ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Коне
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Коне
Автор Съобщение
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз постоянно срещам пуснати на свобода коне из всички планини. В Стара планина не съм имал преход, в който да не видя кончета, почти същото важи и за Рила. В 90% от случаите въобще не ни отразяват, а в случай, че са на пътя ни, любезно ги заобикаляме. В повечето случаи самите кончета избягват контакта с хората.
Пет Юли 19, 2013 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Конски нрави Отговорете с цитат
Не си много обективен. На Седемте езера, на Бъбрека, един кон ме издебна в гръб и ми заръфа раницата. Надуши яденето в нея. На Окото беше седнало семейство, което обядваше. Два коня нападнаха трапезата му, едва ги пропъдиха. На Урдините езера са цели табуни. Човек наистина не знае какво могат да предприемат. Ами че това са подивели животни - могат и да нападат. Какво чудно? Мальовишката река, от която взимат вода за хижата, е пълна с фекалии. И аз обичам кончета-вихрогончета, но трябва да си знаят периметъра. Не съм съгласен да ги оставят безстопанствени, особено в национални паркове. Същото важи за кравите и биковете - те вече са реална опасност за туристите.
Пет Юли 19, 2013 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ifcho



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
Странна тема малко. То в планината и мечки и вълци има и те ли трябва да се изловят и разкарат.

Ако не искате да срещате животинки, разхождайте се из парковете в града.
Нед Юли 21, 2013 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Животни тук и там Отговорете с цитат
Ифчо, нов си и не си чел стотиците мнения по темата за животните в планините. Повечето от писалите тук са за запазване на естествените популации, включително на вълци, мечки и прочие. Като стана дума, някой чул ли е нещо нещо ново за рисовете, дето искаха да ги реинтродуцират? Биковете и конете обаче не са естественото население на планините. Оше повече говорим за национални паркове. А подмятането ти за софийските паркове би било комично, ако не беше трагично - що хора бяха изгризани от подивели кучета.
Нед Юли 21, 2013 11:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov