ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СЪСТЕЗАНИЕ ПО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ НДК - Черни връх 30.08.2009
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
СЪСТЕЗАНИЕ ПО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ НДК - Черни връх 30.08.2009
Автор Съобщение
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение СЪСТЕЗАНИЕ ПО ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ НДК - Черни връх 30.08.2009 Отговорете с цитат
Здравейте приятели!

Ето една проява която всички приятели на планината трябва да подкрепим!

http://www.marathon.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186

Аз ще участвам а ВИЕ?

_________________
Прави добро!
Сря Авг 26, 2009 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аз сам навит......
ако има кой да ме свали после от Черни връх...... Smile
Сря Авг 26, 2009 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В наредбата е описано... Ще има извозване обратно с лифта...

_________________
Прави добро!
Сря Авг 26, 2009 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hellfire
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Ами за съжаление в неделя няма да съм в София, но утре мисля да мина по трасето .... така или иначе нямаше да се състезавам ...... Утре съм запланувал бири на вр. Камен дел Wink
Пет Авг 28, 2009 2:50 am
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Резултати Отговорете с цитат
Резултати от провелото се състезание можете да видите в линка на състезанието:http://www.marathon.dir.bg

Проявата беше организирана на добро ниво и с подобаващо отразяване от националните медии. (http://btv.bg/news/news_comments.pcgi?cont_id=138685). В състезанието взеха участие много спортисти от различни видове спорт: Лекоатлети, Ориентировачи, Ски-бягане,Биатлон а даже и Фехтовка както и много хора обичащи бягането.

Нека си пожелаем това да става все по масово мероприятие в следващите издания.

_________________
Прави добро!
Вто Сеп 01, 2009 8:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Какво е общото на този маратон с първото изкачване на 300 души водени от Алеко Константинов до Черни връх в миналото. Може би, че сега някои от маратонците припадат по време на бягането, а организаторите дори не знаят за това. Туризмът според мен не е тичане за време до някой връх, а ходене за удоволствие, но всеки си има вкус Very Happy Very Happy
Вто Сеп 01, 2009 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Spas написа:
................................
Туризмът според мен не е тичане за време до някой връх, а ходене за удоволствие, но всеки си има вкус Very Happy Very Happy


Туризъм се нарича пътуване с цел отдих и развлечение.
Другото е спорт със задължителните параметри като време, разстояние, денивелации и т.н. СТАТИСТИКА Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Сеп 01, 2009 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Spas написа:
................................
Туризмът според мен не е тичане за време до някой връх, а ходене за удоволствие, но всеки си има вкус Very Happy Very Happy


Туризъм се нарича пътуване с цел отдих и развлечение.
Другото е спорт със задължителните параметри като време, разстояние, денивелации и т.н. СТАТИСТИКА Rolling Eyes


Така е. Иначе в заглавието на темата си пише - състезание по..........
Туризмът не е състезание, не е спорт.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Сеп 01, 2009 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Re: Резултати Отговорете с цитат
GORNATAOL написа:

Нека си пожелаем това да става все по масово мероприятие в следващите издания.



не искам нищо да кажа срещу, но нека си кажат участниците във форума, колко от тях биха били доволни да идат на Черни връх и там.......пълно с народ не можеш да си намериш място Surprised (както го видях по телевизията)

веднъж нещо се бях объркал и в деня на интензивното ходене (не знаех че съвпада) и аз бях на Витоша.....леле нямаше такъв ужас.....се едно е маравуняк и хората като мравки по пътеките пълзят към Черни връх Very Happy Very Happy

всяка една такава масовост качва в планината хора, който нямат нищо общо с нея и природата .......мое мнение не ангажирам никой. ......

ПС: а някой може ли да докладва каква е ситуацията след това от към болкуци, почистване и т.н.....

последния път преди около месец прекарах около 5 часа от алеко до горе и обратно и много дъжд и т.н. обаче бяхме само 3 + 2 заблудени кат' нас чехи.... Very Happy Respect
Вто Сеп 01, 2009 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Драги Съфорумци - и приятели на планината!
Публикуваната тема за провеждане на това мероприятия бе с цел популязиране на този род състезания/мероприятия в България. Този вид състезания се провеждат от години не само на Витоша а и Рила, Пирин, Стара планина и т.н.)
За съжаление хората които вземат участие са единици, което от своя страна показава колко мързелив народ сме.
За сравнение бих искал да спомена че този род състезания/мероприятия се провеждат повече от 50 години в страни където планини не липсват (Швейцария, Италия,Франция... да не изреждам...) и участниците са стотици дори хиляди от двата пола и всякъкви възрасти.
Човек взема участие в този род мероприятия на своя отговорност, а условието е поне да има елементарно ниво на физическа активност и съмосъзнание за да се справи с предизвикателството. Примери за неразумни и граничещи с глупостта постъпки са много и не е мястото на което трябва да споменавам. (може би)
Участниците в тези мероприятия не са за първи път в планината и рязко с отличават от „новите планинари” с джапанки и токчета (което наблюдавам последно време).Те по своята си същност са хората които пазят и милеят за нея.
Някои от тях можете да срещнете в планината да тренират не само в дните които има такива масовки, а и при условия които повечето „нови планинари” не излизат дори до близкия магазин...

П.П. В заключение бих искал да кажа че думата туризъм в нашите среди е повече нарицателна от колкото вдъхваща респект (за годините които съм по планините съм видял толкова простотии от така наричащи се себе туристи... че ми е тъпо да говоря за това) но се радвам че процента на хората които наистина обичат планината и милеят за нея е по голям.

_________________
Прави добро!
Вто Сеп 01, 2009 5:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
понеже аз те провокирах ....

не съм казал че учасниците са нови в планината, а покрай такива мероприятия освен учасниците има така споменатите от теб "нови туристи".....който не са участвали в маратона но са стигнали до Черни връх.....
ако греша - ме извини

а че сме си мързелив народ в това спор няма.....но не е тук точното място.....

не съм съгласен, че процента от хората който милеят за планината е голям.....аз поне смятам че съм реалист.....и според мен е малък....
планините ни си бяха пълни с боклуци и преди да навлезе новата вълна с токчета и джапанки......тОристите (както аз ги наричам, от ТОР - от много години трайно са наторили бг планините с боклуци).........

ПС: просто с теб по различен начин виждаме нещата, не казвам че не си прав.... Very Happy Croc
Вто Сеп 01, 2009 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GORNATAOL



Регистриран на: 19 Юни 2009
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
не съм съгласен, че процента от хората който милеят за планината е голям.....аз поне смятам че съм реалист.....и според мен е малък....
планините ни си бяха пълни с боклуци и преди да навлезе новата вълна с токчета и джапанки......тОристите (както аз ги наричам, от ТОР - от много години трайно са наторили бг планините с боклуци).........


Напълно съм съгласен с теб за замърсяването на плнините ни с тОр... от тОристите още преди тази вълна. Свидетел съм на това още от преди 20 години. И точно това ме кара да вярвам че с времето нещата се подобряват... но уви. Мнението ми за това че все повече хора милеят за това е от факта че по скоро се опитва да се насажда .... от медии или просто от хора които поне малко са докоснали планините на истинските държави...
Философията ми по този въпрос е, че колкото повече се коментира това, в общественото пространство толкова повече на Ганьо ще му просветне че така не се прави...макар че се убеждавам че трябва да минат десетилетия... за това...

_________________
Прави добро!
Вто Сеп 01, 2009 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
GORNATAOL написа:
За съжаление хората които вземат участие са единици, което от своя страна показава колко мързелив народ сме.

НЕ, това не е критерий, че сме мързеливи, хайде да не стигаме до крайности! По-рано ни набиваха в главите, че сме най-работните, сега обратното! Нито едното е вярно, нито другото!

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Сеп 02, 2009 4:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
geriandiliq



Регистриран на: 26 Апр 2013
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
не схванах ще се тича или това ще е маратон по ходене от ндк до черни връх.иначе сме навити
Вто Авг 13, 2013 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
geriandiliq написа:
не схванах ще се тича или това ще е маратон по ходене от ндк до черни връх.иначе сме навити


Вдигате тема на 4 години. Иначе събитието се е провеждало последните години... Информация в нета за предходните години има доста... За тази не намерих обаче.
Сря Авг 14, 2013 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov