ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обществен транспорт до Петрохан?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Обществен транспорт до Петрохан?
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Обществен транспорт до Петрохан? Отговорете с цитат
Здравейте, планирам в близко бъдеще да направя еднодневен преход из северната част на Понор планина, тръгвайки от Петрохан, през Куклите до Зимевица.
За целта ми трябва нещо, което да ме отведе до Петрохан, откъдето да тръгна в достатъчно разумно време предиобед - така, че да имам поне 8 часа на разположение за 26-те километра път, които ме чакат. Тъй като последният автобус от Зимевица за Своге е в 18.30 часа, трябва да съм на Петрохан около 10.00 часа.
Помагайте, никъде не мога да открия читава актуална информация за какъвто и да е транспорт през прохода (зная, че е затворен за автобуси над 3.5 тона, но няма ли микробуси/маршрутки и ако да - какво им е разписанието???).
Предварително благодаря и Весели празници на всички!
Съб Май 04, 2013 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
на автогарата може да се пита за автобус до Берковица , май съм засичала по шосето до Монтана през Берковица
http://www.berkovitsa.bg/category/economy/transport/
Пон Май 06, 2013 4:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Бре, бре, нещата май са страшни. Официалната информация от Централна автогара гласи, че има един автобус за берковица в 11:00 часа, който е на Петрохан около 12:30, т. е. твърде късно за моите планове.
Мисълта ми беше дали някой няма "по-така" информация за автобуси/микробуси, които тръгват от по-криминални места и за които информация в нета няма.
Ама така като гледам ...
Вто Май 07, 2013 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Принципно има някакви автомобили от Берковица, който пътуват по заявка на телефона, но нямам информация за телефони и т.н. Мога да ти кажа само, че стопа е доста вървежен и в двете посоки, и обикновено винаги съм стигал преди автобуса в крайната точка, хората са готини!!!
Вто Май 07, 2013 3:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Според жената от туристическия информационен център в Берковица има коли, които всяка сутрин след осем и половина спират срещу централна автогара в посока хотел Принцес (тя каза където продаваха дюнери) и карат хора на цената на автобусния билет. Става въпрос за делнични дни, за събота и неделя не можа да ми каже дали има. Стори ми се много странно това нещо, но тя ме увери, че със сигурност ги има.
Rincewind, ако имаш време разходи се до там и се огледай, може да се уговориш предварително с някой да те закара Smile

Чела съм по пътеписи, че тръгват от автогара Север някакви автобуси, но сигурно вече отдавна не вървят, доста автобуси изчезнаха в последните години. Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Май 07, 2013 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви ... Чудесно е това за полулегалния транспорт от Берковица (гледай ти на какви неща се радваме вече Exclamation ), но и дотам преди 10:30-11:00 часа няма как да се добереш, така че е все едно дали ще тръгна от София в 11:00 или в Берковица в 11:00.
Май ще трябва да изкопча отнейде и втори ден - къде обед в Петрохан, марш на скок до Комовете за уплътняване на следобеда, спане в хижата на Петрохан, и след това цяяяяяял ден за Голем Понор.
Ха да видим.

ПП. То хора много, които могат да ме метнат от София до Петрохан, ама някак си не ми се иска да ги гърбя да стават в 5 сутринта, за да ми уйдисват на акъла. Laughing
ППП. Стопът не е вариант, тъй като няма да съм сам, а може и да сме повече от двама, така че шансовете за стоп намаляват драстично.
Вто Май 07, 2013 4:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...Чела съм по пътеписи, че тръгват от автогара Север някакви автобуси, но сигурно вече отдавна не вървят, доста автобуси изчезнаха в последните години. Sad

През Юли 2011 г. при тръгване на Ком Емине, четох в интернета, че от Гара Север има автобуси към Петрохан. Слязох от влака и се оказа, че няма такива.
В 8,00 часа хванах автобус от Централна автогара, но не помня за къде беше. Мисля, че беше за Монтана.
Преди 10,00 часа бях на Петрохан.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 07, 2013 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Meco puh,
за съжаление тези ранни автобуси от централна автогара за Монтана вече не минават през Петрохан, а през Витиня-Ботевград, тъй като Петрохан е затворен за МПС-та над 3.5 тона. Останала е само една фирма с микробуси, за която има информация, и именно тя тръгва от централна автогара в 11:00. Тя няма по-ранни курсове. Нищо друго не може да се открие в "публичното пространство".
Вто Май 07, 2013 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov