ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Спомени от Страшното езеро

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Спомени от Страшното езеро
Автор Съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Спомени от Страшното езеро Отговорете с цитат
Здравейте, всички тук,
понеже съм голяма фенка на панорамките и аз искам да споделя с вас няколко хубави изгледчета.
Мислех си за Рила. Цяла седмица правих планчета къде да отпрашим в неделя. Обаче се случи така, че се събрахме повече хора с две коли и тръгнахме в събота следобяд към Мальовица. Според планчето трябваше преди залез слънце да се доберем до Страшното езеро, да спим там, кой на палатка, кой в заслона, а на сутринта ставане по - раничко и преди много да напече, да качим Попова капа и оттам каквото има до Ловница.
Тръгнахме късно, слънцето тъкмо залязваше и огряваше с мека червена светлина околните скали. Гледах ги и не можех да се нагледам ...








Успяхме да хванем залеза, но се изненадах, че слънцето се засне с лилав оттенък...
въпреки това снимчицата е хубава, и не мога да не я споделя с вас.




Стигнахме заслона почти по тъмно, но достатъчно светло за челници. Погледнахме на запад, където слънцето погали върховете и се скри. С последните му лъчи си отиде и топлината от въздуха, скалите и водата..
В заслона заварихме 3 - а души, които се готвеха за сън, тъй като не искахме да им пречим, излязохме да вечеряме навън. През малкото време, в което останахме извън заслона стана още по - студено. Идеята да спим на палатка стана абсурдна, така че всички си разпънахме спалните чували на наровете вътре в помещението. Малко преди да легнем, пристигна още една групичка от 4-а души, като трима легнаха вътре, а последния сутринта намерихме спящ отвън. Тъй като ние бяхме 8 души, а общо 14 спахме вътре, по някое време към 3 ч стана доста топло и уютно. Почти всички от нашата група спаха на пресекулки, предполагам, че съня ги е оборил към 5.30, когато и на мен ми се доспа. Но станах, защото исках да снимам изгрева.






Оставаше още малко до момента, когато върховете на Купена щяха да се огреят и тяхното отражение да се отрази в езерото отдолу.




По късно станаха всички, хапнахме и поехме нагоре. Предполагам, че всички знаете тези върхове -
Попова капа, Купена, Ловница, Орловец, така че няма да пускам тук снимки от тях.
По пътя обаче имаше интересни местенца и това са:
това проходче в скалите, с изглед към Страшното
[img]http://lh3.ggpht.com/_6XX4tSrcTdM/Rpqf4EdU4WI/AAAAAAAAGZQ/RbCzWwF0Hug/s800/P1070214.JPG[img]

Това местенце, някъде между Купена и Ловница..


Почти накрая, когато изкачихме последния връх - Орловец, когато жегата вече бе станала нетърпима,
направих последната снимка - на Мальовица и Еленското езеро от Орловец:


Това е засега. Бъдете здрави и по - малко болки в краката!
К.


Последната промяна е направена от Kat на Сря Авг 05, 2009 3:20 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пет Юли 20, 2007 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Чудесни снимки! ръкопляскания На последната се опитвам да проследя нашия маршрут!
Пет Юли 20, 2007 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации за фотографа!! Clap Цветовете по изгрев и залез са наистина много готини. Все пак последната снимка ми напълни душата. Mr. Green Cool
Пет Юли 20, 2007 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Еййй браво добре снимаш бе Кате, чудесно стои планината по изгрев и залез слънце, страшен цвят и детайли по скалите излизат Smile

Евала за последната снимка наистина, не можах да я позная пустата Мальовица отдалече, а е като за учебник снимката просто. Това е за тия, дето си мислят, че Мальовица е чукар някакъв стърчащ, както се вижда от ЦПШ-то Smile
Пет Юли 20, 2007 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
леле - мале, толкова похвали.. ще се възгордея Wink

mislesht, какъв ви е бил маршрута? че ми стана интересно Smile Аз пък се опитвам да разбера от тая снимка как от по-долното езеро се стига до Малката Мальовица ..
Speedy, много благодаря за хубавите думи... аз пък нямам думи Very Happy
dido, започнах да си мисля, че може и да отложа купуването на по - хубав апарат.. ти така ми напълни душата с това твое изказване.. цвят, детайли.. но, ще видим Very Happy

Пак благодаря и лека нощ, отивам мия зъбки и лягам. Brush
Пет Юли 20, 2007 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Kat написа:
леле - мале, толкова похвали.. ще се възгордея Wink

mislesht, какъв ви е бил маршрута? че ми стана интересно Smile


Пак благодаря и лека нощ, отивам мия зъбки и лягам. Brush


Виж предишната тема, Дидо е писал:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=172

Щото по разни улеи пердашихме, та затова ми стана интересна снимката.
Съб Юли 21, 2007 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Той се вижда доста добре на снимката между другото - сипея който започва вдясно под най-долното езеро, продължава през него и стига до горното вдясно пак, по-светлата ивица камънак.

Оттам пък може да се проследи и пътеката директно към Мальовица, по ръба.
Съб Юли 21, 2007 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
аа, тая тема я преглеждах, ама май нещо не съм чела както трябва, повече внимание обърнах на снимките ..
Относно позицията на снимане, тия дни ще ви представя друга гледна точна на всички тия красоти от темата на Дидо
Пон Юли 23, 2007 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov