ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Опъване на палатка на Витоша
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Опъване на палатка на Витоша
Автор Съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
някой може ли да ни препоръча къде може да се опъни палатка на витоша
Пет Апр 26, 2013 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
някой може ли да ни препоръча къде може да се опъни палатка на витоша
Пет Апр 26, 2013 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
geriandiliq написа:
някой може ли да ни препоръча къде може да се опъни палатка на витоша


Забранено е опъванИто на палатки в парк Витоша. Забраната важи и за неграмотни селяни. Диви животни в парка има - главно лисици, язовци, птици,гущери/дъждовници, змийчета и около 12 мечки...умни животни са и избягват срещите с хора.
Пет Апр 26, 2013 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА ТИ amdimitrov.
И моля да не се обиждаме.
Пет Апр 26, 2013 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
geriandiliq написа:
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА ТИ amdimitrov.
И моля да не се обиждаме.

Моля Smile
Аз не обиждам никой. Просто внасям яснота, тъй като на Витоша е пълно с неграмотни селяни, които не спазват никакви правила. Не знам защо се засегна...може би има причина Wink
Пет Апр 26, 2013 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
сигурно сте прав.самият аз за 1ви път тази година се качих на черни връх благодарение на форума
Пет Апр 26, 2013 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По-скоро истината е, че на Витоша е пълно с граждани, поради близостта и до София, която все пак е град Laughing Доколко са грамотни вече е друг въпрос, все още не се правят матури на Черни връх за да разберем Wink

Нека хората спят на палатка, пък после като им хареса ще им четем тук пътеписите Smile
Не сме ние с палатките тези дето съсипваме планините Sad

geriandiliq, и аз не знам къде може да се опъне палатка на Витоша, но ако това стане на разстояние от пътеката вероятността някой да наскочи на вас и да ви забрани е малка. Така че това е едната възможност - отивате на ливадите около Планинец или Копитото и се разполагате по-настрани от пътеките.
Ако пък искате да сте близо до цивилизацията имате възможност над Железница, където има река, огнища и беседки. Доколкото там се палят огньове, едва ли ще навреди и опъването на палатка.
Така че няма какво да се чудите, тръгвайте по някоя пътека нагоре, като имате желание място ще се намери Smile На Витоша полянки има много Smile
И нали знаете - както сте заварили мястото, така да го оставите на сутринта. А може и по-чисто, ако извършите добро дело и оберете и чуждия боклук. Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Апр 26, 2013 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
вече сме събирали боклуците на хората Exclamation Exclamation Exclamation на връщане от черни връх.Тръгнахме на горе с една раница а се върнахме с допълнителна чанта.
Пет Апр 26, 2013 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dragoo



Регистриран на: 24 Юни 2012
Мнения: 40

Мнение Отговорете с цитат
Ако не сте големи планинари и не сте по преходите, от с. Железница като тръгнете нагоре по колчетата към Черни връх (не от чешмата, а от следващата спирка при тепавицата) след 15 мин се намирате на една поляна с река до нея(падат се в ляво от пътеката) - прекрасни условия за палатка и достъпно за мързеливи хора. Единсвения проблем е, че там е достъпно и за коли и много селяци ходят там, оставят си боклука, чупят т.н. След като приключите боклуците в торбичките и надолу към София Wink

_________________
"Marketing is becoming a battle bases more on information than on sales power.", Philip Kotler
Пет Апр 26, 2013 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
По принцип темата за опъване на палатка в парковете ( Витоша също е с такъв статут ) е дъвкан много пъти.
Не е разрешено, така е.
Ако се спазват обаче правила като посочените по-горе, не я окопаваш, не се каните да правите чеверме и изобщо след като я събереш и си тръгнеш единствената следа след теб остане стъпканата трева, значи не бива да те терзаят някакви угризения.
За животните във Витоша няма от какво да се притесняваш. До толкова е фрашкано със хора, че животинките ще те заобиколят в радиус, от който ти няма и да разбереш.
E... Явно има и изключения Very Happy
Нооо... Човекът си е жив и здрав 8 години след това Laughing
Пет Апр 26, 2013 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
много ви благодаря за информацията.като решим къде ще ходим ще ви кажем а след това ще разберете как сме си прекарали.
а между другото утре 27 пак ще ходим до черни връх
Пет Апр 26, 2013 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Явно ще се разминем тъй като съм планувал малко профилактика по кожените си доспехи точно утре Cool
Нооо неделя съм там както винаги по пътят на мечката Laughing

Между другото това лято съм планувал купуване на собствена палатка и съответно максимално според свободното време нощуване над 2000м като част от подготовката, която правя.
Не, че съм някакъв особен фен на бивакуването на палатка, дори винаги, когато позволява времето изобщо и не разпъвам сергията а го карам само на спален чувал. Или хижа... Но във Витоша няма такива екстри на подобна височина а пък е място, където човек може да се качи и след работа...

Хайде, приятна разходка утре.
Предполагам и двата дни ще бъде както в Борисовата градина предвид времето но ако човек се напъне може да намери нещо приятно и в това.
Съб Апр 27, 2013 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Хм, Rolling Eyes Еспер с тази твоя подготовка за бивакуване над-2000м си ми особено съмнителен???? Направо подозрителен даже Cool Май,май определено сме в един "вагон" ама в различни купета Very Happy Дали пък да не попитам направо, А? Елбрус или Монтблан......? Да, нашата Витоша дава идеална възможност за добра високопланинска подготовка! Явно обаче ти си по-напред с подготовката. Аз за сега само се опитвам да подържам що-годе прилична форма, имам неколко килограмчета от зимните пръжки Very Happy . Мисля, че за Лхотце през 1982г един от подготвителните лагери зимата го правиха под Големия резен от североизточната страна? Та, по-същество: Уведомявай как върви подготовката да "сверяваме" часовниците от време на време Question
Сря Май 01, 2013 5:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Елбрус тази година Smile
Ами на лични ще ти оставя телефон, ако пътуваме в сравнително една посока е тъпо да бъден сами никове Wink
Сря Май 01, 2013 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov