ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Иди на страница 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
среща на х.Амбарица 19-20 октомври
Автор Съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение среща на х.Амбарица 19-20 октомври Отговорете с цитат
Здравейте, с приятели планинари плануваме да се съберем на х.Амбарица през октомври 2013г. Целта на това начинание е среща и приятно прекарано време с хора обичащи Стара планина. Мястото е красиво и може да се направят преходи до вр.Купена или Крали Марковата дупка.
Нашата идея е по-опитните колеги да се придвижат кой както намери за добре, а тези с по-малко опит да се присъединят към някоя група с водач за да се намалят рисковете до минимум и да не ги търсим по нощите. Стара планина може да бъде доста коварна дори и през октомври.
Събирането от север ще стане в м.Смесите след село Черни Осъм. Прехода е 4 часа от м.Смесите (след ВЕЦ Черни осъм) -Зорнов рът -Папратлива поляна –х.Амбарица.
Тръгването от Север на 19.10. в 11.00ч от м.Смесите (N 42 48.064 Е24 46.619) вижте стр.9 от тази тема
Събирането от Юг при хубаво време ще стане от гр.Сопот-Лифта -х.Добрила-м.Хармана-Трите улия-м.Коритата-рида Дълги дял-х.Амбарица (4 часа).
Вариантът от гр.Карлово -х.Хубавец-Платнишки ярове-Дълги дял-х.Амбарица е 8 часа и не се препоръчва. Това е тежък и продължителен преход, като по него могат да преминат само хора имащи опит в планината. Задължително е да се сформира група за да се избегнати инциденти/загубвания по трасето. Обръщам внимание на всички участници от юг, че преминаването през билото при лоши атмосферни условия е рисковано и може да има фатални последици.
Нека всеки, който реши да участва в срещата направи трезва преценка на собствените си физически възможности и прецени каква екипировка ще ползва в планината. Всички участници в срещата трябва да имат опит при преходи в планината, а не да използват това мероприятие като първо прохождане. Това не е разходка в парка и Планината има своите рискове.
Като алтернативен маршрут от юг при лошо време ще се ползва прохода Кърнаре-Троян (45км). След което с.Орешак- с.Черни осъм –ВЕЦ Черни Осъм -м.Смесите. Пътят до м.Смесите е перфектен асвалт.
На всички колеги-планинари от София препоръчваме качването от Север.
Възможностите за преспиване в х.Амбарица са 54 места в стаите за спане на 3 етаж, плюс 20 единични матрака на пода в дневната на втория етаж. Столовата на хижата е разположена на първия-приземен етаж.

Заявените 68 участия за срещата на х.Амбарица към дата 18.10.2013г. са както следва:
1.rumi_xristova
2.tzezko +1
3.mecho_puh
4.staria +1
5.ЯворН +1
6.dido
7.--------------
8.Stefan Iliev38
9.pesho_velikov
10.Живота
11.danin94
12.PlamenK
13.todor__x
14.bakher +1
15.mikesli +1
16.natam-nasam +2
17.rain +1
18.sergey_v
19.Николай Т +1
20.W_sjankata +1+2деца
21.Меги
22.иван_м +1
23.Недялко Маринов
24.fena73 +1
25. igurbev +4
26.mjjmiro
27.Йосарян +2
28.titi
29.Balkandjiq +1
30.иван_м ?
31.poly_bg +5
32.Йосарян +2
32.Emil +4
33.Stefak +2
34.Martin555 +1 палатка

Препоръка от Планинска Спасителна Служба -отряд Троян
Нека всички участници от Юг да използват лятната пътека от х.Добрила за х.Амбарица. Пътеката е маркирана с жълто и започва в ляво след х.Добрила. С лифта в гр.Сопот може да се качи до Междинна станция, от там за 0,40мин стигате до х.Добрила. Преходът е х.Добрила -седловина Хармана -Трите улея -м.Коритата -рида Дълги дял -х.Амбарица с времетраене 3 часа.

ПСС -Троян 0888 621 275


Последната промяна е направена от t.hristov на Съб Ное 30, 2013 6:44 pm; мнението е било променяно общо 35 пъти
Сря Сеп 11, 2013 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Браво krasy, очаквах някой да се реши, да ни организира и да предложи място.
Времето е добро - преди първия сняг, а мястото е идеално.
Ако съм жив и ЗДРАВ(че с второто имам проблем), там съм.
+1

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Сеп 11, 2013 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Нашите първоначални планове бяха за 26-27 октомври, ала тогава ще е срещата на х.Мургана на групата "Планинари" от Facebook.


Последната промяна е направена от t.hristov на Пон Сеп 23, 2013 9:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Сеп 11, 2013 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
staria



Регистриран на: 13 Ное 2010
Мнения: 218
Местожителство: гр.Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Прав е Мечо. Мястото, а и датите са добре обмислени. Нали на Димитровден се завръщат гурбетчиите, та и ние ще се завърнем към добрата Стара планина.
Там сме. +2
Чет Сеп 12, 2013 7:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЯворН



Регистриран на: 17 Май 2013
Мнения: 30
Местожителство: София

Мнение Браво за организацията! Отговорете с цитат
Благодаря за организацията. +2 и от мен.
Чет Сеп 12, 2013 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
На мен много ми е домъчняло за Балкана, ако не изникне нещо точно тогава - ще дойда, но не ме бройте за сега в нощувките. Ще го решавам в последния момент, ако вече няма места ще си нося палатката Smile
п.с. ако идвам - при всяко положение ще е през Хубавец.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Сеп 12, 2013 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
На мен много ми е домъчняло за Балкана, ако не изникне нещо точно тогава - ще дойда, но не ме бройте за сега в нощувките. Ще го решавам в последния момент, ако вече няма места ще си нося палатката Smile
п.с. ако идвам - при всяко положение ще е през Хубавец.



Ето повод да бъдем заедно и да черпя за аватарната снимкаSmile За което благодаря!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Сеп 12, 2013 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Уф, надявах се да се откажете да е баш на Димитровден Sad

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 12, 2013 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
...ние ще се завърнем към добрата Стара планина.
Там сме. +2


Ще се завърна. Ще си влача крака 3-4 часа, както го влачих 3-4 дни на Ком Емине, но ще се видя с приятелите си. Датата не е от голямо значение, когато имаш желание. Октомври е дълъг, да бъде както сте казали.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Сеп 12, 2013 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
На Димитров ден не мога да дойда.
Дано измислите друга дата.
Чет Сеп 12, 2013 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Добра е идеята и много красиво мястото - ще дойда този път. Пишете и мен +1. Croc

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Сеп 12, 2013 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
+2 от мен ние ще сме през Хубавец.
Който ще се качва от Юг и иска през Хубавец може да си се организираме.

П.П. Дано само времето да е хубаво, че през билото в някакви бури няма да се жертвам.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Сеп 13, 2013 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Във връзка с постъпили обосновани предложения от колеги–планинари, променяме датите за срещата на х.Амбарица за 19-20 октомври 2013г.
Бъдете здрави!
Пет Сеп 13, 2013 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
тихомир томанов



Регистриран на: 24 Сеп 2010
Мнения: 295
Местожителство: карлово

Мнение Отговорете с цитат
Ако не съм на работа ще участвам.Тръгвам от Карлово през Хубавец хубаво е да се съберем група.
Съб Сеп 14, 2013 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще направя всичко възможно да дойда Smile Дано да е хубаво времето и да сме живи и здрави Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Сеп 14, 2013 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 1 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov