ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Голяма Сютка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Голяма Сютка
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Голяма Сютка Отговорете с цитат
Направихме еднодневно изкачваме на вр.Голяма Сютка - втория по височина в Родопите. Минахме по най-краткия път, през Ракитово, като умишлено си го удължихме малко.
Оставихме колата на Качаков чарк. Там преди години имаше заключена бариера и с кола можеше да се стигне само да там. Има още 5-6 км. асфалтов път до Гралов чарк. Приятно се изненадах, че пътеката е много добре маркирана и добре утъпкана. Срещнахме още 3 групички туристи - явно върхът е станал популярна дестинация. Все пак трябва да се внимава и да се следи прецизно маркировката, защото 2 от групите се бяха заблудили и бяха се отклонили. Пътеката е много стръмна - за около 3 км. приблизително 600м. денивелация. По описание се взема за 1 час, но това е само за много спортни личности, които не ядат боровинки Smile На нас ни отне около 2 часа с много боровинки. Исках на връщане в местността Кабата да се отклоним пак по жълта маркировка за Пашино бърдо и по-надолу по немаркирани пътища да се върнем при колата на Качаков чарк. Минахме около 200 метра по "пътеката". Маркировката е много добра, но пътеката не е ползвана и е доста трудно проходима. Има много паднали дървета буквално през 10-20 метра. Не знам дали така продължава, но беше 15ч.30м. и реших, че ако е такава ще ни изтощи до тъмно и се върнахме - оставихме си я за друг път.
Спуснахме се до Гралов чарк и там хванахме камионен път към Бошнов чарк. В началото на пътя има табелка "за м.Беглика". Наистина според картата и Гугъл пътят продължава за ГС Беглика, но съответните кръстопътища няма табелки. Има веломаркировка, но не съм запознат откъде и накъде. Ние благополучно се спуснахме при колата и така завърши очарователната разходка с малини и боровинки.
Нед Авг 18, 2013 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
" Направихме еднодневно изкачваме на вр.Голяма Сютка - ВТОРИЯТ по височина в Родопите."

Всичко по-долу от Уикипедия COPY - PASTE

" Голям Перелик
Височина 2191 метра
Координати N41 36 21.3 E24 34 27.6
Местоположение Област Смолян, България
Голям Перелик е най-високият връх в Родопите."

" Широколъшки снежник, срещан също и като Карлък или Орфей е вторият по височина връх в Родопите (2188 м), след Голям Перелик."

"Голяма Сюткя или Голяма Сютка (2186 m) е ТРЕТИЯТ по височина връх в Родопите."
Нед Авг 18, 2013 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Бориската написа:
" Направихме еднодневно изкачваме на вр.Голяма Сютка - ВТОРИЯТ по височина в Родопите."

Всичко по-долу от Уикипедия COPY - PASTE

" Голям Перелик
Височина 2191 метра
Координати N41 36 21.3 E24 34 27.6
Местоположение Област Смолян, България
Голям Перелик е най-високият връх в Родопите."

" Широколъшки снежник, срещан също и като Карлък или Орфей е вторият по височина връх в Родопите (2188 м), след Голям Перелик."

"Голяма Сюткя или Голяма Сютка (2186 m) е ТРЕТИЯТ по височина връх в Родопите."


Ой! Грешката ми е съвсем неволна.... Oops Даже не ми е много интересно кой първи, кой втори.... Плъзнало се е по инерция Wink Ама сега вече няма да го поправям, че да не "увисне" твоето мнение.
Пон Авг 19, 2013 8:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Markoni



Регистриран на: 01 Май 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Ние вчера се качвахме, много ни хареса Smile и ние пообъркахме малко пътеката. Shocked Така че следете маркировката внимателно.

Това горе долу е пътеката от края на асфалтовия път на сечището.


Имам и Track в KMZ файл за google earth но не съм го дал за да не заблудя някой, редактирал съм го за да махна грешното ни отклонение.
Нед Авг 25, 2013 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov