ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Адреналин
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Адреналин
Автор Съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Адреналин Отговорете с цитат
най-дългия тибетски мост в света 478м
http://www.youtube.com/watch?v=hzXtrAnYHR4
Нед Авг 19, 2012 7:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Страхотия! Отговорете с цитат
Не само мостът, ами и отвесните скали са потресающи! Аз пък с тоя термин "тибетски" отидох да го търся в Китай, а той бил по вашия край. Shocked Ох, как не са го набелязали нашите алпийски крадци - що кабел ще смъкнат, що чудо... Cool Ако те интересува via ferrata, има и в България. Естествено несравнимо по-малки, но също привлекателни. Виждал съм един по скалите на "Невястата" над Смолян. Там има и едно друго удоволствие - "магарешки тролей", който с бясна скорост вози над огромна пропаст. Не е за мен! Wink Има и до пещерата Дяволското гърло край Триград. Като порових из нета, открих доста внушителен маршрут около пещерата "Съева дупка". Понеже питаше за разходки с италиански приятели, ето че има и такива неща за вас.
Нед Авг 19, 2012 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Re: Страхотия! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Аз пък с тоя термин "тибетски" отидох да го търся в Китай



Мисля така се наричат този вид мостове...
що се отнася до фератите,като имаме свободно време,за тренировки стават, но предпочитаме някой интересен трек с малко алпинизъм (до трето,най-много четвърто ниво) ,или трек със ферата също става. Very Happy
За идването в България смятам да организирам един "сериозен" преход в Рила и Пирин, но за следващото лято.Със сигурност ще се консултирам със форума.За съжаление познавам малко наще планини и ще имам нужда от помощ.
Пон Авг 20, 2012 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това е най-лесната работа. Само кажи като ще идваш и ще ти се съчини подобаващ маршрут. Very Happy
Ако заделиш два уйкенда и една работна седмица, тъкмо ще стигне за основните неща в Рила и Пирин.
Пон Авг 20, 2012 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Това е най-лесната работа. Само кажи като ще идваш и ще ти се съчини подобаващ маршрут. Very Happy
Ако заделиш два уйкенда и една работна седмица, тъкмо ще стигне за основните неща в Рила и Пирин.


БЛАГОДАРЯ ти,Емиле!
(Очаквах,че мога да разчитам на всички тук)
Като решим нещо по-конкретно,със сигурност ще жи потърся.
Пон Авг 20, 2012 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dido_



Регистриран на: 16 Сеп 2012
Мнения: 119

Мнение Отговорете с цитат
Е...аси моста чудно ми е как са го свързали с отсрещния край като е толкова дълъг а колкото од фиа фератите в Бг има доста аз лично съм катерил няколко сега като се замисля са общо 3 тези който съм катерил

_________________
Много са пътищата който водят към Бог един от тях е през планината но го знаят само тези който завинаги остават там
Пон Окт 15, 2012 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Dido_ написа:
Е...аси моста чудно ми е как са го свързали с отсрещния край като е толкова дълъг а колкото од фиа фератите в Бг има доста аз лично съм катерил няколко сега като се замисля са общо 3 тези който съм катерил



смятам много скоро да го посета, после ще ти обясня как е свързан...
Вто Окт 16, 2012 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
НЕ ЗНАМ ДАЛИ ТУК МУ Е МЯСТОТО, НО НЕ МОГА ДА НЕ ВИ ПОКАЖА ТОВА..............
http://www.youtube.com/watch?v=vx7CJFRSty8&feature=related
Вто Окт 23, 2012 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Ето че най-сетне успях да видя този уникален мост...
дълъг е 478м( най-дългия в света), от които 70м е първата част, която е връзка с основния мост

















на края на мост има и малка "изненада"- виа ферата,която те вкарва в един бункер от времето на войната и от другата страна на бункера те чака втора изненада, друг мост висок 90м


Пет Юни 21, 2013 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Невероятностно!Трябва да не съм ял 2 дена и за секи случай да си направя клизма Tooth
Съб Юни 22, 2013 8:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ZmDhRvvs5Xw Shocked http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=U9UZbnNjJbY Exclamation Arrow http://www.youtube.com/watch?v=td01erGwYv4&feature=player_detailpage Rolling Eyes
Сря Сеп 04, 2013 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хм, понеже наскоро се въртяхме около Хоухкюних (не ми е добър немския, но иначе Hochkönig), ето една "фератка" от там. Ние не се качихме точно по нея де, ама човещина Oops
http://youtu.be/DaYP-JNwIwU
Сря Сеп 04, 2013 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Geri90



Регистриран на: 05 Сеп 2013
Мнения: 7
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да си представя какво е усещането да минеш по него. Едва ли ще ми стигне смелостта... Изглежда вълнуващо определено!

_________________
Не се бъзикай с мен
Чет Сеп 05, 2013 10:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Geri90 написа:
Не мога да си представя какво е усещането да минеш по него. Едва ли ще ми стигне смелостта... Изглежда вълнуващо определено!


така изглежда само.... Wink невероятно е усещането
Чет Сеп 05, 2013 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
За следващата седмица в програмата ми е залегнало това:
http://www.youtube.com/watch?v=F_HOpsjw2g8&feature=player_embedded
там наистина ще е АДРЕНАЛИН... Rolling Eyes
Чет Сеп 05, 2013 10:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov