ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тъп въпрос свързан с карта

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Тъп въпрос свързан с карта
Автор Съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Тъп въпрос свързан с карта Отговорете с цитат
Има ли карта на Рила, на района около Ловница, Орловец, Страшното езеро, която да можеш да си увеличаваш и разглеждаш, но да е както картите за спортното ориентиране.Нищо не разбирам от разни тракове, разни устройства, нямам такива и тази опция отпада .Поне ме насочете нещо.Искам да се "забия" в този район, но се опасявам, че мога да си счупя главата - едно че ми е непознат, второ от време на време ме обхваща една лудост и тогава всичко ми изглежда многооо възможно....Гледам снимки и пак не мога да се ориентирам, защото минавайки през района нямаше кой да ми показва кое какво е, пък кой знае дали правилно съм съотнесла картата към гледката.Примерно знам на кое викат Овчарският улей и то защото Джъмбо ми го показа...но не мога да разчитам на такива срещи, за да знам какви ще ги извърша...Все пак може и да се пребия, пък не е това целта на занятиетоSmile Все някъде трябва да има такива карти...

_________________
Всичко е възможно.
Чет Авг 15, 2013 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Такава - http://www.iskartour.com/en/interactive-maps/rila-west-map/
или такава - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/raster/processed/K-34-071-2.tif

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 15, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Според мен на тебе ти трябва пътеводител на Рила, хубав такъв е "Върховете на Рила" на Румен Грънчаров. Иначе е достатъчна и обикновена средномащабна туристическа карта на района, а ако можеш да си набавиш едромащабна топографска - още по-добре. Но пътеводителят дава много допълнителна информация, като легенди за местностите например Smile

Защо не погледнеш и картата на http://bgmountains.org/bg/bgmountainsgpsmap/225-how-it-works?

Уточняващ въпрос: Какво им е по-особеното на картите за спортното ориентиране? Условните знаци?

Успех!
Чет Авг 15, 2013 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По-детайлни са, да има доста повечко знаци по тяхSmile Макар че не съм ползвала такава от ...не знам колко години.Сега ще погледна линковете.Така правят начинаещите любители на планината и нали Господ пазел лудите и пияните,(аз съм в първата група), надявам се и този път без произшествия...и с много снимки, за да мога по-лесно да се "следориентирам" къде съм билаSmile)))) с ваша помощ разбира сеSmile

_________________
Всичко е възможно.
Чет Авг 15, 2013 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
За този траверс картата няма да ти е от особена полза - решението за придвижване би трябвало да вземаш според добра лична преценка на терена (щото е относително сложен).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Авг 15, 2013 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, прав си, след като погледнах линковете го разбрах.Обаче картата на Искартур е много по-хубава от тази на Домино - отбелязани са повече пътеки.Утре ще си търся такава.

_________________
Всичко е възможно.
Чет Авг 15, 2013 11:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Те така жените избират колите... пардон - картите Tooth

Любител, ке - малко лекомислена звучиш - отваряй си очите и си опичай акъла горе.
Ай - безаварийно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Авг 15, 2013 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хайде сега пък лекомисленоSmile Аз ако чакам да се появи някой който да ме води, никъде няма да отида.Ако онези горе преценят, ще ми изпратят компания...споко, страх ме е от високото, така че наистина внимавам.
Много благодаря за помощта на всички ви!

_________________
Всичко е възможно.
Чет Авг 15, 2013 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3282
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
...споко, страх ме е от високото, така че наистина внимавам...


Става все по-интересно! Very Happy

Остава да напишеш, че носиш и очила с голям диоптър! Very Happy

П. П. Нищо лично към никой, аз самият може да се наложи да сложа очила за астигматизъм Sad
Чет Авг 15, 2013 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Smile)) Тук ще ви разочаровам, но не нося.
СТрах ме е от високото наистина, примерно никога не бих се доближила до края на тераса , да кажем на 3 етаж, ако няма парапет.И въпреки че участвах в приключенска програма в Клисура ( на Вертикален свят) - спускане на рапел, катерене, каньониг, твърдя че ме е страх от високото.Просто там бях осигурена, друго си е.

_________________
Всичко е възможно.
Пет Авг 16, 2013 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov