога да дойда, мисля че ще е хубаво приключение Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Фев 27, 2013 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ще я правим ли тази глупост Rolling Eyes ...или шъ праим някоя друга
Ако ще го правим, май е време да се уговаряме за предварителното ходене, ей го де е април Very Happy
Пон Мар 25, 2013 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Възможни дати 20и21 както и27и28 за тези разполагащи с повече време седмицата между тях.
Тези които желаят да се включат да го заявят,като за срещата +1,2...
Като база върбица примерно,ако има нещо по добро, да.
При добро време нощувка на палатки с възможност за хижата при лошо.
Варианти за работа и на изток и запад по проблемните участъци.
Това е предложение ,дайте и други,но да са около тази идея.
Мечо,Мите ,Яни-включете се, време е да го обсъдим.
Пон Мар 25, 2013 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
todor__x написа:
Възможни дати 20и21 както и27и28 за тези разполагащи с повече време седмицата между тях.
Тези които желаят да се включат да го заявят,като за срещата +1,2...
Като база върбица примерно,ако има нещо по добро, да.
При добро време нощувка на палатки с възможност за хижата при лошо.
Варианти за работа и на изток и запад по проблемните участъци.
Това е предложение ,дайте и други,но да са около тази идея.
Мечо,Мите ,Яни-включете се, време е да го обсъдим.

Aз още на срещата казах, че имам достатъчно време и ще остана около седмица там. Двама или трима да дойдат, ще работим. Но има един проблем. Трябва ни моторна резачка. Без такава можем само да дялкаме клечки за шишчета. Very Happy Very Happy Very Happy. Затова питам, имаме ли резачка?
tzezko, имаш ли възможност да дойдеш с резачка? И второ кой ще работи с резачката? Да се има в предвид, че ще се режат дебели дървета. Ако можеш да дойдеш, определи дата. Ще се съобразяваме единствено с твоето време.
Длъжен съм да кажа, че от 2 Май до 8 Май няма да бъда в България. Разбира се може и без мен, никой не е длъжен да се съобразява с моето време. Засега думата я има tzezko. Aко може и друг да дойде с резачка, още по-добре.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Мар 25, 2013 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Почивните дни в началото на май ще е сложно - първо е Великден и второ за толкова почивни дни всеки си е направил планове доста отрано. Някои може и да ги слеят с 27 и 28 април, ако си вземат отпуска понеделника и вторника.
Така че ако времето се оправи сигурно ще е добре на 20 и 21 април да отидем, с опцията който може да остане и 1-2 дни след това, ако има какво още да се прави. Лошото е, че няма как да предвидим дали ще вали един месец предварително.
Освен за техниката трябва да се реши и какви други материали ще трябват. Аз имам малко червена и бяла боя. Табелки кой ще направи и от какво? Колко пари ще са нужни?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 26, 2013 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:


Трябва да изберем дата и да се организираме - хора, логистика и инструменти. Аз например мога да взема моторна резачка от татко, само дето никога не съм работил с нея. Бързам да кажа и другото: РАБОТАТА Е МНОГО! За ден едва се обхожда.... Участъците за разчистване са 12-15 км. т.е. по-малко от половината между проходите, ама пък каква е джунгла! Искам и още нещо да кажа: Там където трасето минава по черни пътища, вероятно горските ще го почистят добре -значи ще трябва да се ходи на разузнаване.


Мислех че една малка група от нас ще отиде да огледа какво е положението за ден - два през април и след това ще решим кога е най - удобно през май месец, след празниците, да отидем и свършим работата. От това което се види ще може най добре да се прецени къде да е лагера, колко работа има и къде точно ще е най - трудно и ще трябва резачка ?

Аз имам да взимам една седмица отпуск през май, но не мога да кажа кога, че стават едни изненадващи движения в офиса. За мен ще е най - добре да изберете някаква начална дата през май, а аз ще дерзая да излезна тогава.
Мога да взема с мен малка моторна резачка, но не съм работил с нея. Дано Цецо да дойде, ако пък не тъкмо ще се науча Smile
Вто Мар 26, 2013 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сложно е двата пъти ходене. На нас ни е далече за пътуване. А и разни планове се въртят в главата ми за май Sad
Аз викам които успеем да идем през април да разузнаваме нищо не пречи да свършим и малко работа, каквото може. Повечето сме минавали оттам, обстановката е горе-долу позната.
Нека по-опитните кажат как да го направим. Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 26, 2013 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Сложно е двата пъти ходене. На нас ни е далече за пътуване. А и разни планове се въртят в главата ми за май Sad
Аз викам които успеем да идем през април да разузнаваме нищо не пречи да свършим и малко работа, каквото може. Повечето сме минавали оттам, обстановката е горе-долу позната.
Нека по-опитните кажат как да го направим. Smile

не е нужно да се ходи 2 пъти, поне не от всички. в началото на април /първите 1-2 уикенда/ трябва да се разузнае. не бих обещал, но ще помисля над една разходка на там. дори за 1 ден или за половин - може да се огледа голяма част от това което беше проблемно миналата година.
след това вече може би през май да се организира лагер-сбор Smile. ще е по-поносимо на палатки предполагам, а и ще се знае колко работа има. мисля, че и без резачка ще стане, па макар и по бавно - като вземем по една бичкия и дървета 30тина санта диаметър не са проблем.. що се отнася до боя, аз бих могъл да взема за своя сметка 2-3 кутии каквато там трябва не е проблем. но дали не е по добре да се разделят нещата - разчистване и маркиране..
Вто Мар 26, 2013 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Изчакайте да чуем tzezko. Тогава ще се реши всичко. Ако няма резачка, без мене. Ще отида само да маркирам. Засега сме с резачката на Йосарян, и ще се съобразяваме с неговото време.
tzezko да се обади, да или не.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Мар 26, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lauta rulez



Регистриран на: 21 Юни 2011
Мнения: 34
Местожителство: Джендем тепе

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.
Аз също бих се включил в разчистването на участъка, но последната седмица на април няма да мога. Май месец съм на разположение. Палаткуване е добра идея. На линия съм и с голямо мачете.
Сря Мар 27, 2013 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ще дойда. И ще режа. Като бесен. И вероятно ще доведа двама- трима само да извличат настрани.
Ама това рязане на тънките и дебелите дървета , дори и паднали, да го посъгласуваме малко с регионалния горски, а? Да не ни ощавят с дебел акт за незаконна сеч. Нека излъчим и отговорник за контакт с институциите.
Иначе съм си сам началник и напълно разполагам с времето си. Който и да е от априлските уикенди става. За Великденско- Гергьовденския май имам вече план, после мога пак. Ще дойда с пикап с оглед транспортирането на материална база до местобивакуването.
Сря Мар 27, 2013 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 2 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov