ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Руй планина
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Руй планина
Автор Съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Между другото да напиша инфото от тия дни относно официалната част Laughing Трябва 1-2 дни преди тръгване да пратите по факс или по пощата (ама да не си помислите електронната) списък с имена и ЕГН на ходещите и после на място да наминете (на нас ни казаха в Трън) да ви инструктират лично как да не влезете неволно в српско.
Да живеят границите!
Чет Авг 22, 2013 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Vicky написа:
Между другото да напиша инфото от тия дни относно официалната част Laughing Трябва 1-2 дни преди тръгване да пратите по факс или по пощата (ама да не си помислите електронната) списък с имена и ЕГН на ходещите и после на място да наминете (на нас ни казаха в Трън) да ви инструктират лично как да не влезете неволно в српско.
Да живеят границите!


Днес наистина беше много забавно. Звъня в Регионална дирекция Гранична полиция "Драгоман" и ми казаха, че трябва да пратя молба за достъп с по 3 имена и ЕГН. Ако не на място при тях в Драгоман, то поне на факс! Питам - А не можели да я сканирам и да ви я пратя по mail? "E, така е много тромаво! По-добре по факс. Ние тук имаме един e-mail обаче никой не го чете. По-добре по факс". А факса трябваше да пратя до 14:30. Да видим утре дали ще ми звъннат с резолюцията на директора Very Happy И няма да ви казвам как се намира факс в днешно време.
Но виж за инструктаж на място нищо не ми казаха...
Чет Авг 22, 2013 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kom написа:
Vicky написа:
Между другото да напиша инфото от тия дни относно официалната част Laughing Трябва 1-2 дни преди тръгване да пратите по факс или по пощата (ама да не си помислите електронната) списък с имена и ЕГН на ходещите и после на място да наминете (на нас ни казаха в Трън) да ви инструктират лично как да не влезете неволно в српско.
Да живеят границите!


Днес наистина беше много забавно. Звъня в Регионална дирекция Гранична полиция "Драгоман" и ми казаха, че трябва да пратя молба за достъп с по 3 имена и ЕГН. Ако не на място при тях в Драгоман, то поне на факс! Питам - А не можели да я сканирам и да ви я пратя по mail? "E, така е много тромаво! По-добре по факс. Ние тук имаме един e-mail обаче никой не го чете. По-добре по факс". А факса трябваше да пратя до 14:30. Да видим утре дали ще ми звъннат с резолюцията на директора Very Happy И няма да ви казвам как се намира факс в днешно време.
Но виж за инструктаж на място нищо не ми казаха...


Още по-забавно беше преди това, като се обадих в Инфо центъра на БТС:

- Здравейте! С приятели искаме да се качим на Руй, но разбрах, че е зона със специален достъп. От кого трябва да искаме разрешение или може би само да уведомим някой?
- Не знам. Може би граничните власти?
- Добре, а къде е триъгълния печат за Руй?
- Не знам. В книжката не пише ли? Ама искате ли да ви дам телефон на колежката, която отговаря за това?
- Благодаря, не е нужно! Ще си го намеря в интернет.
- А, добре.

Да ви кажа, че и с моите ограничени познания с успех бих могъл да работя тази работа. СРАМ!
Чет Авг 22, 2013 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
herba написа:
Може да бъде още по забавно,ако граничната каже:ОБРАТНО,като на нас.
Само небето е граница на "планина без граница"-Руй:


Страхотно казано!
Пет Авг 23, 2013 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
kom написа:
...
Днес наистина беше много забавно. Звъня в Регионална дирекция Гранична полиция "Драгоман" и ми казаха, че трябва да пратя молба за достъп с по 3 имена и ЕГН. Ако не на място при тях в Драгоман, то поне на факс! Питам - А не можели да я сканирам и да ви я пратя по mail? "E, така е много тромаво! По-добре по факс. Ние тук имаме един e-mail обаче никой не го чете. По-добре по факс". А факса трябваше да пратя до 14:30. Да видим утре дали ще ми звъннат с резолюцията на директора Very Happy И няма да ви казвам как се намира факс в днешно време.
Но виж за инструктаж на място нищо не ми казаха...

Още по-забавно беше преди това, като се обадих в Инфо центъра на БТС:

- Здравейте! С приятели искаме да се качим на Руй, но разбрах, че е зона със специален достъп. От кого трябва да искаме разрешение или може би само да уведомим някой?
- Не знам. Може би граничните власти?
- Добре, а къде е триъгълния печат за Руй?
- Не знам. В книжката не пише ли? Ама искате ли да ви дам телефон на колежката, която отговаря за това?
- Благодаря, не е нужно! Ще си го намеря в интернет.
- А, добре.

Да ви кажа, че и с моите ограничени познания с успех бих могъл да работя тази работа. СРАМ!


Тия са като извадени от семейство Флинстоун...
Сигур разрешителните ги подпечатват с длето.

Егати институциите. Кхмерска работа.

***

Евала, herba

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Авг 24, 2013 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нека аз споделя кое е най-забавното. Да, писахме имейл на гранична, отговориха с тел. на гранична полиция Драгоман, от там казаха да пратим по факс списък с имена и ЕГН, като го получиха се обадиха, че сме одобрени, но да идем в Трън на място при колегите им да се подпишем на някакъв инструктаж. Отиваме в Трън, то става към обяд, хапваме, научаваме, че граничната е на 3 км извън града в различна от нашата посока, а сме с раници за палаткуване + готвене и без транспорт. Спираме джип на граничната в града и обясняваме ситуацията-дали не може да не ходим или поне само 1 да иде-не, не може, трябва да отидем и то всички. Хубаво, тръгваме, то е пек, ранен следобяд а ние вървим в противоположната на нашата посока. Стигаме, излиза един полицай, обясняваме ситуацията, сети се кои сме и ни посочи пътя наобратно. Искахме поне да извършим процедурата, за която сме дошли, но не, изтири ни да си ходим. В крайна сметка го попитах какво става, ако човек си се разхожда из Руй без да е извършил великата процедура и отговорът беше, че ако му направят проверка и е в територията на РБ-ще му съставят протокол-това е просто да му запишат данните, че е бил там и са го видяли, а ако е на сръбска земя-акт.
С други думи..това е нещо абсурдно. Защо за Странджа няма такава процедура, не би ли трябвало да важи за всички погранични зони. Повече няма да правя нищо такова, все пак не извършваш никакво нарушение, ако си стоиш в български граници..
Съб Авг 24, 2013 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Като се качвах на вр. Руй миналата година, не съм се обаждал на никого. Граничари не видях - нито наши, нито сръбски.
А печата и за ждрелото и за върха май е в една кебапчийница до паркинга на ждрелото в Ломница.
Нед Авг 25, 2013 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
иван_м написа:
Като се качвах на вр. Руй миналата година, не съм се обаждал на никого. Граничари не видях - нито наши, нито сръбски.
А печата и за ждрелото и за върха май е в една кебапчийница до паркинга на ждрелото в Ломница.


Точно тази "кебапчийница до паркинга на ждрелото в Ломница" е хижа Ерма.
Пон Авг 26, 2013 12:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
иван_м



Регистриран на: 02 Авг 2012
Мнения: 58
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Не е!
Хижа Ерма е по-близо до Трън, а кебапчийницата е в началото на Ломница.
Пон Авг 26, 2013 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Печат има и в х. Ерма, и в гр. Трън в заведението на една къща за гости, оранжева такава до реката, има чудесен миш-маш.
Пон Авг 26, 2013 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само до хижата-в другия край на поляната има местенце с маса и пейки, малко равна тревичка и място за огън, там си опънахме палатките и беше много приятничко, сготвихме си, играхме на асоциации цяла вечер : ) Хижата за всеобщо щастие не работеше, но използвахме чешмата в двора и, че голяма жажда, голямо нещо. Беше много спокойно, докато на другата сутрин не се появиха едни 4ма юнаци с джип, които с гордост ни съобщиха, че "идват да стрелят", размотаваха някви пистолетчета, пълнителчета..значи надали е по дивеч, може би един друг са се стреляли Laughing Единият вместо здрасти, се похвали, че с пушка (или беше друго оръжие) стреляйки е отрязвал дърво..Абе потрес. Откъм снимки няма нищо особено, освен да се покажем себе си Wink








П.С.: Извинявам се, че снимките така разтеглят страницата, но не знам как да ги смаля.
Пон Авг 26, 2013 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov