ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
въпроси за пътеки и маршрути
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
въпроси за пътеки и маршрути
Автор Съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение въпроси за пътеки и маршрути Отговорете с цитат
Здравейте,
пролетта вече чука на вратата и започвам подготовка за новите маршрути. Прегледах всички теми по форума и не открих инфо за някои маршрути - ако някой ми обърне внимание много ще съм благодарен:
1. някой да има GPS трак на прехода от соколна до мазалат по тънката рътлина и кривата пътека
2. някой може ли да даде описание на маршрутите от ямна към билото.
3. GPS трак+инфо за маршрута рибарица бенковски по тънката рътлина
4. всякакво инфо за маршрута от троян през х.Чучул към билото
5. всякакво инфо за двата маршрута през крайов присой и по река малка крайовица към х.Амбарица

Освен това имам и два въпроса:
1. От клисура към билото (без да броим този който е по прага Козница) има три маршрута - един от могилата Острица покрай вр.Велеви черкви до Влахбунар и каменната порта и един през равна река до рибаришки проход и ветровити преслап. А за третия съм чувал, че спускайки се надолу от влахбунар и минавайки покрай изворите на равна река не се завива надясно и надолу по коловете а се продължава направо през едно връхче с кота 1536 и се слиза в зли дол. Въпросът ми е това така ли е и молба за малко повече инфо.
2. Има ли маршрут/пътека от х.Балкански рози към видимската пътека и от там билото или трябва да се обикаля през хижа Левски или хижа Хубавец.

Мерси предварително
Пон Мар 11, 2013 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Здравей!
По въпросите ти мога да помогна само с трак около х.Чучул и то половинчато Sad качвали сме се от юг така че трака е Кърнарско ханче-Джафар дере-з.Орлово гнездо-х.Чучул-махала Нешковци-Стенето-х.Дерменкая-х.Пашова мъка-Кърнарско ханче.
Ако ти върши работа-ще ти го пратя!
Поздрави!
Вто Мар 12, 2013 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Участъкът от Нешковци до Дерменка е временно затворен. Миналата година имаше загинал там.

Мога да помогна с инфо и снимки за маршрута от Рибарица до Бенковски. Нямам трак, защото нямам gps, но не е сложен Smile
Вто Мар 12, 2013 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
ще съм благодарен за всякаква информация. Мерси
Вто Мар 12, 2013 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Рибарица се тръгва нагоре по пътя покрай река Заводна ( https://maps.google.com/?ll=42.83671,24.379829&spn=0.001575,0.002411&t=h&z=19&layer=c&cbll=42.83671,24.379317&panoid=mXaoXu4m-gchWGVG3x9R_A&cbp=12,208.67,,0,16.17 ).
След 3-4 км се достига до началото на парк "Централен балкан". Вдясно от пътя, точно до табелата на парка има полянка, която става за паркинг Smile
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/576297_3602796915479_2077065111_n.jpg
От тази полянка започва маршрута (в дъното на снимката, между дърветата). Началото не е маркирано, но се върви все по един дърварски черен път. Малко по-нагоре вече се появява и зелената маркировка за Бенковски. От време на време има пътеки, които секат напряко между завоите на този път. Маркировката по целият маршрут като цяло е добра, но има няколко места на които се губи. С малко повече внимание няма да е проблем.
След около един час изкачване през гората се излиза на една полянка на която черният път свършва http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/581836_588720284472256_2085058253_n.jpg
Ако е обрасла с папрат тази пътека на снимката може и да не се вижда. Няма да е трудно да я откриете, но внимавайте, че от там тръгва и някаква друга пътека със стара червена маркировка. Помнете, че сте по зелената Smile
От тази полянка нагоре се върви нагоре все през гора и след още около час изкачване излизате на билото на "Тънката рътлина" http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/312520_298348976842723_1528564997_n.jpg
Оттам пътеката минава по билото и започва да подсича вр. Ушите, като минава последователно през гора и полянки http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/539492_3602811075833_372273845_n.jpg
Постепенно излиза над гората, върви по края и, минава покрай един овчарник и стига до хижата. Общо 3-4 часа нормално ходене Smile

Това е. Не е сложно. Просто следвайте маркировката, а ако се случи да я загубите, огледайте се наоколо и ще я откриете. Тя е доволно гъста, само тук-там на някои места са пропуснали да я нанесат.
Вто Мар 12, 2013 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Погледни http://bgmountains.org/ за колекция от свободни тракове и пътеписи из българските планини.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 12, 2013 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Re: въпроси за пътеки и маршрути Отговорете с цитат
kokoboko написа:
Здравейте,
пролетта вече чука на вратата и започвам подготовка за новите маршрути. Прегледах всички теми по форума и не открих инфо за някои маршрути - ако някой ми обърне внимание много ще съм благодарен:
1. някой да има GPS трак на прехода от соколна до мазалат по тънката рътлина и кривата пътека

2. Има ли маршрут/пътека от х.Балкански рози към видимската пътека и от там билото или трябва да се обикаля през хижа Левски или хижа Хубавец.

Мерси предварително


С тракове не мога да помогна, но по първия въпрос, ако все пак тръгнеш, имай впредвид, че след слизането от Тънката рътлина проблем поне до средата на юли ще е пресичането на пълноводната река Соколна. Обаче тук нейде из форума един колега от Варна беше писал, че трябва да се върви около 500м срещу течението и имало запазен мост и после се връщаш надолу по другия бряг и се опитваш да хванеш Кривата пътека, което си е също проблемно, защото отклонението е добре замаскирано в шубраците.

По втория въпрос: Някъде на средата на пътеката между хижите Балкански рози и Левски има едно скоро ремонтирано през миналата година дървено мостче. Та ако се върви в посока х. Левски, след мостчето пътеката се изкачва на няколко завоя нагоре и наляво и там се отклонява на север пастирска пътека, която води към местност Топaлица/голяма наклонена поляна с южно изложение/. Изкачването е доста и е стръмно, повече от час до Топалица. Оттам тръгва нагоре Видимската пътека и пресича билото между Костенурката и Кръстците. За съжаление пътеката и отклонението към нея не са маркирани, ползва се предимно от пастирите и по малко от добре запознати с района туристи.


Последната промяна е направена от Plamen К на Сря Мар 13, 2013 12:06 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Мар 12, 2013 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
От Ямна към билото....до някъде има коларски път, използва се от дървосекачите. После на горе си цепихме през гората. Излиза се някъде при връх Голяма занога.
Вто Мар 12, 2013 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Участъкът от Нешковци до Дерменка е временно затворен.

Той тоя участък е перманентно затворен-нещо като пътя Троян-Кърнаре зимата... Very Happy ние минахме когато го бяха"затворили"-с повече внимание се минава-не е невъзможно!А,и никой не ни спря да ни глоби... Laughing
п.п. в същата заповед май фигурираше като затворен и маршрута по Тънката рътлина и Кривата пътека като затворен -поради падналия мост(който няма да се вдигне вече-амин!)
Сря Мар 13, 2013 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
zezo и Plamen K мерси,
Dido изровил съм го целия но точно за тези поне аз не отктих
fena73 то както е тръгнало скоро може да оставят само пътеките до рай и плевен отворени. Когато се внимава и знаеш къде си и какво те чака може и да стигнеш Laughing
Сря Мар 13, 2013 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
kokoboko написа:
zezo и Plamen K мерси,
Dido изровил съм го целия но точно за тези поне аз не отктих
fena73 то както е тръгнало скоро може да оставят само пътеките до рай и плевен отворени. Когато се внимава и знаеш къде си и какво те чака може и да стигнеш Laughing


За Видимската пътека - съвсем ориентировъчно, това е посоката /"с цвят лилав", както пее Ирина Флорин/


Сря Мар 13, 2013 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Живота



Регистриран на: 06 Окт 2011
Мнения: 275

Мнение Re: въпроси за пътеки и маршрути Отговорете с цитат
kokoboko написа:
2. Има ли маршрут/пътека от х.Балкански рози към видимската пътека и от там билото или трябва да се обикаля през хижа Левски или хижа Хубавец.


От х.Балкански рози има пътека,но е без маркировка,и почти не се забелязва защото вече не се използва,но има надписи по дърветата които навремето са служили за маркировка,пътеката излиза на рида Хубавец и там се включваш в Ком-Емине където има отбивка за Видимската пътека.Ето малко информация да добиеш някаква представа,тогава малко инпровизирах с подсичане и се озовах до разклона за Видимската пътека.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=4457
Пет Мар 15, 2013 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoboko



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 34

Мнение Отговорете с цитат
Ади де дайте още малко инфо Think
Пет Мар 15, 2013 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petar



Регистриран на: 08 Фев 2012
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
За да не отварям нова тема реших да пиша направо в тази. Сега за почивните дни 1-3 май мислим да се поразходим, но още не съм решик кой маршрут да хванем. Спрял съм се на маршрута с. Рибарица - х. Бенковски - х. Ехо - с. Рибарица. Интересува ме какво е състоянието на снега по пътеките ако някой е минавал скоро по този маршут, тъй като ми се ще да си щъкам по къси гащи и да не ми се пълнат обувките със сняг. Ако някой има актуална иформация и за цените на споменатите хижи също ще ни е от полза.
Пон Апр 29, 2013 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
От Рибарица се тръгва нагоре по пътя покрай река Заводна .... подсича вр. Ушите, като минава последователно през гора и полянки.


Тоест пътеката от х.Бенковски до Рибарица се използва ? Дали може да пуснеш всички снимки, че ме вълнува терена какъв е?

Интересува ме дали пътеката по Тънката рътлина е много обрасла и дали е това жълтото на картата https://lh3.googleusercontent.com/-gLEAVu39iaI/UgOewlDTJsI/AAAAAAAAEUs/gOHXjhG5beY/w958-h665-no/Vezhen+district.jpg

Всяка информация ще ми е полезна.

Също гледам че е отбелязана на картата и една пътека от х.Вежен директно до наблюдателницата на Екопътека Царичина - тази лилавата отбелязана на картата. Има ли такава пътека, проходима ли е .... някой ако е ходил някога там да сподели Smile

мерси

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Авг 08, 2013 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov