ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Алпите.Мон-Блан

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Алпите.Мон-Блан
Автор Съобщение
Христо Хиков



Регистриран на: 28 Авг 2013
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Алпите.Мон-Блан Отговорете с цитат
Здравейте!!!
Имам нужда от съвети и помощ,ако може да съдействате.
Така мисли ме с трима другари,да покорим Мон-Блан.
1)Ходи ме доста по планините,но такава дестинация не сме правили(Ще се справим ли????)
2)Нямаме екипировка,ще си вземем вероятно под наем(От къде?)
БЛАГОДАРЯ предварително за отговорите!!!!!
Сря Авг 28, 2013 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bul_dog



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 28

Мнение Отговорете с цитат
Извинете ме, но не се стърпях ме да ви даде ме ей този отговор...

И ние ходи ме доста у наще планини, вий как преценявате, че ПОКОРИ МЕ ли К2?
Сря Авг 28, 2013 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ей тука бях описвал изкачването на Монблан. Дали ще се справите - преценете си сами. Принципно Монблан може да се окаже не толкова труден ако случите на подходящо време, но в противен случай може да стане меко казано неприятно. Аклиматизацията е задължителна.
Също дочух напоследък, че спането в новата хижа Гуте било срещу скромните 90 евра и задължителна предварителна резервация.
Казвали са ми, че екипировка може да се наеме в Шамони и то на не чак ужасни цени, но не знам подробности.
Сря Авг 28, 2013 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bodilov



Регистриран на: 22 Окт 2009
Мнения: 22
Местожителство: Русе

Мнение Re: Алпите.Мон-Блан Отговорете с цитат
Христо Хиков написа:
Здравейте!!!
Имам нужда от съвети и помощ,ако може да съдействате.
Така мисли ме с трима другари,да покорим Мон-Блан.
1)Ходи ме доста по планините,но такава дестинация не сме правили(Ще се справим ли????)
2)Нямаме екипировка,ще си вземем вероятно под наем(От къде?)
БЛАГОДАРЯ предварително за отговорите!!!!!

Преди месец се качих сам на Мон Блан и изкачването съм описал в "От Мон Блан до Монте Роза". Имах късмет с хубаво време. Екипировката е като за зимна българска планина - зимни обувки, с които си ходя в Русе, когато падне сняг, гети, котки. Не съм използвал въжета и други осигуровки. Ползвах пикел при преминаване на Гран кулоар, вместо него може да се ползват щеки. Нашите планини, особено Пирин /Кончето, Стражите, Каменица, Бъндеришки чукар/ и Рила / Мусала, Малка Мусала, Иречек/, дават добра подготовка, която е необходима за качване на Мон Блан. Ако имате други въпроси, питайте, ще Ви отговоря, ако мога.
Сря Авг 28, 2013 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако не знаете дали ще се справите, по-добре пробвайте първо с някой по-нисък и по-лесен връх. Ще се аклиматизирате, ще си изясните що за екипировка сте взели/наели и върши ли ви работа и разни други неща, които не са ви ясни.
И аз имам един разказ за Монблан. Не е изкачване по класическия маршрут, но може пък да ви свърши работа- http://malakzmei.blogspot.com/2013/01/blog-post.html
Чет Авг 29, 2013 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Ей тука бях описвал изкачването на Монблан. Дали ще се справите - преценете си сами. Принципно Монблан може да се окаже не толкова труден ако случите на подходящо време, но в противен случай може да стане меко казано неприятно. Аклиматизацията е задължителна.
Също дочух напоследък, че спането в новата хижа Гуте било срещу скромните 90 евра и задължителна предварителна резервация.
Казвали са ми, че екипировка може да се наеме в Шамони и то на не чак ужасни цени, но не знам подробности.


За хижа Гуте...
ето тук можете да направите резервация за период не по-дълъг от един месец, т.е. ако искате да запазите нощувка сега, трябва да бъде не за след 35 или 40 дни, най-много до след един месец...
http://refugedugouter.ffcam.fr/home.html
В случай че се откажете(защото заплащането е в момента на запазването) трябва да се направите отказ, за да ви се възстанови сумата.
Цените са тук...
http://refugedugouter.ffcam.fr/tarifs.html
Вто Сеп 24, 2013 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velko_sz



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 6
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
дешева написа:

За хижа Гуте...
ето тук можете да направите резервация за период не по-дълъг от един месец, т.е. ако искате да запазите нощувка сега, трябва да бъде не за след 35 или 40 дни, най-много до след един месец...
http://refugedugouter.ffcam.fr/home.html
В случай че се откажете(защото заплащането е в момента на запазването) трябва да се направите отказ, за да ви се възстанови сумата.
Цените са тук...
http://refugedugouter.ffcam.fr/tarifs.html


В тази цена която е посочена в сайта влизат ли закуската и вечерята?
Пет Юли 04, 2014 4:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм намислила тази година да се пробвам. Има промени в запазването на нощувки на хижа Goûter, т.е. може да се запазват за целия сезон. В цената е включена вечеря и закуска, но места няма.Освобождават се в последния момент, но когато времето е лошо.
Мисля да се пробвам от италианската страна. Тръгване от La Visaille (Courmayeur, AO) през хижа Gonella. Ако имаш нужда от повече "пресна" информация, пиши на лична.
Нед Юли 06, 2014 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov