ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Шествие в защита на Национален парк Пирин - 26.02.2013г.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Шествие в защита на Национален парк Пирин - 26.02.2013г.
Автор Съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Шествие в защита на Национален парк Пирин - 26.02.2013г. Отговорете с цитат
Здравейте!

Отново има нужда от подкрепата ни в борбата за запазване на Пирин и природата на България въобще.

На 26.02.2013г. се организира поредното шествие - "начален час 18,30 ч. , тръгване в 19 ч. и сборен пункт бившата аптека, в началото на пешеходна зона на бул. „Витоша“. Шествието ще завърши пред Министерски съвет."

http://forthenature.org/actions/334 - от там е информацията ми за протеста. Разпространявам...
Съб Фев 23, 2013 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аз съм там! Отговорете с цитат
А вие?
Нед Фев 24, 2013 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм на работа. Crying or Very sad
Пон Фев 25, 2013 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, то е ясно, че не всеки ще има възможност.

Важно е, който може да подкрепи, да го направи. Няма време за отлагане.

На фона на общонационалните протести, някак е слаба подкрепата за Пирин. А това, което му скроиха като промени в Плана за управление ще мине тихо и безпроблемно в Министерски съвет и после вече ще е много трудно да се борим с последствията. Тези промени "връзват гащите" на Цеко и компания за старите нарушения и му дават възможност за ново мащабно разширение на ски зоната. То вече ще се брои законно, защото ще е разрешено от променения План за управление - нищо, че тези промени бяха направени в разрез със законите
Пон Фев 25, 2013 8:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Един интересен разговор с Тома Белев по Канал 3 Отговорете с цитат
Ровейки се в нета попаднах на интервю с Тома Белев по Канал 3, ако не сте го гледали:
http://kanal3.bg/?v=10883
За Пирин се говори някъде след 15-16-тата минута на записа.

А шестващите за Пирин този път не бяхме никак малко: http://www.youtube.com/watch?v=X7ggbkP5Wz8
Поздрави!
Чет Фев 28, 2013 2:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение За шествието и интервюто с Тома Белев Отговорете с цитат
Шествието наистина беше внушително. Много добре организирано, дисциплинирано и в същото време активно. Аз обаче хем се радвах на младите, хем ме хвана яд: абе, тия млади нямат ли родители? А защо не и дядовци - освен мен? По-възрастните не се ли интересуват от природата, която оставят на децата си? Питам и не чакам отговор... Чак накрая хората бая оредяха, защото два часа на студа трудно се издържа.

Интервюто с Тома Белев е много информативно. С факти, дати и имена. Само че ми се вдигна кръвното - как може такива изроди да ни управляват! Отново ще напомня, че ЕВДОКИЯ МАНЕВА предаде/продаде Пирин на ЮЛЕН в последните си дни на министърка, а сега в последните си дни на зам.-министър се опитва да затвърди и разшири техните позиции. Министърка от ДСБ и зам.-министър в ГЕРБ. Опозиция били, а? Мафия са, нищо друго! Когато е да се краде, няма партийни различия. Доказателства? Ами нито едно управление не е ликвидирало безобразията на предходното. Трае си за тях четири години и изведнъж се сеща точно преди изборите, когато вече всички срокове за съдебни процедури са пропуснати. Затова пак ще отправя призив към "зелените": не се ли обединят политически, не влязат ли с общи листи в парламента, природата ще продължат да я унищожават всички партии ан блок. В "зелените" е спасението!
Чет Фев 28, 2013 4:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Малко инфо за предстоящия утре дебат за Пирин Отговорете с цитат
http://forthenature.org/news/2634
"Община Банско отказа да приеме участие в дискусията.", се съобщава в края на текста. Ами след краткото му "адекватно" изказване: " Застрояване няма да има, ако не сте виждали писти, елата да видите, това са поляни." - взето от http://www.focus-radio.net/?action=news&id=646746%AE=1, човека явно не вижда необходимост да дебатира или си разчита на старите изпипани управленски методики в стил "само, че си траем и че си праим що си знаем"
Чет Фев 28, 2013 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка, ако толкова им беше проблема опашките на кабинката и нуждата от втора кабина - да направят една такава успоредно до текущата и исканията им са удовлетворени. Но сега на практика се удовлетвориха искания за 1 кабина + нова ски зона край Разлог, нова ски зона край Добринище и нова ски зона край Банско. До колкото знам край Добринище апетитите са свързани с вр. Безбог и почти до върха му да се катерят разни влекове, а край Банско мераците са май за Демянишката долина ....

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Чет Фев 28, 2013 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Да подкрепим Зелените! Отговорете с цитат
Драги приятели, тези, които организираха митингите срещу горните безобразия, в подкрепа на черноморските плажове и в защита на Витоша, сега имат нужда от 7000 подписа, за да се регистрират за изборите. Следобедите те събират подписи до паметника на патр. Евтимий. Ако някой желае да се включи с подпис, но е възпрепятстван да ги намери, може да ми пише на личната поща.
Сря Мар 20, 2013 12:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov