ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за границата с Гърция

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за границата с Гърция
Автор Съобщение
Flavius



Регистриран на: 17 Авг 2013
Мнения: 5
Местожителство: Карлово

Мнение Въпрос за границата с Гърция Отговорете с цитат
Зравейте!
Имам питане относно положението с границата с Гърция. Обмислям да направя изкачване на връх Вейката от село Горно Къпиново и се интересувам дали е необходимо да се регистрирам пред Гранична полиция? Има ли възможност да се слезе от връх Вейката в Гърция по легален начин? Въобще как стои въпроса за преминаване на българо-гръцката граница през Родопите откъм законова гледна точка?
Вто Авг 27, 2013 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Задължително трябва да си дадеш данните на Гранична полиция, в противен случай рискувате да имате проблеми от тяхна страна...!

За гръцко .....може да имате големи проблеми от гръцка страна и то в евро, не те съветвам да минавате от там.....има си КПП за тази работа...!

Ето малко инфо :
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2909&highlight=

.....и снимки с подробно описание от прехода
https://picasaweb.google.com/ivailo.hr/11062011

Лек преход от мен и ще чакаме снимки Wink
Сря Авг 28, 2013 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaples14



Регистриран на: 08 Авг 2013
Мнения: 48
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз преди 3 седмици ходих там и не съм се регистрирал пред гранична полиция. Отседнахме в хотела "Гюмюрджински снежник" в Горно Къпиново. Жената, която ни настани каза, че предавала данните ни на граничните и по този начин те ще знаят, че сме гости на хотела. Дали е станало така не знам. Но за преминаване в гръцко не е ставало изобщо въпрос.
Сря Авг 28, 2013 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много локуми могат да се разтягат по въпроса и има хиляди мнения, но...
В момента човек подлежи на наказание, само ако без разрешение (т.е. без да се е обадил на Гранична полиция в района, щото официалният ред е писмено и т.н.) бъде хванат в т.нар. Гранична ивица. Това е зоната с дълбочина 100-300 м. от линията на държавната граница. По черните пътища, а и по някои пътеки има табели Гранична ивица. Наказанието мисля, че е глоба с фиш, но не съм 100% сигурен. Това при условие, че някой е мернат да се мотае около границата. Ако влезе навътре в гръцко май става по-сложно, пък не дай си боже да го пипнат гърците, май става доста интересно.
Все пак всичко е субективно и зависи, както от туриста, така и от граничния полицай.
Докато не сме в Шенген това е положението - ни риба ни рак, колкото и да е странно. Аз лично отдавна съм спрял да се учудвам на всякакви абсурди, макар че понякога продължавам да се изненадвам от такива в нашата мила Родина. Wink
Сря Авг 28, 2013 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov