ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде да си разходя снегоходките?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Къде да си разходя снегоходките?
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
хъм.. какво да ти кажа.. почни от някъде, пък после... то ще си доде.
ако нямаш спътници за зимни условия, виж тук във форума има някои момци от северозапада - Вальо е от Враца, и Редекс - от Лом, и двамата са ходили зимата, може да спретнете нещо съвместно .. само идея.
Друга идея - иди към вр. Ком, Мургаш, Свищиплаз.
Моите зимни ходения, примерно, започнаха с ходене с неподходяща екипировка и маратонки из Средна гора. После Осоговския баир, после Рила.
Подготви си екипировката, преди да тръгнеш - цялата, щото например, не е готино да вървиш цял ден с мокри крака, само заради пустия мерак..

_________________
Чет Ное 20, 2008 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Имам тука един спътник под ръка Smile Ако има желаещи все пак, добре са дошли! Иначе това дето казваш за екипировката си е така - нали все пак отиваш да ти е хубаво, не да си навличаш на главата измръзвания примерно. Аз писах тука една друга тема относно екипировката, та хората ми помогнаха с това-онова, че зимата ми е ново двайсе... То все до пари опира да му се не види, ама ще гладам да си набавя всичко.
Чет Ное 20, 2008 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Имаме си един русенец от скоро във форума /поне за него знам де../
Сашо се зове...по прякор technobeast

Я го преслушай...пък и той да не се ослушва.. Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Ное 20, 2008 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
usm_sladka



Регистриран на: 22 Окт 2008
Мнения: 17
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
polly, здравей! Искам да ти кажа, че и ние сме наточили зъби за Тевно езеро и искахме да отидем точно за Нова година (Шуменска група). За съжаление, почти всички са семейни, като все един от двамата не е планинар и разбираш... няма как да се делят за Нова година. Та решихме твърдо да се качим януари. Предстои да се уговорим с водач, защото Пирин не е шега работа. Въпреки това, ако сте решили твърдо за Нова година да сте там, ще се постарая да си намеря другарчета и да направим група. Така ще мога да се порадвам на Пирин два пъти тази зима Very Happy .

_________________
Умирам си по планини да крача,
ама Пирина красив - най-много тачаSmile
Пон Ное 24, 2008 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Усмивке (нали usm е за усмивка?). Ние с приятеля ми вече си запазихме по едно място на х. Гоце Делчев за Нова Година, че да е сигурно че има къде да се спи, обаче още не сме се отказали от идеята за Тевно, така че ако искаш като уговориш групата и водача свирни. Определено това с водача е добра идея, а пък Шумен ей го къде е (ние сме в Русе). Пиши пак като уточниш плана! Croc

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Пон Ное 24, 2008 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Безопасни зимни маршрути за Тевно езеро откъм х. Гоце Делчев и х. Безбог няма ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 24, 2008 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Безопасни зимни маршрути за Тевно езеро откъм х. Гоце Делчев и х. Безбог няма ...

То "безопасно" не знам въобще защо съществува като понятие... Smile Но в крайна сметка никой не се е тръшнал да се прави на магаре на мост, та каквото стане...

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Пон Ное 24, 2008 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Как да ти кажа - има маршрути с висок и нисък лавинен риск. Откъм х. Безбог рискът е много голям на две места - слизането към Попово езеро и в района на лявата Кралевдворска порта. Първото място си има шо-годе подходящо преминаване, но през портата мисля няма разумни алтернативи. Затова ти пиша, че няма зимен маршрут оттам.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 24, 2008 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Мда, опасявах се че точно през таз порта ще се минава... Ама то това е лятната пътека... Аз си мислех че ще има зимна някаква... Bad Mood

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Пон Ное 24, 2008 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
Мда, опасявах се че точно през таз порта ще се минава... Ама то това е лятната пътека... Аз си мислех че ще има зимна някаква... Bad Mood


Ми не се минава - това ти казвам ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 24, 2008 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Тюх... Smile Никва оправия значи Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Пон Ное 24, 2008 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
usm_sladka



Регистриран на: 22 Окт 2008
Мнения: 17
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Има оправия, но начинанието е силно рисковано. В никакъв случай НЕ ТРЪГВАЙТЕ САМО ДВАМА, би било фатална грешка. Колкото за маршрути, сравнително "безопасни", ако има такова понятие зимата в Пирин, вариантите са два: през Демяница или през Каменица. Засега Поли не успявам да навия никого за Нова Година. Имай в предвид и нещо друго. Три години подред ходя от 02. януари на ски и всяка година по това време вали и е лошо времето. Което допълнително би усложнило нещата горе. Въпреки всичко до последно ще поддържам връзка с теб. Представата ми за идеална Нова година е само и единствено Пирин и любимото Тевно.

_________________
Умирам си по планини да крача,
ама Пирина красив - най-много тачаSmile
Пон Ное 24, 2008 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
О, само двамата в никакъв случай, не съм толкоз луда Smile
Цитат:
Засега Поли не успявам да навия никого за Нова Година

И никой да не навиеш, няма проблем да дойдеш с нас, стига да имаш желание де, все пак не ни познаваш Smile Добре си дошла Smile
Цитат:
Представата ми за идеална Нова година е само и единствено Пирин и любимото Тевно.

Абсолютно се съгласявам, но все пак ако не може на Тевно - в най-лошия случай Безбог или Гоце Делчев. Ако искаш пиши ЛС да ти дам скайп или телефон Smile

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Пон Ное 24, 2008 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
usm_sladka



Регистриран на: 22 Окт 2008
Мнения: 17
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Това, че не ви познавам, за мен не е проблем. Срещата с непознати и то на Нова година при всички случаи ще е приключение. Около мен един по един влизат в семейната академия и сякаш забравят да се забавляват. А аз като свободна птица мога да си летя където си поискам, така че... искам Пирин, отивам в Пирин. stars_km77@abv.bg Smile

_________________
Умирам си по планини да крача,
ама Пирина красив - най-много тачаSmile
Пон Ное 24, 2008 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov