ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша.
Автор Съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Обиколката на Витоша. Отговорете с цитат
Здравейте на всички Smile Наскоро разбрах от колега от форума за въпросната обиколка на Витоша, която ще се проведе на 22.06 тази година.Адски много се запалих и без много да му мисля реших да се пробвам,пък каквото сабя покаже.Предполагам, че има доста хора от форума, които ще се включат, и много такива на които няма да им е за първи път.Идеята ми е тук да се обсъди самата обиколка, ако някой има да даде някой ценен съвет (Hints & Tips) също не би бил излишен, както и ако някой си търси компания за обиколката да каже тук. Разбрах че има доста контролни пунктове, така че количеството храна би могло да бъде сведено до минимум, както и литража на бутилката с вода.Дали не е добър вариант за 2ри чифт обувки, за преминаване през асфалтовите участъци, които на места не са малки ? Надявам се, че темата ще бъде от полезна на всеки, който реши да се включи в тазгодишната обиколка на Витоша. Поздрави на всички !!!

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Юни 05, 2013 2:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Съвета ми е да носиш минимално количество багаж и храна. Втори чифт обувки - забрави. Хубаво е обаче да имаш втори чифт чорапи.
Ще участвам за 5ти път тази година и мога да помогна с много съвети (питайте). Успех и ще се видим на стартаSmile
Сря Юни 05, 2013 5:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз също имам намерение да участвам тази година.
Не съм го правил до сега но тази година мисля да го включа в подготовката си...
Баща ми участваше няколко поредни години в миналото но напоследък ходи на др. подобни маратони.
Преди около месец беше някъде из пловдивски но го успях да го навия и за този във Витоша Smile
Намерението ми е да нося само сандали и нищо друго.

Иначе да - минимум багаж, ама наистина минимум. Бананка или някаква джобна раница.
Вода дали раздават на някой от пунктовете? Аз почти не пия вода и ако поне на един има даже и това няма да нося.

Въпрос: Миналата година на сайта имаше GPS трак с маршрута но не помня къде го записах пък тази година не виждам такъв. Не че е най-важното но някой има ли миналогодишният трак за Гармин?
Сря Юни 05, 2013 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Вода има на всеки пункт, а бонбони, вафли, соленки има на почти всички

ето и трака.
http://tpks.ws/VhAk
Сря Юни 05, 2013 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
До колкото знам относно водата, както каза колегата има на всеки пункт, НО трябва да имаш бутилка, в която да си налееш. И на мен ми е за първи път и целта ми единствено е да финиширам, за това искам да попитам горе долу какво темпо трябва да спазвам ( четох че по някои части от трасето се тича) и как вие разделяте обиколката на времена ?

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Юни 05, 2013 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Темо каквото можеш.
Стара изколна истина - няма нищо по-добро от равномерното темпо.
Не един и два пъти по склона са ме "издухвали" разни състезатели, които след половин час ги застигам изплезили език до петите...
Аз лично нямам никакво намерение да гоня време.
Тенкю за трака.
Сря Юни 05, 2013 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Важното е да можеш да поддържаш постоянно темпо от малко над 5 километра в час. Така за 20 часа ще успееш да изминеш 100 километра. Трябва да се има предвид, че вече трасето е съкратено и вече не са точно 100 километра, но ако се тръгне пеша от вкъщи и се прибереш отново пеша, стават горе-долу толкова. Трябва да се има предвид, че на почивките за наливане на вода, хапване на бонбони и сандвичи също се губи време, затова е важно средната скорост да е малко над 5 километра в час, за да се финишира успешно в рамките на регламента. Ако може по-бързо - още по-добре Smile

Лично аз на с. Кладница съм бил в около 4 часа, на с. Чуйпетлово - около 08-08:30, на с. Железница - 12:30-13:30, финиш - около 19-1930. С тези времена показвам, че и един обикновен турист, а не само активен спортист, може да измине 100 километра за едно денонощие.

Моят съвет към начинаещите в Обиколката е, ако не са си засичали темпото на ходене и не знаят каква скорост могат да поддържат, нека направят пробен преход, може и по улиците на София, някъде към 3-4 часа като за начало и да засекат километрите, времето, средната скорост и физическото си състояние в края на прехода.

Мое мнение - ако участникът никога досега не е изминавал над 40 километра за един ден, ще му бъде много трудно.

Това е засега от мен. Успех на всички и дано тази година надминем бройката от 100 финиширали пешеходци.
Сря Юни 05, 2013 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Ако времето е хубаво, аз тръгвам по шорти и потник с малка чантичка за кръста в която имам 1 телефон, кърпички и 1-2 вафли. 1/2 литър вода. Водата може да е малко за повечето хора, но понеже аз тичам, успява да ми стигне до следващия пункт (освен това познавам трасето и знам къде са реките). Никакви раници, резервни дрехи, сандвичи, ветровки и тн. Важно е да се знае че между пунктовете на Чуйпетльово и Брезите (45 - 65км) има само вода, така че вземете 1-2 бонбона повече.
Чет Юни 06, 2013 6:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Ако времето е хубаво, аз тръгвам по шорти и потник с малка чантичка за кръста в която имам 1 телефон, кърпички и 1-2 вафли. 1/2 литър вода. Водата може да е малко за повечето хора, но понеже аз тичам, успява да ми стигне до следващия пункт (освен това познавам трасето и знам къде са реките). Никакви раници, резервни дрехи, сандвичи, ветровки и тн. Важно е да се знае че между пунктовете на Чуйпетльово и Брезите (45 - 65км) има само вода, така че вземете 1-2 бонбона повече.


По отношение на последното уточнение - миналата година на Ярлово имаше добре зареден пункт с храна и вода.
Нед Юни 09, 2013 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
toc написа:
По отношение на последното уточнение - миналата година на Ярлово имаше добре зареден пункт с храна и вода.


Благодаря, явно миналата година съм минал бързо покрай него.
Нед Юни 09, 2013 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аматьор



Регистриран на: 25 Май 2013
Мнения: 3
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То и аз ще се пусна за пореден път.

За тия 100-тина км много трудно да се измисли тактика и тренировка разтоянието е голямо и всичко се случва.
Най-дългия ден в годината и ще го усетите!

Човешкото тяло е съвършено, то винаги ще издържи като има стимул. Така, че мисля че по-скоро трябва да сте заредени с воля и желание за успех.
Да не мислите постоянно колко много ви остава.Тва най много да ви скапе още повече.

Един много ценен съвет: Намерете си другарче.
Ако нямате аверче, който да тръгне с вас тръгнете с някой с вашето темпо така с приказки времето минава по-леко и по-важно се надъхвате един друг.

Иначе багажа шише вода, малко храна и ипримерно Властелина на пръстените луксозно издание твърди корици дорде скучаете на пунктовете.
Лично за мен щеките пречат. Пробвах с тях миналата година и незнаех къде да ги завра презповечето време.

А.
Пон Юни 10, 2013 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз се двоумя относно щеките, въпреки че можеш да ги оставиш на някой пункт и да ти ги превосят до някой следващ

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Юни 12, 2013 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз щеки не ползвам където и да било, обаче от познати, които ползват и са участвали в тази обиколка съм чувал, че в този случай са излишни и няма смисъл да се носят.
Пон Юни 17, 2013 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Не носете щеки. Тръгнете с минимално количество от всичко. Никакъв багаж и нищо излишно.
Пон Юни 17, 2013 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Дотук заявилите участие в настоящата тема съфорумци са по-малко от 2 процента от общо записалите се скороходци. Очаквах повече да вземат отношение по темата. Може да разпечатаме логото на планинарския форум и да го прикачим за номерата си. Така ще популяризираме форума, а и ще имаме още една причина да не се откажем - да не посрамваме същия този форум.
Чет Юни 20, 2013 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov