ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За носните кърпички и други дамски хигиенни материали :)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
За носните кърпички и други дамски хигиенни материали :)
Автор Съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение За носните кърпички и други дамски хигиенни материали :) Отговорете с цитат
Повода за темата е лека обиколка из Бъндеришки езера днес и огромния брой санитарни материали ползвани от по красивата част от човечеството и захвърлени насред или на сантиметри от пътеките Very Happy Положението е сериозно, на места така се белее че помислих че тЮЛЕН са почнали с изкуствения сняг. Маам се по пътеката за Муратово и нещо ми блещука на сред пътя, навеждам се че сам любопитен и скивам нещо лъскавичко цялото с йероглифи Shocked викам си летяща чиния, катастрофа, парче метал, взимам го аз за пълна експертиза и се оказва че на извънземния артефакт на няколко езика са написани инструкции за ползване на дамски превръзки Very Happy
Знам че форумните дами поне се скриват в клека ама всички имаме познати от нежния пол дето сега откриват планините, та не е лошо да им се обясни че някои работи може да се свършат и в страни от пътеката а не насред нея.
Пон Авг 26, 2013 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Някои работи се слагат в пликче и след това се прибират в раницата. Wink
Отнася се за всички в планината, без разлика в пол, религия и т.н.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Авг 26, 2013 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Някои работи се слагат в пликче и след това се прибират в раницата. Wink
Отнася се за всички в планината, без разлика в пол, религия и т.н.

Тъй , тъй ... Exclamation
Пон Авг 26, 2013 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Отнася се за всички в планината, без разлика в пол, религия и т.н.

Тъй си е, напълно съм съгласна! Обаче... Laughing ... не сте ли забелязали, че горските животинки ги правят тези работи точно на пътеката. Вълчи, мечи...все насред пътеката, добре че не ползват разни забърсващи продукти. Ами друго си е на утъпкано местенце, а не разни тревки и коприви да ти жулят баджаците. И друго съм забелязала, има като че ли едно струпване на материала, някой като види хартишляк, решава че щом един може значи и той може и така местото се превръща в тоалетна / до пътеката в повечето случаи /.
Пон Авг 26, 2013 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Пикането се прави на слънце. По-лесно се разгражда, отмива и обезмирисява. Хартийките е желателно да са от хартия и ясно, че никой няма да си ги прибере в джоба, но могат да се закопаят с малко повече внимание и след месец са станали на хумус.
Вто Авг 27, 2013 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Някои работи се слагат в пликче и след това се прибират в раницата. Wink
Отнася се за всички в планината, без разлика в пол, религия и т.н.


Някой религии хартия не ползват Smile Но точно там е най мръсно с опаковки от вафли, халва, бутилки от безалкохолно, туби от масло и т.н. ужасни отпадаци
Вто Авг 27, 2013 10:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Пикането се прави на слънце. По-лесно се разгражда, отмива и обезмирисява. Хартийките е желателно да са от хартия и ясно, че никой няма да си ги прибере в джоба, но могат да се закопаят с малко повече внимание и след месец са станали на хумус.


Ако успееш да препикаш около цялата палатка е почти сигурно, че няма да имаш нежелани нощни посещения от животни Smile
Вто Авг 27, 2013 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
...
Ако успееш да препикаш около цялата палатка е почти сигурно, че няма да имаш нежелани нощни посещения от животни Smile

Човек, около нас вони и без да опикаваме около палатката...

И пак застъпвам убеждението си, че нищо не трябва да оставяме след нас - никъде. Освен естествените продукти на храносмилателната ни система. Ама ако питаш немците - и тях трябва да си ги прибираме в раниците... Laughing

А жените са най-големите мърли в планината. 2008-ма есента като чистихме съфорумци по Пирин се убедих...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 27, 2013 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Пикането се прави на слънце. По-лесно се разгражда, отмива и обезмирисява. Хартийките е желателно да са от хартия и ясно, че никой няма да си ги прибере в джоба, но могат да се закопаят с малко повече внимание и след месец са станали на хумус.


Ми точно така си е.
-------------------------

Пък после иди им обяснявай,че диводородния оксид не е най-вредното вещество на земята.

Laughing

_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Чет Авг 29, 2013 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
desita



Регистриран на: 18 Авг 2013
Мнения: 14
Местожителство: Г.Оряховица

Мнение Отговорете с цитат
Въпреки, че съм представител на нежния пол, ще изразя възмущението си специално по темата..

Винаги когато обикалям из родните планини ми е правило впечатление това поведение - честно казано, незнам, лично аз си събирам материалите,..сърце не ми дава да ги оставя ей така, на простора..може би е въпрос на култура..но едва ли само жените правят така. Истината е, че възпитанието се гради в първите години и въпрос на последното е как човек ще се държи където и да е, не само в планината.
Който обича планината, не хвърля отпадъци!
Чет Сеп 05, 2013 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ledena_kukla



Регистриран на: 05 Мар 2013
Мнения: 17

Мнение Отговорете с цитат
То не са носни, мокри кърпи, санитарни материали.....но не всеки се усеща, а си хвърля, където е най-удобно. Блаженство изпитах, когато една кокона влезе наскоро в столовата на една хижа и запита на висок глас: "Но къде са кошчетата тук?". Всички на масата с един глас: "В раницата!"
Може да си е мислила, че се събират разделно, кой знае.

_________________
Get lost in nature and you will find yourself...
Чет Сеп 05, 2013 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Днес се разходихме семейно до лозенския манастир "Св. Спас". Направи ми впечатление, че пътят и пресичащите го пътеки са осеяни с боклуци. На самата пътека имаше обособено WC с разхвърляни в радиус от 50-60 sm десетина кърпички Sad . Около чешмата, намираща се малко преди манастира имаше купчина от отпадъци...
Нед Сеп 22, 2013 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Местното население си е такова.
Вто Сеп 24, 2013 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov