ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
БАТЕРИИ и ЗАРЯДНИ УСТРОЙСТВА
Автор Съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
loudidd написа:
dido написа:
В случая не обединява "мощността" им. 4 х 1.2 V = 4.8 V зарядно напрежение, ще има капацитет 2000-2500 mAh - колкото на единична батерия.


OK, около бъговете във форума бях питал и в другата тема за Power Box-а, и там колега ми каза да обединя това и това - тогава ще бъде ли обединена мощността на батериите, за да може човек да си зареди телефона три пъти, примерно?

Здрасти, аз писах за тая комбинация, нарочно съм ти дал линк към държач за 3 батерии така можеш да ползваш и обикновенни и акумулаторни батерии, ако искаш повече пъти да си зареждаш телефона просто трябва да удвоиш батериите с още едно гнездо и да ползваш 6 накуп или просто да се придържаш на варианта с 3 и след едно или две зареждания да ги смениш с нови.Аз лично си купувам 8 батерии за 3,5лв от супера не тежат нищо на практика и имам гарантирани 2 зареждания с тях което значи че ако тръгна с зареден телефон към една седмица имам ток гарантирано Very Happy


Благодаря, колега Smile
За мен този вариант, щом работи, е чудесен, защото разполагам с много чифтове акумулаторни батерии, тъй или иначе ги нося за фотоапарата, ако имам как да ги ползвам и за телефона, ще е супер, тъй като на него имам bgmountains. Значи взимам гнездото и повишаващия модул и си имам зарядно!?
Пон Юни 10, 2013 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
g.lubenov написа:
loudidd написа:
dido написа:
В случая не обединява "мощността" им. 4 х 1.2 V = 4.8 V зарядно напрежение, ще има капацитет 2000-2500 mAh - колкото на единична батерия.


OK, около бъговете във форума бях питал и в другата тема за Power Box-а, и там колега ми каза да обединя това и това - тогава ще бъде ли обединена мощността на батериите, за да може човек да си зареди телефона три пъти, примерно?

Здрасти, аз писах за тая комбинация, нарочно съм ти дал линк към държач за 3 батерии така можеш да ползваш и обикновенни и акумулаторни батерии, ако искаш повече пъти да си зареждаш телефона просто трябва да удвоиш батериите с още едно гнездо и да ползваш 6 накуп или просто да се придържаш на варианта с 3 и след едно или две зареждания да ги смениш с нови.Аз лично си купувам 8 батерии за 3,5лв от супера не тежат нищо на практика и имам гарантирани 2 зареждания с тях което значи че ако тръгна с зареден телефон към една седмица имам ток гарантирано Very Happy


Благодаря, колега Smile
За мен този вариант, щом работи, е чудесен, защото разполагам с много чифтове акумулаторни батерии, тъй или иначе ги нося за фотоапарата, ако имам как да ги ползвам и за телефона, ще е супер, тъй като на него имам bgmountains. Значи взимам гнездото и повишаващия модул и си имам зарядно!?


Да ще имаш зарядно но обърни внимание колко мАн са ти батериите Exclamation ако ползваш варианта с 3 батерии гледай да са над 2000мАн и да са еднаквиExclamation
Ако имаш доста батерии или като мен караш на китайски премини на вариант с два държача по 3 батерии така удвояваш капацитета на зарядното а и самия заряд ще е по бърз но отново всички батерии трябва да са еднакви, не че ако са различни няма да си заредиш телефона просто най калпавата батерия ше клекне преди другите които и да са наред вече ще са безполезни.
За вариант 6 батерии - купуваш два държача, от всеки излизат черна и червена жица, връзват се червена с червена, черна с черна Exclamation
Червената е +, черната - на снимката на модула е показано кое каде се запоява но ако не си се занимавал намери другарче електричар Smile . в тоя вариант зарядното ще си работи и с 3 батерии Exclamation просто трябва да се сложат в единия държач а другия да е празен.И още нещо повишаващия модул на празен ход има консумация която е минимална но я има батериите не трябва да са в гнездата просто преди да включиш телефона слагаш батериите по местата им после зареждаш тела и пак махаш батериите или си купуваш и един ключ http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A6%D0%BA+%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87+MTS201+ON-OFF и слагането/махането на батерии отпада.
Пон Юни 10, 2013 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
О и ако мислиш да ползваш телефона за навигация става ама 2 пъти на ден за по 10 мин да провериш каде си или в авариина ситуация да ти помогне, но да го ползваш постоянно за 3-4 часа ще изпие Very Happy и неговата си батерия и тия от зарядното Exclamation
Пон Юни 10, 2013 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Литиеви батерии Отговорете с цитат
Здравейте!
Да използвам темата за да питам-на опаковката на литиевите батерии(поне на energizer) пише 8 пъти по-дълъг живот.Ясно е че това не е истина-според изследванията,които Tuono е поместил капацитета е x5...някой друг има ли преки наплюдения и засичал ли е издръжливостта им!
Питам защото идеята ми е като ходя на Е-4 другия месец да не мъкна зарядни и презареждаеми тежки батерии а да взема литиеви-2 комплекта дали ще стигнат за 120-130 часа на гпс-са(с GP2700 изкарва 20-на часа)
Мерси предварително!
Вто Юни 11, 2013 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Литиеви батерии Отговорете с цитат
fena73 написа:
........


ПАВЕЛ написа:


п.с. За сравнение мога да посоча, че в моя челник литиевите издържат с 50% по-дълго при непрекъснат режим на работа и стайна температура от най - добре представилата се алкална батерия (от пробваните от мен 5-6 модела) - VARTA HIGH ENERGY. Челника беше включен на средния от трите режима с които разполага, и който използвам най-често......


Защо просто не направиш един тест с ГПС-а Very Happy ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Юни 11, 2013 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
С въпросните литиеви батерии, когато е топло, дадено устройство издържа около 2.5 пъти повече, в сравнение с алкалните, а теглото им е точно наполовина..Когато обаче температурите паднат под -10 градуса, нещата се променят значително.Просто на тях не им влияе студът, което не важи за алкалните, а за зарядните да не говорим.Скъпички са, но за отговорни неща трябва да се ползват именно такива.При тях няма шанс да си мислиш, че си носиш батерии, а всъщност да ги носиш, ама без заряд.Не случайно на лавинните уреди е забранено(по-скоро препоръчително), да се ползват със зарядни батерии... Wink
Така де, искам да кажа, че дори и да ползваш зарядни батерии и да си много доволен от тях, не е лошо да имаш в раницата и 2 броя литиеви за спешни ситуации, особено зимата.
Вто Юни 11, 2013 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Литиеви батерии Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
fena73 написа:
........


ПАВЕЛ написа:


п.с. За сравнение мога да посоча, че в моя челник литиевите издържат с 50% по-дълго при непрекъснат режим на работа и стайна температура от най - добре представилата се алкална батерия (от пробваните от мен 5-6 модела) - VARTA HIGH ENERGY. Челника беше включен на средния от трите режима с които разполага, и който използвам най-често......


Защо просто не направиш един тест с ГПС-а Very Happy ?

Трябва да е без да имам толкова работа с него,което с оглед на цената ми се струва необосновано а и няма да имам толкоз време(ако е вярно написаното Very Happy )
Вто Юни 11, 2013 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
Така де, искам да кажа, че дори и да ползваш зарядни батерии и да си много доволен от тях, не е лошо да имаш в раницата и 2 броя литиеви за спешни ситуации, особено зимата.

Имам си 2 комплекта литиеви-резерва за зимата-затова ми дойде идеята да ги ползвам сега за 15-на дена вместо да нося 2 шепи алкални или зарядни+зарядно...освен-няма да го държа постоянно пуснат и мисля да изкарам с тях-ще пиша кво е станало...
Вто Юни 11, 2013 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ще го имам предвид за зимата и ще взема два броя литиеви за машинката.

Сега обаче се чудя и аз като градския, Той за Е4 Аз за Е3.
зА 20 дена кво да взимам.
30 алкални батерии тежат сигурно цяло кило, а по хижи няма да ходим .

Аз не се чудя-решил съм! Cool
а Е-3 го изкарах с 2 комплекта презареждаеми и едно бързо зарядно-за 4-5 часа ги напомпваше,ама след като няма да ходите по хижи...
Вто Юни 11, 2013 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Егати и цената имат тези батерии energizer литиум.
Една подобна батерия струва колкото 4 броя хубави алкални батерии.
И това че издържат осем пъти повече Shocked
С акумулаторните машинката бачка два дена и нещо значи тези ще изкарат поне 17-18 дена.
То цяло Ком Емине може да се изкара с един комплект батерии на гпс-ът.
Чудно защо всички не ги ползват.Wink
Бива бива подвеждащи реклами, ама тези са си нагли.

Хората от маркетинга си знаят работата.Целта им е да изпразват джобовете.
anrieff от hardwarebg ги е споменал как се държат.Останах с впечатление че само рекламата им е голяма.За сега не бих ги купил.

п.п.
Ако наистина издържат на студ вече е друга бира.
Вто Юни 11, 2013 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Употребата на качествени литиеви батерии е оправдано само през зимата, освен ако не си бохем Very Happy .........Приказките за 9+ пъти повече издръжливост, небостъргачите и дураселките да ги оставим настрана...........В днешния свят, тотално залят от рекламата, всичко е хай, ултра стронг, дурабъл, и вери дипендъбъл Laughing . Истината поне за мен е следната :

- Varta High Energy АА - 4,5 часа непрекъсната работа на 47 лумена(среден режим) преди челника да превключи на ниския такъв (5 лумена) .

- Energizer Ultimate lithium АА - повече от 7 часа издръжливост в същата дисциплина Very Happy .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Вто Юни 11, 2013 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Да не повтарям някой,ама проверете машинката дали поддържа литиеви .


Последната промяна е направена от Momchil на Нед Мар 16, 2014 6:11 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юни 12, 2013 2:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Momchil написа:
Да не повтарям някой,ама проверете машинката дали поддържа литиеви .

Да да..има си меню в което избираш алкални,nimh или литиеви
Сря Юни 12, 2013 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
В Холандия видях в магазините Action http://www.action.nl/ литиеви батерии АА за стотинки, две бяха около евро.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Сря Юни 12, 2013 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, искам да попитам каде в София могат да се купят литиеви или акумулаторни батерий на Energizer (ако не някаде в центъра би било най-удобно) ?

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Юни 12, 2013 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Следваща
Страница 2 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov